19.02.2021. S1250896 Vieden 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
krpet
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23. Decembra 2020, 18:38
Bydlisko: Hlohovec SK

19.02.2021. S1250896 Vieden 00UTC

Príspevok od užívateľa krpet » 19. Februára 2021, 13:23

Po týždni čakania a trochu aj váhania som vyrazil iba zopár kilometrov od bydliska nad obec Koplotovce k záhradkárskej oblasti. GPS mi ukazovalo ešte 500 metrov od cieľa, no zastavila ma veľká železná brána. Odstavil som auto a hľadal nezaistenú časť v plote. Po pár minutách som aj našiel a váhavo vstúpil na cudzie pozemky. Cesta ešte dosť blatová a celkom strmý kopec. Po 400 metroch ma smer navigoval chvalabohu doľava kde bol pozemok ohradený iba drôtom, takže stačilo prekročit a cieľ bol na dosah. Na určenom mieste hľadám, pozerám, nič nenachádzam. Poberiem sa v smere vetra pri páde sondy a zrazu vidím červený balon. Hurá potešil som sa a fičím k nemu. Pozerám padák, balon na zemi a šnúrka ide vysoko k nebesiam. Idem po nej jedn strom, za ním další strom a za ním tretí strom a na ňom asi v 3 metrovej výške visí sondička. Tak hľadám čo najdlhšiu palicu a leziem hore za ňou. Obtočím ňou šnúrku, odoláva, ale po krátkom prehováraní to vzdala a ja úspešne držím moju druhú nájdenú sondičku.
Prílohy
K7.jpg
detail sondy
K6.jpg
pohlad na sondu z koruny stromu
K5.jpg
takto krásne visela na strome
K4.jpg
úplne zblízka balon s padákom
K2.jpg
to už bolo bližšie
K1.jpg
takto som ju uvidel z diaľky

Napísať odpoveď