6.4.2022 - DFM18052238 - Grafenwoehr - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
dadi35
Krmič / Lovič
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 25. Novembra 2018, 14:02
Bydlisko: Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

6.4.2022 - DFM18052238 - Grafenwoehr - 12UTC

Príspevok od užívateľa dadi35 » 6. Apríla 2022, 16:51

Typ sondy:
HW: DFM18052238
Frekvencia: 403.33 MHz
Miesto vypustenia: Grafenwoehr (WMOID:99984)
Dátum a čas vypustenia: 6.4.2022 14:11
Dátum a čas nálezu: 6.4.2022 17:05
Posledné súradnice LAT LON: 49.77605 13.355609 ALT: 459m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.8467305 13.1846696 Google maps Mapy.cz Turistická

Dnešní den byl celkem bohatý na německé vojenské sondy z Grafenwoehru, většina z nich dopadla na západ Čech, dvěma z nich se ale nejspíš zamotal padák a padaly rychleji, než se očekávalo. Zrovna tu, co byla vypuštěna krátce po půl jedné odpoledne, jsem očekával v nejbližším okolí mého bydliště, což se nakonec nepovedlo a spadla blízko Boru u Tachova. Po ní následovala tato, kterou jsem nakonec ulovil. Vzhledem k pracovním povinnostem jsem se o sondě dozvěděl o něco později, než jsem čekal, i tak jsem riskl, že tam ještě bude. Trochu jsem spěchal, měl jsem u sebe i vysílačku, nicméně jsem se blbě podíval na mapu a odbočil jsem směrem na Hunčice a divil jsem se, že sonda není slyšitelná. Po chvilce pátrání a přiblížení mapy jsem zjistil, že je to až o několik odboček dále a to u mého známého místa, odkud jsem fotil přelet ISS přes Měsíc. Zastavil jsem na úplně stejném místě a sonda už na mě vykukovala z pole.
sonda2.jpg
Bylo tam trochu bahno a zjistil sem že provázek je natažený přes silnici, po které jezdí auta.
sonda3.jpg
Šel jsem tedy k sondě
sonda1.jpg
a začal namotávat provázek přímo na sondu, ale musel jsem být opatrný, aby se provázek nezvedl a jakékoliv vozidlo jej strhlo i se sondou (musel jsem sondu držet co nejvíce při zemi a provázek natažený - silnice je nad úrovní terénu. Po přiblížení k silnici jsem stále držel provázek napnutý a co nejníže a počkal jsem až nepojede žádné auto. Pak jsem rychle přeběhl vozovku a uskočil co nejdál, abych provázek dostal úplně ze silnice. Pak jsem spatřil i padák s kusy balonu na druhé straně za silnicí.
sonda4.jpg
a namotal jsem vše na sondu a vznikl z toho jeden balíček :-)
sonda5.jpg
Vše tedy bylo uklizeno a mohlo se vyrazit.

Následně jsem zjistil, že další sonda spadla zase o kus severněji, ale tu jsem již přenechal jiným lovcům.

Napísať odpoveď