Dalsi potencialny sonder

Priestor pre príspevky nových užívateľov fóra.
Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené spolu s vašim užívateľským účtom.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted. Your user account will be deleted too.
This forum is not indexed by Google and other search engines.
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
MacGyver
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12. Júla 2015, 10:57
Bydlisko: Bratislava

Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa MacGyver » 15. Júla 2015, 20:29

Dobry vecer.

Tak nejak nahodne som sa dostal k problematike radiosond. Dve sondy som bol aj odlovit. Neviem sice ako dlho sa u Vas na fore "zdrzim", ale chcel by som poporosit o overenie. Ked uz nic ine, tak aspon doplnim do logu info o dvoch najdenych sondach. Momentalne ma problematika radiosond celkom bavi, tak snad mi to nejaku dobu vydrzi :)

S pozdravom Marek

Užívateľov profilový obrázok
Dano_OM1ATS
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 22:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Dano_OM1ATS » 15. Júla 2015, 20:35

Skusim hadat byvas momentalne v Ruzinove na Cmelikovej :)
Naposledy upravil/-a Dano_OM1ATS v 15. Júla 2015, 20:49, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Peter » 15. Júla 2015, 20:37

Ahoj Marek

Overit ta musi Admin a ten tu nie je kazdy den. Treba si pockat.

Mohol by si napisat do profilu odkial si (aspon priblizne).

Celkom som zvedavy, ktore sondy si ulovil.

Peter

Užívateľov profilový obrázok
MacGyver
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12. Júla 2015, 10:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa MacGyver » 16. Júla 2015, 06:43

Ako Dano spravne poznamenal, som z Ruzinova. Prezradila ma sonda, ktoru som skusal na parapete kvoli GPS. Pokusov o odlovenie som mal asi 5, ale uspesne boli len dva pokusy.

Užívateľov profilový obrázok
Dano_OM1ATS
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 22:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Dano_OM1ATS » 16. Júla 2015, 18:04

Prezradil ta hlavne tvoj nick :)

F5MVO

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa F5MVO » 16. Júla 2015, 20:14

Hello, i am a new on forum, i try to test Strack v3.2.6E, how i can get pass code where to put in Nastav ?

73 F5MVO Andy

Užívateľov profilový obrázok
MacGyver
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12. Júla 2015, 10:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa MacGyver » 16. Júla 2015, 22:52

Dano_OM1ATS napísal:Prezradil ta hlavne tvoj nick :)
Zjavne nechapem suvislosti...vysvetli prosim :). Inak je dost blbe, ze treba cakat za adminom. Mali by ste zvazit pridanie dalsich adminov.

Užívateľov profilový obrázok
Dano_OM1ATS
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 22:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Dano_OM1ATS » 17. Júla 2015, 09:31

:) suvislosti coho nechapes ? Ked si das hentaky nick a pises na ine fora, tak clovek nemusi byt genius aby pochopil ze sa jedna o toho isteho cloveka.

Užívateľov profilový obrázok
MacGyver
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12. Júla 2015, 10:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa MacGyver » 17. Júla 2015, 11:41

Z toho co si napisal, som hladal suvis medzi nickom a bydliskom (nemusel si to tak verejne uvadzat :roll: ). S tym, ze ma mozno poznas z ineho fora som teraz nejak nepocital. Ale nick mam rovnaky prave kvoli tomu. Takze ucel splnilo.

Užívateľov profilový obrázok
MacGyver
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12. Júla 2015, 10:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa MacGyver » 3. Augusta 2015, 19:45

Hmm, admin je asi zaneprazdneny. Uz mam 4 logy, z toho dve sondy boli obesene. Este par vyjazdov a uz si nebudem pamatat podrobnosti nalezov :D

EDIT: Po refreshi hlavnej stranky fora som si vsimol chat, takze som uz asi aktivny

Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Peter » 3. Augusta 2015, 20:55

ANO. uz si aktivny. Mozes pisat logy a vstupit do chatu.

Užívateľov profilový obrázok
admin
Administrátor
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 15:34

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa admin » 3. Augusta 2015, 21:16

MacGyver máš úplnú pravdu. V poslednej dobe som zaneprázdnený tak to tu trochu flákam. Snáď mi odpustíš že to trvalo trochu dlhšie, ale nakoniec sa to podarilo. Tešíme sa na tvoje logy.

PS: Aktívny si od 22.7.2015 22:55:53 a 22.7.2015 22:56:56 som ti to oznámil emailom. Možno keby si sa občas pozrel do mailu alebo tú stránku refreshol skôr tak by si to vedel.

Užívateľov profilový obrázok
MacGyver
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12. Júla 2015, 10:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa MacGyver » 3. Augusta 2015, 21:47

Maily som si nepozrel, to je pravda. Podla podobnych requestov o schvalenie som sa tak trochu spoliehal potvrdenie priamo v teme. Nic sa nedeje, chcel som len vediet ci si mam k logom pisat poznamky aby som nepozabudal na okolnosti nalezov. Ked sa dostanem k PC tak tu vyklopim "az" 4 zdokumentovane logy. Dakujem za potvrdenie mojej ziadosti. :)

Lemon
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 7. Októbra 2015, 19:08
Bydlisko: Klatovy, brána šumavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Lemon » 7. Októbra 2015, 21:10

Ahoj, dnes jsem chtel dat nejake info ( nalezy sond , foto na web)
Jenomze moje stara registrace je smazana, to jsem zjistil na foru, ze byla "cistka"
Ano, neprispival jsem, chapu , ze nekdo registraci smazal, i kdyz trochu nechapu proc, na serveru to zabira par kb.
Na jinych forech ( mam celkem 4 fora vcetne HW.cz ) takove aktivity nejsou..
Udelal jsem tedy novou, zaregistroval, potvrdil aktivacny e-mail abych nasledne zjistil, ze stejne do fora prispivat nemohu.
Pouze do Čakáreň a Návštevná kniha. Abych pravdu řekl, iritují me vsechny mozne druhy registraci, ale chapu to. Chapu take uzavrena ( no public )
fora, kde se lamaji treba pristupove systemy ( RFID) nebo TV ( irdeto, cryptoworks ) Jakaz takaz ochrana proti spamu atd...
Na druhe strane proc cekat na nejake potvrzovani, proc si admin pridelava praci? Nechapu to. A take nesnasim cekani. To nemluvim o tom, ze vse co jsem chtel napsat po par dnech zapomenu..
"Bordel na foru" muze zacit delat "schvaleny" clen, naopak nejaky zelenac ( ja :-) ) muze treba prinest zajimave informace. Tu "selekci" je treba delat prubezne, na jinych forech to delaj "moderatori" , kterych je vicero a jsou zastupitelni.
Nechci tu nijak kazat, ale primlouvam se o zjednoduseni registrace, co se tyce mazani neaktivnich clenu to same. Tech par kb v databazi serveru zabere jako jeden prispevek tu.
Minimalne to neodradi takove typy lidi, jako jsem ja.
Nalezy a informace umistim na svuj blog, ten "vopruz" se schvalenim me dojal ku dalsi dlouhodobe neaktivite tu na foru.
Mejte se vsichni fajn...

Lemon
Prílohy
3sondyza2dny.jpg
Nalez 3 sond behem dvou dnu. Velke stesti. Dve sondy vypustene za sebou...
... a pak jsem vzal kladivo a už to nešlo vůbec.

Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Peter » 7. Októbra 2015, 21:52

Lemon: Aka cistka? V zozname su clenovia neaktivni niekolko mesiacov az rokov:

memberlist.php?mode=&sk=l&sd=a#memberlist

Pod akym menom si tu bol zaregistrovany?

Užívateľov profilový obrázok
admin
Administrátor
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 15:34

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa admin » 8. Októbra 2015, 06:31

Ahoj lemon/Honzo,

na uvod ospravedlnenie tebe ale aj vsetkym dlhocakajucim na overenie registracie. Forum spravoval vacsinou jeden admin Brano. Ten je v poslednej dobe dost pracovne zaneprazdneny, takze ziadosti o schvalenie a preradenia do Overenych uzivatelov trochu meskali.

Obcas som ho suploval ja (Radim_OM2AMR), no vacsinou az na ziadost niekoho z fora. Odteraz sa situacia dufam trochu zlepsi - admin maily budu chodit na dvoch ludi Brana a mna.

Zrusenie overovania uzivatelov by asi nebolo vhodne. Vo fore su aj neverejne casti, ktore vsetci povazujeme za non-public. Nemyslim, ze by bolo vhodne ich otvarat googlu a komukolvek ;-) Spam registracii na fore je tiez pomerne dost. Takze tento krok by adminovi naopak pracu prirobil viac - cistenie fora od viagry a podobnych prispevkov ;-)

Tvoj ucet som previedol do Overenych uzivatelov, takze vitaj na fore. A este raz SRI.

Radim OM2AMR

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Pazar » 8. Októbra 2015, 12:51

I já jsem rád za vlákno Len pre nás/vás :D a za přece jen nějakou filtraci registrovaných členů.
V opačném případě bych nemohl veřejně reagovat na některé dotazy, dávat na tento server "choulostivá" upozornění a komentáře.
Účinky důsledků zveřejnění "utajovaných" informací jsem zažil před časem na vlastní kůži a nechtěl bych, aby se to opakovalo. ;)

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1105
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Miro » 8. Októbra 2015, 15:09

Presne tak je veľa dôvodou pre čo niektoré veci držať tam niekde a nebudeme tu vysvetlovať pre čo to tak je. Jednoducho to treba akceptovať nakoľko nič nie je len tak samé od seba :)

Lemon
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 7. Októbra 2015, 19:08
Bydlisko: Klatovy, brána šumavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Lemon » 8. Októbra 2015, 18:02

Dekuji Radime, hezká call ( AMR si znal v době totality a chvíli po ní? Hi) .,....Miro, Pazar souhlas s tím no public thredem. Mě spíš mrzelo, že jsem chtěl napsat do LOGu který public je a to neslo. Prostě a jednoduše jen informace o nálezech. Nic vic , nic min. A nerušit ověření, jen dat možnost psát do základních threadu včetně LOGu. Prostě podle mě je waiting místnost a Guestbook málo.... A umím si představit že takových co jen chce napsat info o odlovu, nebo i náhodném nalezu je víc. Důkaz o tom je návštěvní kniha Guesrbook. Proč by tam lidí psali o nalezech do guest...kdyby to šlo napsat tam kam to má jít? Tedy do thredu LOG. Staci si precist treba http://forum.radiosonda.sk/viewtopic.php?f=23&t=2367 Rozumíme si? Samozřejmě souhlas s tím , že někdo kdo nechce akceptovat nějaké podmínky pro vstup do fóra tak je jednoduše akceptovat nemusí a může jít jinam. Nicméně to omezení po registraci ( v mém případě nemožnost přispět počet. do LOGu) je myslim blbost. A s tím rušením registraci neaktivních členů jakbysmet. Já to píšu jen jako návrh, určite nechci její prudit atd....
JaKub OK1MHK
... a pak jsem vzal kladivo a už to nešlo vůbec.

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1105
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dalsi potencialny sonder

Príspevok od užívateľa Miro » 12. Októbra 2015, 09:55

Je to jednorázová záležitosť a už ju máš úspešne za sebou. Kto tu príde náhodou a chce pridať log nebude sa registrovať takže je to aj tak bezpredmetné. Na to slúži kontaktný formulár na stránkach RS.sk kde občas naozaj ja príde nejaké to hlásenie (aj v piatok prišlo).

Napísať odpoveď