26.9.2021 - T1330851 - Amberg - 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

26.9.2021 - T1330851 - Amberg - 00UTC

Príspevok od užívateľa Pazar » 26. Septembra 2021, 18:22

26.9.2021 - T1330851 - Amberg - 00UTC
Typ sondy: RS41-SGP
HW: T1330851
Frekvencia: 402.7 MHz
Miesto vypustenia: Amberg (WMOID:10771)
Dátum a čas vypustenia: 25.9.2021 22:45 UTC
Dátum a čas nálezu: 26.9.2021 09:50 SLEČ
Posledné súradnice: LON 49.653733 LAT 13.255868 ALT 404
Súradnice nájdenia: LON 49.653733 LAT 13.255868

Když jsem se chystal na prodloužený víkend na chalupu, podle Predictoru tam poblíž nic nemělo skončit.
Proto jsem sonderský NB nechal doma a jen si přibalil malý přijímač IC-R5, antény mám na chalupě stále.

Když ale Amberg začal padat v této oblasti, stáhl jsem si z netu do mého mobilního NB SW Rs41 Tracker a začal přes den sledovat dění v celé oblasti. Dnešní Amberg z 00 měl skončit v okolí Plzně a tak jsem ani jeho let nesledoval. Až ráno jsem zjistil, že padák nezafungoval a dopad byl jen necelých 11km od chalupy. Zavolal jsem LAZZN, zda už to neuklidil, jako několik předešlých, ale kupodivu ne a velkoryse mi odlov přenechal. Proto pohled do Mapy.cz, vybrána trasa a protože jsem si ani nevzal autonavigaci, musela stačit turistická mapa Přešticka. Protože to už byla mrtvolka, přijímač a anténa nebyly potřeba, jen jsem přibalil pro jistotu holínky a vzal jako spolujezdkyni a mapovou navigátorku, svojí drahou polovičku. Cesta nebyla plynulá, občas jsme v mapě pátrali oba, ne na každé vesnické křižovatce jsou ukazatele, nebo jen na vzdálené větší obce. Představa v hlavě a intuice mne ale nezklamaly a nakonec jsme dojeli na konec asfaltky v cílové Vstiši. Dalo se pokračovat polňačkou mezi pastvinami, ani jsem spodkem nedrhnul o nerovnosti uprostřed vyježděných kolejí. Cesta to byla úzká a těsně ohraničená elektrickými ohradníky. V místě, kde jsem chtěl zaparkovat, byl v plotu vjezd na cílovou louku a tak jsem mohl bezpečně zastavit a vydat se ještě orosenou trávou dalších asi 300m k sondě. Tráva byla ale dost vysoká a stále jsem červený padáček nezahlédl. Proto jsem vytáhl z kapsy svůj "chytrý" mobil, který používám jen k navigaci a zadal poslední souřadnice z kryo. Směr byl dobrý, jen chybělo asi 30m. Kdy se obě značky, pozice a poslední poloha, překryly, konečně jsem asi na 10m uviděl padáček vykukující z chuchvalce zbytků balonu. Sonda ležela o několik metrů dál. Udělal jsem fotodokumentaci, všechno sbalil a mohli jsme se vrátit k autu. Cesta domů už byla jednoduchá a nejkratší. Možná bylo dobře, že jsem nepoužil autonavigaci, protože mne po návratu Mapy.cz přesvědčovaly o tom, že Černotín je neprůjezdný, ale čerstvé výkopy v silnici už byly zaházeny a pomalu se to dalo projet. Po návratu jsem ještě vyměnil v sondě baterky za nové a pověsil jsem jí na prádelní šňůru. Sonda zeleně svítila a i všechny hodnoty byly přijatelné. Co víc jsem si mohl přát? Vše dokonal dobrý oběd a já jsem později mohl napsat svůj první letošní LOG.
Prílohy
01_situace.jpg
01 Situace naznačovala, že by to mohlo být pohodové lovení
02_strategie.jpg
02 Panoráma pomáhá představě, jak to v místě dopadu vypadá
03_představa & skutečnost.jpg
03 Představa a skutečnost, tachometr ukázal 15km
04_uzavírka.jpg
04 Skutečný stav uzavírky
05_odjezd_návrat.jpg
05 Odjezd a návrat, stačilo 73 minut
06_co nejblíže.jpg
06 Dalo se dostat co nejblíže
07_příjezd_zpátky.jpg
07 Příjezd na místo hledání a odjezd po 24 minutách
08_nález.jpg
08 Schovávaná a nález v trávě
09_jako nová.JPG
09 Jako nová
10_padák.JPG
10 Opět důkaz, že padáček vždy nefunguje
11_uklizeno.JPG
11 Vše uklizeno, konec závěsné tyčky ukazuje na pozici auta
12_zpět k autu.JPG
12 Už se jen vrátit k autu
13_cesta.jpg
13 Z asfaltky na polňačku, kolem pasoucího se skotu, malebný pohled při zpáteční cestě
14_konec.jpg
14 Test funkčnosti sondy na chalupě a příjemná tečka nakonec

Užívateľov profilový obrázok
Michallom
Krmič / Lovič
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 24. Mája 2021, 16:32
Bydlisko: Tachov

Re: 26.9.2021 - T1330851 - Amberg - 00UTC

Príspevok od užívateľa Michallom » 26. Septembra 2021, 19:29

Pěknej vejlet.

Jen pro zajímavost - už nevím v kterým roce, ale byly velký povodně, projížděl jsem tudy a v tom prostoru kde padla sonda, tak od Vztiše až k Vodnímu Újezdu (jak příznačný jmého) bylo všechno komplet pod vodou. Balaton hadr.

Napísať odpoveď