7.3.2013 - H2813577 - W - 12 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Radim_OM2AMR
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31. Októbra 2011, 17:18
Bydlisko: Vrbove, Brunovce
Kontaktovať užívateľa:

7.3.2013 - H2813577 - W - 12 UTC

Príspevok od užívateľa Radim_OM2AMR » 7. Marca 2013, 22:25

Typ sondy: sivobiela krabicka, trcali z nej nejake pliesky a drotiky a tiez taka habarka (RS92-SGPD :-) )
HW: H2813577
Frekvencia: 403 MHz
Miesto vypustenia: Horna Warta vo Viedni
Dátum a čas vypustenia: 12UTC
Dátum a čas nálezu: 18:25UTC
LAT: LON: tuto bola - https://maps.google.com/maps?q=loc:48.553131,17.643141
Posledna poloha zo Sondetrackera (dakujem ujo Dano a ujo Jozef): LAT: 48.55196 LON: 17.64515

Kedze sondy teraz sem moc nepadaju, ani som nesledoval prediktor a ani tracker. Nedalo mi to ale a klikol som na link od Sondetrackera. No a co nevidim ? Sonda pri Trstine a smeruje do reviru. Z prace sa mi nedalo prchnut, tak som skusal Andreja. Ten bol rovnako zasekany v robote, takze sonda ostavala napospas osudu. Predpokladal som, ze preletela blizsie k ceste a bude to izy rychla nakladka. Takze ju mohol kludne niekto zobrat.

Z Bratislavy som vyrazil este za svetla a ako som sa blizil k Piestanskemu exitu na D1, uvazoval som, ze domov pojdem malou obchadzkou (cca 20km). Pruser bol v tom, ze som nemal zo sebou ani radio ani antenu. Jedine co som mal bola fotka obrazovky z trackera.

Pokus c. 1 - "VISUAL APPROACH"
Tak, kym som sa dotrepal na miesto pristatia uz bola samozrejme tma. Cestu v okoli miesta poslednej polohy som presiel dvakrat. Na niektorych miestach som aj zastavil a svietil celovkou do pola. Samozrejme, ze som nevidel ani PRD. Instinkt lovca elektroodpadu ma ale pohanal, tak som sa hned po prichode domov prezliekol a podme naspat na miesto cinu.

Pokus c.2 - "ILS APPROACH"
Vyzbrojeny instrumentami som sa vratil opat na miesta, kde som predtym svietil do tmy. Rucku som v aute nepripajal na magnetku, pocuval som len na gumu. Na konci Chtelnice (od Vrboveho smer Nizna) mi zacal squelch otvarat sum. Nebolo pocut modulaciu, len sum. Po par sto metroch som ale zacul oblubeny zvuk z SGP vabnicky, ale velmi slabo. To ma utvrdilo v tom, ze pri pokuse c. 1 som mohol svietit kolko chcel, ze sonda nie je pri ceste. Odparkoval som pri nejakych halach odkial sa ozyval brechot nejakych strasne velkych psov baskervilskych. Presroboval som antenu za YAGI a podme... No.., ze podme. V tejto chvili som si uvedomil, ze tak, ako som rychlo zdrhal z domu za sondou, tak som si nechal celovku v ruksaku. Dobre jej bolo doma. Nastastie mobil ma nejaku silnosvietivu LED, tak to bola moja zachrana. Presiel som cez cestu a privitala ma skoro jarna polnohospodarska priroda - stupil som do blata po clenky. S teniskami obalenymi pol kyblom blata som sa pustil po polnej ceste, ktora bola taka rozbahnena len pri ceste. Dalej to uz celkom islo, takze blatko pomaly odpadavalo. Na YAGI som mal sondu na vertikal len za 3 S. Na horizontal tak 5 S. Tak som kracal hore cestou za relativne slabym signalom (pole je na miernom kopci). Odhadoval som, ze sonda bude mozno za kopcom, alebo nema antenu, lebo uz som nebol daleko od poslednych suradnic.

Ked sa S-meter dostal na 9, odbocil som z polnej cesty do pola. Bolo poorane a pobranene, nastastie trochu vysusene, takze blato sa uz tolko nelepilo. LED-ka mobilu svietila tak na 3 metre, takze som sa bal, ze sondu prislapnem. cca 20 metrov od sondy signal za 9 ale nie zo vsetkych smerov, pre istotu odladenie o 5 kHz dole a uz len overenie spravneho smeru. Kracal som pomaly a v slabom svetle som zbadal padak. Od padaku potom po snure k sonde.

Odvijac bol odvinuty cely, snura od balona k padaku klasika - hnedy hruby spagat, z latexu ostalo len hrdlo.

Sonda lezala pekne baterkami dole, pasik s cidlami odlomeny - ostalo z neho len jedno cidlo vlhkosti.

Par zisteni na podporu konspiracnych teorii:
1. bolo uz pomerne dost hodin od startu, sonda uz teda mala par hodin vysielania za sebou - ale vysielala pocutelne nizsim vykonom ako obvykle. Odhadom tak 50 percent. Antena nebola odlomena ani zaborena do hliny.
2. po prichode domov a dokumentovani stavu sondy som odpojil baterky - 19:05 UTC - napatie na bateriach 7.2V (po vyse 7 hodinach cucania energie).
3. nadrzky plne vody, ziadny hajzlak. V podstate vzorova zostava.

Fotky z terenu su nanic, kalkulacka nezaostrila.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Napísať odpoveď