11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
tomasgn
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20. Októbra 2019, 11:11
Bydlisko: Brno

11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa tomasgn » 10. Apríla 2020, 20:45

Typ sondy: RS41-SGP
HW: P2130600
Frekvencia: 402.70 MHz
Miesto vypustenia: Kümmersbruck (DE)
Dátum a čas vypustenia: 2020-02-11 22:50:27z
Dátum a čas nálezu: 2020-04-10 12:28
LAT: 49.250
LON: 16.415

15. února jsem našel sondu visící hodně vysoko na středně vysokém smrku. Dostatečně dlouhé pomůcky jsem neměl, tak jsem se rozhodl zkusit štěstí později.
Nedaleký zvuk motorové pily byl ale lákavý.

Dnes jsem využil volného dne, vzal nějaké pomůcky, a s nadějí, že vitr foukal dostatečně silně, se vydal znovu ke stromu.
Vítr asi nic, zato motorová pila se činila. Pokácela na místě spoustu stromů, jen ten se sondou ne. Ale sonda na něm už nebyla, na špičce smrku zůstal jen padáček, jako červená čepička.
Po průzkumu okolí jsem sondu našel pod hromadou větví. Jeden z pokácených velikánů ji zřejmě při pádu strhnul s sebou. Sonda zůstala zakrytá větvemi, a přežila odvětvení i odtažení kmene v podstatě bez poškození.

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 12. Apríla 2020, 11:01

diky ze jsi nerespektoval me prani u logu Tome.. ztravil jsem tam 2h v zime a mrazu v unoru. Viz poznamka.

dalsi priklad o APRS a smrti sondehuntingu. ja tam byl 11.2. a proto do poznamek uvedl uvedl prosim ponechat. Vidim ze ani toto jiz nefunguje, v tomto pripade ja prestavam respektovat jakekoliv reviry, dnes jsem tam byl nad ranem zbytecne.

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa Pazar » 12. Apríla 2020, 12:39

Nějak tomu Jirko nerozumím.
Ty tady píšeš o svém přání v LOGu, ale já v té době žádný vytvořený LOG k tomuto případu od Tebe tady nevidím.
Možná jsi to poznamenal do notifikátoru, což už se nedá nyní dokázat, protože jen trochu staré termíny se pochopitelně mažou.
Ani toho 15. tam nemuselo už nic být. Měl jsi jen smůlu, žes tam přišel až o 2 dny později, než sondu Tom našel a hned nestačil vytvořit LOG.
Zda je to všechno proto jen důsledek APRS, o tom nejsem úplně přesvědčen, jen je jasné, že 15. února nebyla sonda Tomem lokalizovaná přímým příjmem a dekódováním polohy.

tomasgn
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20. Októbra 2019, 11:11
Bydlisko: Brno

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa tomasgn » 12. Apríla 2020, 13:21

jen pro poradek, sondu jsem nasel 15.2. visici vysoko na strome, na poslednich souradnicich ziskanych mym dekoderem. nasledne 10.4. kratce po poledni jsem ji nasel lezet kousek vedle na zemi pod hromadou vetvi, a tehoz dne vecer jsem ji zalogoval. stiznosti na APRS jsou v tomto pripade zcela mimo misu. pokud jsi ji, jirko, hledal 12.4. rano, je mi lito, ale jako nalezena byla uz zapsana nejmene 24 hodin i tady. ani na webu KXY jsem u sondy nevidel zadnou zminku, ze se pro ni chystas. jestli je tvuj zamer zapsan nekde v neverejne casti tohoto webu, tam kvuli mistnim pravidlum nevidim. ale muzu sem prestat logovat uplne.

mimochodem, taky jsem na silvestra hledal dost dlouho sondu u bluciny, nez mi kolemjedouci kamarad sdelil, ze ji sbalili znojmaci temer ze vzduchu. a ti sem ani na polsky web zjevne neloguji vubec.
Naposledy upravil/-a tomasgn v 12. Apríla 2020, 15:22, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa Pazar » 12. Apríla 2020, 14:08

Je nejlepší, když je ve všem pořádek. V úvodu LOGu z 10. dubna je napsáno :"15. února jsem našel sondu visící hodně vysoko na středně vysokém smrku" a poslední informace z 12. dubna říká :"jen pro poradek, sondu jsem nasel 10.4. kratce po poledni podle souradnic dekodovanych mym dekoderem, a tehoz dne vecer jsem ji zalogoval". Čili je větší, či menší, časový rozdíl mezi sledováním, objevením a skutečným držením sondy. Nakonec se až ze dvou příspěvků dá pochopit co se vše stalo a jak se to stalo.

Pocit, že za všechno zlo v oblasti lovu sond může jen APRS, se tady objevuje často, ale není to jediný způsob vzniku nedorozumění a zbytečných akcí. Také není nikde zajištěno, že jakékoliv oznámení kdekoliv má právo veta.
Není náhodou, že i u nás se sdružují sondeři ve více "spolcích", které většinou vznikly proto, že někomu pravidla některé skupiny nevyhovovala, dokonce i tak, že své úmysly i úspěšné odlovy nakonec nikde a nikomu neohlašují.
Což osobně považuji za nejhorší alternativu, ale nedá se s tím nic dělat, jen snad šířit osvětu a druhé zbytečně neznechucovat. ;)

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 12. Apríla 2020, 20:17

tomasgn napísal:
12. Apríla 2020, 13:21
jen pro poradek, sondu jsem nasel 15.2. visici vysoko na strome, na poslednich souradnicich ziskanych mym dekoderem. nasledne 10.4. kratce po poledni jsem ji nasel lezet kousek vedle na zemi pod hromadou vetvi, a tehoz dne vecer jsem ji zalogoval. stiznosti na APRS jsou v tomto pripade zcela mimo misu. pokud jsi ji, jirko, hledal 12.4. rano, je mi lito, ale jako nalezena byla uz zapsana nejmene 24 hodin i tady. ani na webu KXY jsem u sondy nevidel zadnou zminku, ze se pro ni chystas. jestli je tvuj zamer zapsan nekde v neverejne casti tohoto webu, tam kvuli mistnim pravidlum nevidim. ale muzu sem prestat logovat uplne.

mimochodem, taky jsem na silvestra hledal dost dlouho sondu u bluciny, nez mi kolemjedouci kamarad sdelil, ze ji sbalili znojmaci temer ze vzduchu. a ti sem ani na polsky web zjevne neloguji vubec.
dekoderem na aprs, kde sondt nemaji co delat. nebyk cas na radiu se o tom pobavit, ale poustenim sond do APRS porusujes komunikacni rad. nevim jak dlouho mas koncesi, ale bylo y dobre si osvezit.

komentar byl v db. to ze jsi se nesnazil zaregistrovat do neverejne casti neni muj problem a na radiosondyinfo byla info taky.
pazar ma pravdu ,in.v tom, ze je to rok od roku horsi a horsi.

Lemon
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 7. Októbra 2015, 19:08
Bydlisko: Klatovy, brána šumavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa Lemon » 12. Apríla 2020, 23:54

2IT napísal:
12. Apríla 2020, 20:17
tomasgn napísal:
12. Apríla 2020, 13:21
na poslednich souradnicich ziskanych mym dekoderem. nasledne
poustenim sond do APRS porusujes komunikacni rad
2IT můžeš to prosím rozvést? Co se dekódováním a posíláním na web (aprs.fi) porušuje?
... a pak jsem vzal kladivo a už to nešlo vůbec.

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 13. Apríla 2020, 09:22

Informace která nebyla určena pro radioamatérskou komunitu primárně nemůže být z žádných důvodů retransmit vana na radioamatérských frekvencích. Takže pokud telemetrie běžící na 400 m která není určena výhradně radioamatérů mm je potom odvysílána na radioamatérských 2 m a 70 cm tak se jedná o porušení radiokomunikačního tajemství. Vyřešit by se to dalo tak že by Český hydro institut Sorry za zkrácení ale diktuji výslovně napsal na Český telekomunikační úřad odbor správy kmitočtového spektra že uděluje výjimku a že tyto informace mohou být sdíleny mezi radioamatérskou komunitou a šířili dál. To platí pro letadla lodě atd. Pro začátek Doporučuji přečíst si o čem je a prs od Boba který ho založil

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa Pazar » 13. Apríla 2020, 09:59

Je faktem, že na problémy se sondami v APRS občas tady narážím, ale protože polohu sond do APRS neposílám a jen výjimečně využívám, až tak moc nemusím řešit co se může a co se nesmí. Pokud je ale tlak na zákaz uvádění poloh sond v APRS hlavně jen produktem znechucení nad tím, že primitivní loviči, či spíše sběrači, pozici dopadu zneužívají jen ve svůj prospěch, není to tak trochu malicherné? Opatrní krmiči přestanou dodávat data sond třeba při výškách pod 2 km a tím nelze bez rádia a vlastní detekce zjistit přesnou pozici dopadu a jen se nechat dovést navigací na to správné místo.
Na druhé straně sondeři přinutili Vaisalu, aby prodloužila defaultní dobu vysílání sondy po dopadu jen proto, aby se výrazně zvýšila možnost úspěšného lovu spadlých sond a tedy úklidu zbytků technologie, která je v současnosti důležitým článkem v oblasti životního prostředí a využívání atmosféry. Ať už pro letecký provoz, tak pro předpověď aktuálního počasí a sledování změn klimatu.

Pokud by opravdu mohl ČHMÚ "legalizovat" sledování sond na APRS požádáním o výjimku na ČTÚ, asi by v tom z naší strany nebyl problém. Nejde jen o polohu, tedy i výškový vítr, ale i PTU data ze sondáže jsou veřejně přístupná, čili důvod k výjimce tady je, ničemu by to nevadilo. Jen bohužel poctivým sonderům, kteří úmysl o odlovu sondy někde oznámí, aby lovců nebylo zbytečně moc se všemi vedlejšími náklady. Čili by se téměř nic nevyřešilo a nezlepšilo. Až pomine tato hektická doba, mohu v ústavu o tomto tématu zavést diskuzi. S ČTÚ máme pravidelné a časté kontakty, zejména v oblasti ochrany kmitočtů a to nejen pro radary a sondy. Proto by tamní úředníci situaci mohli pochopit a výjimku povolit.

Lemon
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 7. Októbra 2015, 19:08
Bydlisko: Klatovy, brána šumavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa Lemon » 14. Apríla 2020, 08:52

2IT napísal:
13. Apríla 2020, 09:22
Informace která nebyla určena pro radioamatérskou komunitu primárně nemůže být z žádných důvodů retransmit vana na radioamatérských frekvencích. Takže pokud telemetrie běžící na 400 m která není určena výhradně radioamatérů mm je potom odvysílána na radioamatérských 2 m a 70 cm tak se jedná o porušení radiokomunikačního tajemství. Vyřešit by se to dalo tak že by Český hydro institut Sorry za zkrácení ale diktuji výslovně napsal na Český telekomunikační úřad odbor správy kmitočtového spektra že uděluje výjimku a že tyto informace mohou být sdíleny mezi radioamatérskou komunitou a šířili dál. To platí pro letadla lodě atd. Pro začátek Doporučuji přečíst si o čem je a prs od Boba který ho založil
Tak já si bláhově myslel, že pokud někdo ( kokoliv ) odešle data na aprs.fi ( server) , že k tomu žádné radioamatérské kmitočty nepotřebuje a vše se děje pomocí internetu. A to samé, pokud jsou data zobrazená na Aprs.fi, tak už se dál do sítě po ham frekvencích nepřenášejí neopakují a dál se nevysílají...a že by to tak mělo být nastavené. A pokud ano, přenášejí se dál na 2m,70cm není to problém toho, kdo ty data na server poslal pomocí internetu, ale toho, kdo je dál vysílá pomocí TRXu - byť je to radioamatér.
Tady vidím problém spíš v tom, že tam ( aprs.fi) může opravdu kdokoliv zobrazovat cokoliv bez HAM licence, ale určitě to není nelegálně (pomocí HAM kmitočtů)

Ten legislativní bod - že jsou to data ČHMÚ a že se veřejně zobrazují - bral bych to tak, že je to věc právě ČHMÚ a kde není žalobce, není ani soudce. Nakonec se zobrazují i lodě, letadla atd. a primárně proto, aby bylo právě vidět kde jsou.
Takže tenhle bod bych interpretoval jako pomoc letecké komunitě - ví, kde se nachází jaký "předmět " ve vzduchu.

Takže když už se tady propírá APRS, cituji a souhlasím: "Pokud je ale tlak na zákaz uvádění poloh sond v APRS hlavně jen produktem znechucení nad tím, že primitivní loviči, či spíše sběrači, pozici dopadu zneužívají jen ve svůj prospěch, není to tak trochu malicherné?"
... a pak jsem vzal kladivo a už to nešlo vůbec.

Užívateľov profilový obrázok
Dano_OM1ATS
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 22:17
Bydlisko: Bratislava

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa Dano_OM1ATS » 14. Apríla 2020, 09:44

Webstranka aprs.fi je iba nadstavba APRS, teda iba zobrazenie a ked tam vidis napriklad lode, tak to neznamena, ze tie lode su v APRS ! Pozri si napriklad https://www.aprsdirect.com a ziadne lode tam neuvidis.
Polohy lodi na server aprs.fi posielam napriklad aj ja, lebo ma o to fin poprosil, ale okrem nazvu serveru to nema nic spolocne z APRS. Treba si trocha nastudovat co je vlastne APRS, ako vzniklo a hlavne naco ma sluzit.

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 14. Apríla 2020, 10:06

Dano ano ale ak pojedu na dovolenku a vezmu si 144.800 tracker, noreji si aby moje data vubec opustila radiovou sit. Pak co?

OK2IT-9 to NOGATE,WIDE2-2 ?? nejde. Problem vznika na nekolika frontach.

1. pozice objektu poslana do APRS site je dohledatelna na WEBu
2. Telemetrie na 1090mhz 400mhz atd. neni HAM provoz, a proto nemohu tyto informace sirit dal a to tak aby opel lezly ven-

Lemon
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 7. Októbra 2015, 19:08
Bydlisko: Klatovy, brána šumavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa Lemon » 14. Apríla 2020, 10:16

Dano_OM1ATS napísal:
14. Apríla 2020, 09:44
Webstranka aprs.fi je iba nadstavba APRS, teda iba zobrazenie a ked tam vidis napriklad lode, tak to neznamena, ze tie lode su v APRS !
Ale jasne, celou dobu tu mluvime o strance aprs.fi - o tenhle web jde především. Já nepsal že lodě jsou v APRS, jen ze se zobrazuji na te strance - - to jsem jaksi byl nepochopen...

Chtěl jsem poukázat na to, že i když se na této stránce zobrazí sonda, stačí k tomu cesta internetová, není třeba APRS jako takového via ham bandy...

Mimochodem tohle je už na přesunutí někam mimo tenhle thread, i když asi tam už nikdo nic nového nevymyslí...
... a pak jsem vzal kladivo a už to nešlo vůbec.

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 14. Apríla 2020, 15:55

APRS - pro posilani objektu potrebujes koncesi. Je totiz vzdy riziko ze vyketi vzduchem. Proto byla na APRSIS hesla. Ale nejak vul udelal generqtor hesel, takze ja nemusim mit ok2it ale mickeymouse-8 a najde se digi-gate co to pusti ven.

Lemon
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 7. Októbra 2015, 19:08
Bydlisko: Klatovy, brána šumavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa Lemon » 14. Apríla 2020, 17:05

2IT napísal:
14. Apríla 2020, 15:55
APRS - pro posilani objektu potrebujes koncesi. Je totiz vzdy riziko ze vyketi vzduchem. Proto byla na APRSIS hesla. Ale nejak vul udelal generqtor hesel, takze ja nemusim mit ok2it ale mickeymouse-8 a najde se digi-gate co to pusti ven.
Pro posláni objektu na stranku aprs.fi NEPOTŘEBUJEŠ koncesi. Zaloguju se tam (a kdokoliv jiný) pod jakýmkoliv nickem a objekty tam mohu posilat i jen a pouze po internetu. Momentálně takový stav je a tím to hasne. Proč to tak je, nebo proč to tak někdo nastavil mi nepřísluší řešit ani komentovat. Je to věc provozovatele toho serveru. (bůh žehnej lidem, kteří dnes něco dělají pro ostatní) Nevidím v tom žádný "radioamatérský prohřešek" neboť se to HAM a potažmo kmitočtů pro APRS využívaných vůbec netýká. Jak už tu úrodně padlo ta sajta aprs.fi je jen a pouze nadstavba nad radioamatérským APRS systémem a krom jiného umí zobrazovat objekty z HAM APRS sítě.
Jestli někde nějaká digina z téhle stránky něco pustí z5 do HAM sítě (myslím tím čistě rádiové sítě APRS), tak je to špatně a na vrub provozovatele té gate.
... a pak jsem vzal kladivo a už to nešlo vůbec.

LadaN
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14. Apríla 2020, 20:54
Bydlisko: Humpolec

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa LadaN » 14. Apríla 2020, 20:59

Ahoj tomasgn, lemon a ostatní. Právě kvuli takovým exotům, jako je 2IT jsem přestal logovat.
Nakonec mě to tu odhodilo z registrace pro neaktivitu, což chápu.
Ale rád sem chodím na LOGy , líbí se mi číst příběhy a koukat na obrázky sonderů.
Typický příběh. 2IT někam napsal, že má přání.
No a tomasgn to místo prohrábnul a pod bordelem sondu našel a zalogoval. 2IT hned jak je APRS k ničemu a jak tomasgn porušuje jánevímco. Tomasgn to tam zalogoval v dobré víře a dostal po papuli.
Přesně podle přísloví nedělej nikomu nic dobrého, nemusíš od něj nic špatného očekávat.
Tomasgn kdyby nic nelogoval, tak bude klid. 2IT se sice vztekne, ale nemá koho řešit.
Jako dítě. Cizí chlapeček na pískovišti mi utrhnul mojí pampelišku. A já zato nebudu respektovat pampelišku na tvým revíru! To je opravdu k potrhání, jak si tu lidi dělí i revíry.
To jako když pojedu na výlet z Brna do Prahy nemohu cestou sebrat sondu? A než jí seberu, mám na webu studovat tuny LOGů, abych někomu nesebral jeho sondu v jeho revíru?
Já už z toho vyrost, jsem svobodný a nemusím řešit, jestli jsem měl tam nebo jinam napsat, že jdu na lov.
Pochopte lidi, že na tu sondu nemá nikdo žádný nárok, i kdyby k ní vyrobil náhrobek ze žuly. Nebo kdyby si jí nechal při startu podepsat. Je to majetek Hydro bla,bla. Vždyť tu "zabukovanou" sondu mohl pod těmi větvemi najít i ten dělník a třeba vyhodit! Vždycky mě pobaví, jak se najde jedinec, který si začne dělat nároky. Nemusí to být jen sonda. Protože má větší zásluhy, má tam bydliště, nebo má 348 přijímačů. Nebo napsal do MCCHATU a 1000 dalších důvodů. A pochopte, že APRS.FI za to nemůže. Je to jen nástroj. Ti radioamatéři i nekoncesovaní a s vyšším IQ pochopili, že je lepší mít veřejnou síť přijímačů pro sondy, než aby měl každý svoji soukromou síť. To že vznikla stránka APRS.FI nemá s radioamatérským APRS nic společného, jen se tam sbírají veškerá data a zobrazují. A kromě dalších věcí i o sondách.
Nechápu lidi, kterým to vadí. Většinou jsou to sobci, kterým se nelíbí úspěchy ostatních. Zamyslete se nad sebou, až budete zase na aprs.fi nadávat. Protože aprs.fi umožňuje i naprosto novým hledat, a já tím pádem přijdu o sondy? I radiosondy.sk mají být nástrojem k tomu, abychom se tolik zbytečně nenajezdili. A pak se najdou s odpuštěním pitomci, kteří jsou naštvaní, že někdo log vyrobil. Místo toho, aby byl rád, že ušetřil x litrů benzínu při cestě na uklizené a nezalogované místo. Asi jim to vůbec nedochází, jak jsou trapní. Ohánějí se tím, že sonderů je stále víc a víc? Co budou sbírat? Aut je dnes také mnohem víc než před 20-30 lety. Musíte to brát jak to je a ne furt frfňat, jak je to, nebo ono špatně. Je to nechutné. Omlouvám se ostatním slušným sonderům,ale někdo to konečně musel napsat!

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 15. Apríla 2020, 05:02

ja s trebou souhlasim.
kafram pro ruseni reviru porad, do komunity jsem se naprispival dost, kolik jsi treba balonu vypustil ty? prd. tady jde o princip a o APRS a muj APRS logger. o tom to cele je. Ja uz sondy casto nechava jako jarek na miste nemam skladiste. ale neprecist si poznamku v dB, kam muze sbnad i novacek mi prijde ujete. Zeptej se tady ostatnich na nazor na reviry a jak je nefer ze nekdo lupne sondu 5km nebo 3km nebo dokonce 1km od baraku. prd. kdo umi ten umi.

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.2.2020 - P2130600 - Kümmersbruck - 23:00 UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 15. Apríla 2020, 05:07

LadaN - APRS je radioamatersky nastroj pro prenos pozic objektu vztahujicich se k HAM vecem pro radio linkach. Posilanim objektu typu sonda se proste porusuje zakon CTU o zachovani tel.tajemstvi. To je ten problem. a 2.problem je, ze APRS je pro HAMy. Proc mas ty vedet kdy jedu pryc kdych chci jen znamym a hamum posilat pozici. Porid si koncesi a nastuduj si neco. Typicky Cech - nemem cas a uz sem nechodim ale zakafrat si to ano.

Napísať odpoveď