19.6.2021 - P2010348 - Prostejov - 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Dobik
Dátum registrácie: 3. Júna 2021, 06:13

19.6.2021 - P2010348 - Prostejov - 00UTC

Príspevok od užívateľa Dobik » 19. Júna 2021, 04:28

Typ sondy: RS41-SGP
HW: P2010348
Frekvencia: 402.1 MHz
Miesto vypustenia: Prostejov (WMOID:11747)
Dátum a časvypustenia: 19.6.2021 1:16
Dátum a čas nálezu: 19.6.2021 4:00
Posledné súradnice LAT LON: 49.558821 16.41502 ALT: 650m
Súradnice nájdenia LAT LON: Google maps Mapy.cz Turistická

Dobik
Dátum registrácie: 3. Júna 2021, 06:13

Re: 19.6.2021 - P2010348 - Prostejov - 00UTC

Príspevok od užívateľa Dobik » 30. Júna 2021, 15:21

Myslím, že tady dlužím příběh. Takže se zpožděním až nyní:

MySondy Go v praxi, aneb jak jsem měl víc štěstí než rozumu.

Před časem mi přišlo z Číny objednané TTGO. Naprogramování a spuštění bylo záležitostí minut, možná vteřin. Horší to bylo s aplikací MySondy Go, lze nainstalovat pouze na zařízení se systémem Android. Na tablet to nešlo - hlásilo to, že je zastaralý. Děti mi odmítli půjčit telefony, ale podařilo se mi uprosit svoji ženu, aby mi půjčila svého Samsunga. Po krátkém boji s ovládáním, na které nejsem zvyklý, jsem nainstaloval žádanou apku. Fungovala, jednoduchá se snadným ovládáním a okamžitě se spojila se zapnutým TTGO. Odvážil jsem se aktivovat sondu ulovenou před týdnem, položil ji na zahradě na trávník a doufal, že přijímat budu pouze já a nezpůsobím někomu zmatky s tímto neplánovaným vysíláním. TTGO po chvíli váhání začalo přijímat datové pakety ze sondy a prostřednictvím apky v mobilu ukazovat na mapě, kde se sonda nachází. Ukazovalo to 5 metrů ode mě, takže to asi fungovalo. Rychle jsem sondu zase vypnul a schoval. Už při čekání na modul TTGO, než připluje z Číny, jsem si vytisknul krabičku staženou z internetu. Byla hezká, přesná se všemi různými detaily ale stěny měla moc tenké, takže jsem se bál, že ji rozbiji. Možná moje tiskárna není dělaná na tisk takových subtilních věcí. Takže další věc na seznam "udělat" přibylo nakreslení a vytištění nějaké pevnější krabičky. Abych se vrátil k tomu lovu: potřeboval jsem sondu padající poblíž domova a v noci, měl jsem totiž v plánu vzít si auto mé ženy, které je lépe vybaveno pro pohyb v terénu, ale hlavně její mobil, tady bych přes den neuspěl. Volba padla na tento noční Prostějov, který měl predikci spadnutí v Olešnici. Po probuzení v noci jsem si dal rychlé a tiché kafe, zkontroloval, jestli je sonda vypuštěná a jestli letí plánovaným směrem. Ano, tak ještě rychlá kontrola nabití baterií ve všech těch mobilech a vysílačkách. Nasedám do auta a vyrářím. Už při výjezdu z parkoviště se TTGO "chytlo" a vysílalo souřadnice do mobilu. Po cestě samozřejmě vypadávalo, což není divu k tak malé anténce. V Kunštátě jsem měl náskok, tak jsem chvíli čekal a ujistil se, že nemění směr k cíli. Další místo kde jsem na ni čekal byla Rozseč nad Kunštátem. Tam jsem čekal celkem dlouho než mi proletěla nad hlavu a opět se ubezpečil, že míří směrem na Olešnici. Protože predikce byla někam k lyžařskému svahu, zastavil jsem na silnici vedoucí k parkovišti u vleku. Bylo to dobré, sonda už nějakou dobu byla v podstatě nade mnou a moc se nepohybovala, takže jsem usoudil, že spadne někam, kam dojdu už pěšky. TTGO stále aktualizovalo polohu v mapě, vysílačka pravidelně šuměla a zničeho nic... NIC, TICHO. No bezva, poslední co zachytila aplikace, bylo, že sonda přestala vysílat dvacet metrů ode mě. Už začalo svítat, tak jsem vystoupil z auta, rozhlížel se okolo jestli něco neuvidím ale nic. Postupoval jsem loukou podle navádění v mobilu a skutečně jakmile byla moje vzdálenost od sondy dva metry, jsem ji uviděl. Byla tam. Celých těch dvacet metrů od auta. Takže ano, splněno. TTGO vyzkoušeno v praxi - funguje a to dokonce i když sonda přestane vysílat. Počkal jsem ještě asi dvacet minut, jestli nedorazí nějaký další lovec - hledač, pobalil zbytky balónu s provázkem a vyrazil domů přemýšlet, jakou tu krabičku vymyslím.

IMG_1201.JPG
Sonda
IMG_1203.JPG
Zbytky balónu

Napísať odpoveď