24.12.2012 00Z - Vianočný darček z Prostejova

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Martin

24.12.2012 00Z - Vianočný darček z Prostejova

Príspevok od užívateľa Martin » 25. Decembra 2012, 14:18

Typ sondy : VAISALA RS92-SGPW
HW kod : C2816640
Frekvencia : 402.100 MHz
Datum a cas vypustenia : 24.12.2012, 00:00Z
Miesto vypustenia : Prostejov
Miesto dopadu : cca 1km od Zolnej, 48.61652, 19.22521, 407 m
Pocasie: mrznúci dážď + poľadovica, -3 st, sneh cca 10cm, tma
Externá výpomoc: Vlado
Radio: Icom IC-R20
Fotodokumentácia: keďže som si v zápale zabudol foták tak sú len z telefónu

V noci mi zvoní telefón "volá Vlado", no hneď mi bolo jasné koľká bije. "Letí ti domov!" (ozve sa) :D a začala panika, stres. Rýchlo rozbaliť vsetko čo sa dalo a zamerať. Chytil som ju vo výške necelých 5km. V 407m ostalo ticho. Všetko bolo jasné. Dopadla asi 8km od domu pri deninke Zolná. Po zhodnotení situácie a naliahania Vlada, ze už bližšie ku mne nepríde som sa vybral po nu. Keďže celý dom spal vianočným snom tak som sa musel potichúčky pobaliť. Samozrejme to nemohlo isť tak ľahko, takže som pár krát vrazil do dverí, potom mi niečo spadlo a nakoniec som si po tme stúpil na anténu a bolo vybavené. Manželka mi povedala, že som sa zbláznil a, že či tak ochotne budem vstávať aj ráno do obchodu.
Vyšiel som pred dom a tam seriózny dážď, fasa. Na aute centimetrová škrupina ľadu. Ešte štastie, že som pred tým večer neočistil auto od snehu a teda škrupina bola až na ňom. Celkom to šlo. Cestári mali vianoce a šlo to ako na klzisku. Došiel som na miesto pristátia zapnem rádio a signál všade. Icom + 5prvkova yagi je na diaľku super, ale dohľadanie :( Sranda bola, že nepomohol ani attenuator a odladenie 10k. Vlado na diaľku poradil skúsiť bez antény. Tha bááác ...... S-meter 5 paličiek, hmmm na jednom mieste 8, no musí tu byť. Hneď vedľa cesty vysoké smreky, ale nebolo vidno nič. Takže prvý diel vianočného lovu som mal za sebou.
7:30 som siel do toho sľúbeného obchodu na chlebík. O dvanástej mi to už nedalo a začala druhá časť lovu. Ešte som len prichádzal na miesto a už z kilometra som ju videl. HA, mam ta. Bola síce asi o 150m inde ako som ju v noci hľadal, ale bola tam. Auto som nechal na hlavnej ceste a šiel peškom cez potok. už bol len jeden malinky problém a to, že som ju nikde nevidel. Tha z kilometra hej a z pár metrov nie? Apoň, že už nepršalo a mohol som sa poprechádzať.
Nedaleko od konca lesíka vysela na vysokom strome."Už si moja". Krásne sa hompáľala asi pol metra nad zemou, nepoškodená ako keby ju teraz vyrobili. Už ju len stiahnuť dole a mám vianočný darček :)

Mno dúfam, že sa Vám páčil môj PRVÝ vianočný príbeh. Poďakovanie a zásluha patrí Vladovi, lebo bez neho by som pekne spal a nemokol v noci vonku :)

ŠŤASTNÉ A VESELÉ
Prílohy
IMG_0139-2_resize.jpg
IMG_0134-2_resize.jpg
IMG_0129-2_resize.jpg
IMG_0125-2_resize.jpg

Napísať odpoveď