28.9.2021 - T1251132 - Amberg - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

28.9.2021 - T1251132 - Amberg - 12UTC

Príspevok od užívateľa Pazar » 28. Septembra 2021, 21:37

28.9.2021 - T1251132 - Amberg - 12UTC
Typ sondy: RS41-SGP
HW: T1251132
Frekvencia: 402.7 MHz
Miesto vypustenia: Amberg (WMOID:10771)
Dátum a čas vypustenia: 28.9.2021 10:45 UTC
Dátum a čas nálezu: 28.9.2021 14:44 SLEČ
Posledné súradnice: LON 49.552663 LAT 13.212156 ALT 502
Súradnice nájdenia: LON 49.552716 LAT 13.212236

Dnes jsem byl pyšný a byl jsem přesvědčen, že když sonda spadne ani ne 2km daleko a v kryo je dráha až na zem, tak mohu jít lovit sondu holýma rukama. Místo jsem dobře znal, kolem jsem jel autem i na kole nesčetněkrát a věděl jsem, jaká je tam terénní situace. To byl ale velký omyl, který znásobilo zjištění, že na poměrně malé dopadové louce jsem narazil v předpokládaném místě přistání na čerstvé stopy auta v trávě. Nicméně jsem loučky na obou březích strouhy Biřkovského potoka stejně zběžně prošel, ale na bílou balonu a červenou padáčku jsem nenarazil. Bylo mi jasné, že jsem byl málo rychlý a někdo mne předběhl.

Po návratu na chalupu jsem zjistil, že přijímač dál dýchavičně oznamuje, že má na 402.7MHz pořád příjem. Považoval jsem to ale za signál od sondy z Idaru, který můj přijímač mimochodem rušil většinu doby, kdy jsem se snažil přijímat Amberg a nepomáhalo ani přepínat mezi všesměrovou bílou holí a Yaginou na rotátoru. Měl jsem už čas a trpělivost ovládat kurzor na NB tačpedem, protože mi už hodinu nefungovala ani jedna ze dvou myší na všech USB portech. Tak jsem načetl do SW RS41 Trackeru příslušnou mapu a ejhle, krásně se kreslil mušinec Ambergu přesně v ose strouhy plné vody. Čili sondu nikdo neodvezl a stále tam na mne drze čekala a vyhrávala na plné kolo.

Co s tím? No jasně znovu sednout do auta, nyní už se zcela přesnou souřadnicí, přibrat 2m trubku na lovení z vody a opět vyrazit. K místu dopadu jsem vyrazil po pravém břehu a tam, kde měla být sonda, tam se povalovala šňůrka. Hurá!!! V ostružinách na konci šňůrky ale byl jen chrchel balonu s padáčkem a šňůrka směřovala do strouhy. Proto jsem překonal dost širokou a hlubokou strouhu po panelové lávce vedle panelového brodu a hledal pokračování šňůrky za ostružiním. Až nyní jsem si všiml šňůrky v trávě a opodál i samotnou sondu. Opět byla dost schovaná a viditelná zase až z asi 3m. Při prvním hledáním jsem kolem prošel ve vzdálenosti asi 5m. Chvilku nám trvalo, než jsme šňůrku za pomocí trubky vyprostili z ostružin a přetáhli k balonu. Sondu jsem vypnul, vrátil se k autu a už jsme spokojeně frčeli zpět na chalupu.

Protože chalupářský systém přijímal signál až do doby mého vypnutí sondy, ani jsem nezkusil její meteo parametry, dá se předpokládat, že je snad v pořádku.

Přešel jsem zdejší poznámku o tom, jak asi bude vypadat můj další LOG, myslel jsem, že to zařídí jen pár slov pod obrázky v LOGu. No, nestalo se, musel jsem znovu popsat důvody, proč byl lov této sondy nadvakrát. To vysvětlení v Chatu za chvíli zmizí za bohatou diskuzí kolem lovu večerní sondy z Ambergu, který nám krásně, v přímém přenosu, poskytl úspěšný LAAZN.

Na závěr jen poznámka, že se neopakovala situace z neděle a k večeři jsem měl jen klasickou chalupářskou polévku z pytlíku. Víc jsem si stejně za dnešní výkon nezasloužil.
Prílohy
01 predikt.jpg
01 Predictor naznačoval, že mohu mít i tentokrát naději
02 Idar.jpg
02 Moje sledování mohutně komplikoval Idar, který se mi do RS41 Trackeru vnucoval i když byl 350km daleko a Amberg jen 20km.
03 kryo.jpg
03 Balon nepraskl podle predikce před Horšovským Týnem, ale o dost dále až za ním, proto jsem se pomalu smiřoval s tím, že dopad bude mimo "můj" rajon, kam bych byl ochoten jet. Predikce kolísala mezi Rožmitálem, Merklínem a Spáleným Poříčím.
04 kryo0.jpg
04 Ve výšce 5km už bylo jasné, že to bude v blízkém okolí Merklína a já se začal připravovat na lov.
05 1. pokus.jpg
05 Ilustrace prvního neúspěšného pokusu
06 stopy.jpg
06 Čerstvé stopy auta v trávě mne negativně ovlivnily, že jsem zbytečně moc intenzivně nehledal
07 RS41 Tracker.jpg
07 Po návratu na chalupu jsem zjistil, že jsem nebyl druhý, ale moc brzy to vzdal. Na spodním snímku je sonda úplně přesně označena na levém břehu
08 šňůrka.JPG
08 První byla objevena samotná šňůrka
09 ostružinová Růženka.JPG
09 Ostružinová Růženka vytáhla z ostružin chrchel balonu a padáčku
10 sonda.jpg
10 Na druhém břehu se v trávě maskovala sonda
11 situace.JPG
11 Situace na místě po úklidu
12 padák.JPG
12 Už trochu vysvobozený padáček na chalupě
13 sonda test.JPG
13 Sonda a test funkce
14 kamera.jpg
14 Časová dokumentace z auto kamery a místa prvního hledání a nálezu napodruhé
15 auto.JPG
15 Můžeme nález naložit i s pomocnou trubkou a odjet

Užívateľov profilový obrázok
Teufel
Lovič
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 9. Októbra 2015, 03:26
Bydlisko: Žatec (kraj UL)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.9.2021 - T1251132 - Amberg - 12UTC

Príspevok od užívateľa Teufel » 29. Septembra 2021, 08:51

Gratulace k odlovu jako vždy LOG perfektní , dnes je v logu ne oběd ale Ostružinová Růženka . :lol:
Naposledy upravil/-a Teufel v 29. Septembra 2021, 09:09, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď