Užívateľské skupiny

Chod fóra, registrácia na fóre, pravidlá fóra, užívateľské skupiny, oprávnenia užívateľov, požiadavky na zmenu a doplnenie funkcií fóra a pod.
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
admin
Administrátor
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 15:34

Užívateľské skupiny

Príspevok od užívateľa admin » 14. Augusta 2012, 19:38

Z dôvodu množenia spamu na fóre boli zavedené užívateľské oprávnenia na základe zaradenia užívateľa do užívateľskej skupiny. Tento systém neobmedzuje registráciu nových užívateľov a účinne zamedzuje šírenie spamu na fóre. (Nieje nutné schválenie registrácie a príspevkov do fóra administrátorom fóra)

V súčasnej dobe sú na fóre následovné užívateľské skupiny:
  • Noví členovia fóra: Základná užívateľská skupina, do ktorej je užívateľ zaradený po úspešnom dokončení registrácie. Užívatelia v tejto skupine môžu prispievať do fór: Čakáreň a Návštevná kniha. Tieto fóra niesu indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi, preto sa tu SEO praktiky neoplatia (viac tu). Užívateľom ktorý budú šíriť spam v týchto fórach bude odstránený účet.
  • Overení užívatelia fóra: Užívatelia v tejto skupine majú oprávnenia prispievať do všetkých fór, vrátane fóra "LEN PRE NÁS" a chatu ktoré sú viditeľné len užívateľom v tejto skupine.
    Ak chcete byť zaradený do tejto skupiny, stačí poslať súkromnú správu užívateľovi admin, prípadne napíšte do fóra čakáreň.
Od všetkých užívateľov sa očakáva že budú svoje oprávnenia aktívne využívať. V opačnom prípade im môžu byť užívateľské oprávnenia upravené podľa toho ako ich konkrétny užívateľ využíva. To znamená že v prípade ak overený užívateľ dlhodobo nebude prispievať na fórum, prípadne chat, tak môže byť preradený do skupiny "Noví členovia fóra". Podobne v prípade že užívateľ zo skupiny "Noví členovia fóra" nebude dlhodobo navštevovať fórum, môže byť jeho účet odstránený.

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Administrátor
Príspevky: 781
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: SK Senica JN88QQ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Užívateľské skupiny

Príspevok od užívateľa Miro » 20. Februára 2019, 13:34

Nezakladám novú tému nakoľko to má trochu spojitosť.
Zaviedol som systém hodností nezávislý sa samotnom overení pre lepšiu orientáciu a hlavne nejakú zmenu lebo tu dlho žiadna nebola.
- Nováčik - ak má menej ako 20 príspevkov
- Sonder - ak má 20 až 199 príspevkov
- Aktívny sonder - 200 až 499 príspevkov
- Sonder diskutér - 500 a viac príspevkov

Potom špeciálne hodnosti ktoré sa udeľujú príležitostne:
- Administrátor
- Krmič - raz mesačne prebehne kontrola databáz. Ak sa nájde aktivita za posledné obdobie (zatiaľ som nastavil za celú dobu nového systému cca 14 mesiacov) automaticky sa táto hodnosť priradí alebo zruší.
- Zaslúžilý člen - bude sa udeľovať príležitostne za prínos v oblasti rádiosonderstva alebo za podporu fóra a komunity. Niekoho ako zaslúžilého člena je možné navrhnúť a bude sa verejne hlasovať. Navrhnúť môže každý každého s popisom dôvodu.

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Administrátor
Príspevky: 781
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: SK Senica JN88QQ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Užívateľské skupiny

Príspevok od užívateľa Miro » 20. Februára 2019, 13:49

Samotné užívateľské skupiny sa nemenia. Uvažujem však rozšíriť možnosti novo registrovaným členom nech sa dokážu vypracovať a tak získať overenie. Aktívne účty tak ľahšie získajú samotné overenie.

Verejná diskusia je kam by mal mať nový člen prístup? Ja by som asi bol hlavne za logy aby ich vedel aj vytvárať a potom nejaké časti fóra.

Napísať odpoveď