1.4.2022 - T3010595 - Amberg - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Michallom
Krmič / Lovič
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 24. Mája 2021, 16:32
Bydlisko: Tachov

1.4.2022 - T3010595 - Amberg - 12UTC

Príspevok od užívateľa Michallom » 7. Apríla 2023, 12:55

Typ sondy: RS41-SGP
HW: T3010595
Frekvencia: 402.7 MHz
Miesto vypustenia: Amberg (WMOID:10771)
Dátum a čas vypustenia: 1.4.2022 12:50
Dátum a čas nálezu: 7.4.2023 10:40
Posledné súradnice LAT LON: 49.730673 12.571927 ALT: 724m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.72983 12.570425 Google maps Mapy.cz Turistická


Tak dneska byl den sbírání oběšenců.

Poblíž jsem měl dva, kam jsem občas zajel okouknout.

Tahle sonda přistála vloni na apríla, a myslím že to byl poslední Amberg, před tím překopnutým kabelem a poslední s přilepaným pytlíkem se vzkazem, pak už lítaly se samolepkama.

Když jsem k ní dojížděl, ještě hrála. Byla kousek za vesnicí, která je obklopená pastvinama, tak jsem se byl poptat v místním statku, kudy k ní nejlepší cestou a ne s krávama v zádech. Poradili, tak jsem vyrazil.

A protože jsem člověk líný, snažil jsem se dostat autem co nejblíž. To se malinko zkomplikovalo, protože jsem zůstal viset na šutru, na jílovitý cestě, lehce z kopce. Nešlo to ani dopředu, ani dozadu... Kdybych se dostal dopředu, pochybuju, že bych se vyškrábal zpátky...

1.jpg
Takže telefon (ještě že tam byl signál a data) a začal jsem schánět pomoc. Bylo to v pátek odpoledne. Super. Nakonec jsem našel číslo na ten statek, a kňučel, jestli mi pošlou nějakej traktor... Že jo, a po nějaký chvíli přijel sám majitel, Holaňďan. Je jich tady několik, co tady hospodaří.

Naštěstí jsme se domluvili, tak mně Land Cruiserem šmejkal pozadu na pevnější povrch. No auto (moje) dostalo čočku, zespoda to teda odnesl jen kryt pod motor, kterej se rozlámal, ale čekal jsem, že tam nechám i nárazník...

Samozřejmě jsem pak už neměl vůbec chuť se hrkat víc jak kilák pro sondu...

Vrátil jsem se tam teda druhej den a ta mrcha i padák si kldně viseli mimo dosah mýho tehdy jeětě jen 7 metrovýho killeru...
2.jpg
3.jpg

Vrátil jsem se tam zase na konci května - padák už byl propadlej na dosah, ale taháním jsem sondu protách jen na vedlejší strom a pak utrh někde nahoře provázek.
4.jpg


No aspoň tam byla fotogenická tráva...
5.jpg


Pak jsem tam byl ještě možná třikrát, ale držela se zuby nehty. Byla asi dva metry nad mým cca 12 metrovým killerem..

Až dneska, konečně jsem ji našel pod stromem. Spadla i s větvičkou, na kterou byla slušně namotaná. Na rok na stromě, vypadá dost zachovale, dokonce se na chvíli i nechala zapnout.
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Napísať odpoveď