27.5.2020 - R1150360 - 12 UTC - Prostějov

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Jarek_OK2PRF
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 31. Októbra 2015, 21:46
Bydlisko: Brno Komárov

27.5.2020 - R1150360 - 12 UTC - Prostějov

Príspevok od užívateľa Jarek_OK2PRF » 3. Júna 2020, 19:10

27.5.2020 - R1150360 - 12 UTC - Prostějov
Typ sondy : Vaisala RS41SG
HW kód : R1150360
Frekvence : 402.1 MHz
Datum a čas letu sondy : 27.5.2020 - 12 UTC
Místo vypuštění : Prostějov
Datum a čas nálezu : 27.5.2020 v 13:43 UTC
Místo nálezu : Pole u obce Jezeřany-Maršovice
Souřadnice : 49.01696°N, 016.44223°E


Konec května konečně přinesl správný vítr a pár sond z Prostějova, letících naším směrem. Měl jsem sice co dělat, abych vše včas stihnul a byl jsem na místě pár minut a pár km nedaleko od dopadu - na pole se zasazenými malými slunečničkami.

Tentokrát se mi i predikce docela povedla, asi 2 km od skutečného místa dopadu. Počasí bylo krásné, vše vyšlo jak mělo, bylo jasno, i balon byl vidět pouhým okem a na místě jsem byl s předstihem abych vše řádně spustil a byl jsem docela spokojen. Tedy až na to, že jsem tam po nálezu, vyfocení sondy zapsání souřadnic a časů a po očuchání latexu na tom poli v tom mém poetickém rozpoložení nechal na zemi ležet a zapomněl svou Yagi anténu i s IC-R20 scannerem a zjistil jsem to až doma v Brně.

Tak jsem se tam zase vrátil a mezitím už tam byli v dálce na poli vidět nějací mladí lidé s dětmi. Podivovali se tomu, kde se tam ten vercajk vzal a když jsem jim to vysvětlil a vše ukázal, zasmáli jsme se tomu a já byl moc rád, že mi ty věci pohlídali až do mého příjezdu - to se tedy dnes už moc nevidí...

A že by tu sondu jako chtěli a tak jsem zavolal Jirkovi 2IT a ten samozřejmě souhlasil a tak jsme si tam chvíli povídali o sondách a já potom zase šťastně vyjel zase domů; na druhý pokus a šťasten, že mám pořád svou anténku i rádio.



Obrázok
Dojel jsem na místo, které je nejblíž od sondy a pokračuji podle signálu.



Obrázok
Dávám pozor, abych nepošlapal tyto krásné rostlinky, asi slunečnice.



Obrázok
Pod nimi jsou nějací krásní broučkové, ale omyl, jsou to obarvené zbytky semínek po osevu pole.



Obrázok
Sonda je nalezena



Obrázok
Čidlo ok



Obrázok
Zbytek balonu

Napísať odpoveď