27.9.2021 - T1330914 - Amberg - 06UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Michallom
Krmič / Lovič
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 24. Mája 2021, 16:32
Bydlisko: Tachov

27.9.2021 - T1330914 - Amberg - 06UTC

Príspevok od užívateľa Michallom » 7. Apríla 2023, 18:20

Typ sondy: RS41-SGP
HW: T1330914
Frekvencia: 402.7 MHz
Miesto vypustenia: Amberg (WMOID:10771)
Dátum a čas vypustenia: 27.9.2021 6:50
Dátum a čas nálezu: 1.1.1970 1:00
Posledné súradnice LAT LON: 49.690281 12.512824 ALT: 954m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.690288 12.514372 Google maps Mapy.cz Turistická


Tahle sonda si pěkně na stromě počkala. Byla prakticky na hranici s Německem, kousek od místa, kde se kdysi slavnostně stříhala železná opona:
12.jpg
Je to v místě bývalé vesnice Hraničky, která (a plno dalších) v pohraničí po válce byla zlikvidována. Na místě je kříž, aktuálně s velikonoční výzdobou a posezení pro turisty.
13.jpg



Sondu jsme po dopadu dohledávali s dětma už nehrající, byla to docela detektivka, nakonec snad po hodině a půl jsme našli padák úplně na špici smrku, sonda o kousek níž ve větvích. A sakra vysoko. Strom stojí hned vedle lesní cesty, která po pár stech metrech překračuje hranici, je na ní podle stavu docela provoz. Asi Němci jezdí traktorama do hospody:).
1.jpg


V tu dobu jsem už měl 7m killer, zkoušel jsem jej nastavit hliníkovejma profilama, ale nedosáhli jsme. Takže nezbejvalo doufat že spadne a nikdo ji nesebere. Takže jsem se tam vrátil ještě několikrát ale v koruně se držela. Byla zavěšená na větvi a vypadala, že je opřená o další spodní větev, takže vítr s ní úplně nemlel, navíc les je trochu v ďolíku, takže vítr moc nepomohl.

Cestou k sondě je podél potoka takový udržovaný zákoutí s ohništěm, nařezaným dřevem a kadibudkou, za tu dobu co jsem tam jezdil, jsme se s majitelem asi dvakrát jen pozdravili, nic víc.

Dneska jsme se ale dali do řeči, původně jsem ho chtěl oslovit s tím, že by na sondu občas skočil kouknout, přecejen cesta tam je sice asfalt, ale poslední asi kilák je brutálně rozbitá, takže krokem...

A jak jsme tak kecali, tak prej že tam má žebřík, a můžem to zkusit z něj. A při nejhorším i motorovku :lol: , chystal se s kamarádem sundat na tom jejich plácku nějaký polámaný stromy. Šli jsme prvně okouknou sondu, jestli je ještě na místě a nezklamala. Jen už začínala nabírat maskovací barvu ;) .


Po zhodnocení situace jsme vyrazili zpátky pro žebřík a začala akce.
2.jpg
3.jpg


Poskládal jsem killer, vzal sebou nahoru lano z auta na jištění kolem stromu, jeden držel dole žebřík a druhej dokumentoval.

Po několika pokusech a za navigování zespoda se povedlo tu mršku zachytit a stáhnout dolů.

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg


Na to, že byla na stromě rok a půl, zase byla ve slušným stavu, i páska na lístek držel.

Po sbalení jsme s klukama ještě pokecali v jejich království, vyměnili si kontakty aby mi poslal fotky a domluvili se, že pokud přiletí něco poblíž nich, mám se ozvat a klidně vyrazí se mnou.



Jo, a při jedný z návštěv na podzim se povedla pěkná fotka:
11.jpg

Užívateľov profilový obrázok
ok1mrm
Krmič
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 28. Júna 2018, 20:51
Bydlisko: Liberec

Re: 27.9.2021 - T1330914 - Amberg - 06UTC

Príspevok od užívateľa ok1mrm » 8. Apríla 2023, 17:36

Gratulace, pěknej odlov, dokumentace super. ;)

Napísať odpoveď