22.1.2020 - R0221066+6A34456 - 12 utc - Praha - nr Pohořelice

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Jarek_OK2PRF
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 31. Októbra 2015, 21:46
Bydlisko: Brno Komárov

22.1.2020 - R0221066+6A34456 - 12 utc - Praha - nr Pohořelice

Príspevok od užívateľa Jarek_OK2PRF » 22. Januára 2020, 23:16

22.1.2020 - R0221066+6A34456 - 12 utc - Praha
Typ sondy : Vaisala RS41SG
HW kód : R0221066 sonda + 6A34456 O3-box
Frekvence : 401.1 MHz
Datum a čas letu sondy : 22.1.2020 12 UTC
Místo vypuštění : Praha - Libuš
Datum a čas nálezu : 22.1.2020 v 14:18 UTC
Místo nálezu : na hrázi rybníka "Dolní u dubu",Velký dvůr u Pohořelic
Souřadnice : 48.9647900N, 16.5470700E



Tak konečně letos poprvé úspěšný lov a ještě k tomu O3-bedynka a po dlouhé době i setkání s Jirkou OK2IT.

Bylo sice dost zima, ale jasné počasí se sluníčkem, teplá bunda, čepice, rukavice a mé krásné bílé autíčko, uhánějící po poledni k Pohořelicím, to všechno mi dnes po delším čase dokonale spravilo náladu.

Byla legrace i napětí - kam sonda nakonec doletí, jestli spadne na zem a ne do rybníka nebo jezer a jestli nás tam pak, až zase někam polezeme, u toho někdo odchytí. Vše se podařilo OK, bedynka visela asi jeden metr nad zemí na halózce, kousek od potoka na hrázi rybníka, padák v rybníce.

Po odjezdu z místa nálezu sondy jsem si udělal ještě zastávku u Přibic, abych si poslechnul zprávy stanice Českého radioklubu OK1RCR a také tu legraci co bývá po nich.

Zastavil jsem tedy na klidném místě a pověsil svoje milované rádiečko IC-R20 s ferritkou na vinohrad tak, aby mi ta anténka dělěla selektivní vazbu mezi vinohradem a radiem. Podařilo se, signál byl čistý a silný a tak se zájmem jsem si poslechnul jak Pavlínku, novinky, DXy, provoz po zprávách a k tomu všemu také jednoho přitroublého senilního blba,
který tam vede své pravidelné středeční monology...



Obrázok
Dnes se i moje predikce celkem povedla


Obrázok
let sondy


Obrázok
její dopad u rybníka


Obrázok
a hurá za ní! To betonové vpředu je jakási křižovatka dvou potůčků. Po ní jsem přelezl dovnitř a tam mě pak odchytil pan Ochranka...


Obrázok
Ale to bylo až potom, co jsme uviděli viset bedynku na halózce nad potokem.


Obrázok
Jirka, vždy dobře vybaven pak už neměl problém ji sundat a uložit tak, aby se poslala zpět do Prahy.


Obrázok
Je v pořádku - jako nová...


Obrázok
Rádiečko na plotě u vinohradu


Obrázok
Jsem mile překvapen - funguje to dobře. Takto čisté pásmo u mě doma není...


Obrázok
Ještě doladit...


Obrázok
… a už to poslouchá. Je mi sice zima, mrzne a fouká, ale už se těším na horkou koupel. Tak honem zpátky do auta a domů. Jen pak ještě napsat něco do LOGU, že...
Naposledy upravil/-a Jarek_OK2PRF v 24. Januára 2020, 15:54, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.1.2020 - R0221066+6A34456 - 12 utc - Praha - nr Pohořelice

Príspevok od užívateľa 2IT » 23. Januára 2020, 02:31

Tak kousek za me - moje manevry na Kryu videl asi kazdym tudiz jsem dojel cca.5 minut pred dopadem abych se opojil pohledem na letici sestavu, jelikoz vseci chteli na mape dedka a krrmeni apod., nefotil jsem a sobecky koukal, jak mi 100m nad hlavou proletela. No nic, dojel jsem na misto , ktere znam, zaparkoval a dal se cestou necestou, a ano, zavory vsude. Po 15 min.dojizdi Jarek OK2PRF a domlouvame se, ze zajedeme do Velkeho Dvora za spravcem, jsou to velka sadka, prodavaji ryby a hlavne soukr.pozemek.
Prijedu jako prvni a vysvwtlim situaci a spravce kyvne, koukne na moje auto, pak na svoje a prohlasi ze jedem autama.....nacez vola jarek, ze nekde nasel diru a uz je na ceste co vede k sonde, jeste jsem o varoval at pelasi rychle nekam se schovat,ale....to je jako s ditetem :D
Dojeli jsme tedy svizne (na muj vkus velmi) az k sestave (padak na lede, sonda visela a az sonderkiller ji sundal), ale spravce moc poteseny nebyl a hned neco o policii apod.
Tak jsem ho uplatgil padakem, dostal od nas seminar o sondazi, napsal si na padak udaje o burstu, aby potom mohl mit trofej se vsemi detaily. Jarek chtel utikat zpet kudy prisel, ale nastesti mel tentokrate spravce jiz lepsi naladu a vykazal jej ke me do auta, jeste ze si zlomi nohu na nejakem mostku co tam pytlaci chodi delat.

Takze nakonec fajn setkani, ale o nervy...mezitim padla pomalu sero-tma a ja mohl zpet do kancliku.....ale na moje pokrikovani Jarku, vrat se a zdrhej, jedu se spravcem a bude pruser a jeho jeeeee, ja uz vidim v dalce padak.....na to se zapomenout neda :D

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 22.1.2020 - R0221066+6A34456 - 12 utc - Praha - nr Pohořelice

Príspevok od užívateľa Pazar » 23. Januára 2020, 10:55

Včerejší ozon jsem prožil u jeho přípravy, vypuštění, doma pak při sledování autíčka a dědka, i dnes u pěkného LOGu.

Letos jsem se, kromě dramatického 6. ledna, ještě v ozonovém LOGu moc nerozšoupl, tak to odnese tento termín. ;)
Prílohy
P1226002b.jpg
Jako tradičně na padáku byly kontakty, pokud by nálezce se chtěl ozvat těmito cestami.
Na poslední chvíli jsem připsal i značku lovce na jahodovou část
P1226005.JPG
Ozonová střeva byla připojena k RS41 a už přes MW41 probíhá test, zda je vše O.K.,
hlavně pozaďový proud O3 čidla
20012212a.jpg
Ano, všechna data jsou v toleranci, může se nafouknout balon TOTEX TX1200
P1226006.JPG
Poslední učesání zkompletované sestavy
P1226008.JPG
Občas nemá na poličce RS41 dost satelitů, tak skončí ozonovka v trávě
P1226010.JPG
Úvazek balonu, připojení padáku a odvíječe, tradičně zdokumentováno
P1226012.JPG
Už jen připojit na karabinu odvíječe závěs ozonovky a čeká se na čas vypuštění
P1226015.JPG
Když se vše daří, vykouzlí to všem úsměvy na tvářích
start1.jpg
Balon byl uvolněn
start2.jpg
Ruce jsou už mimo
start3.jpg
Letíme....
start4.jpg
Pá, pá....
P1226017.JPG
Jak to tentokrát dopadne? Bude mít pravdu Predictor?
dod.gif
Pro nás skončí měření posláním dat do NILU a na web ČHMÚ

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 22.1.2020 - R0221066+6A34456 - 12 utc - Praha - nr Pohořelice

Príspevok od užívateľa Pazar » 23. Januára 2020, 21:04

Poprvé jsem si tentokrát všiml i funkce přídavné vyhřívací baterie u nového interface ozonovky s RS41.
Podle Vaisaly to je sice jenom "option", ale baterie máme a tak jsme je zatím připojovali spíše preventivně.
Termostat v interface baterii zapíná na ohřev pouze tehdy, když teplota čerpadla, kde je měřící termistor,
poklesne pod 5°C a vypíná při dosažení 7°C.
Na grafu teploty O3 boxu je vidět chvíli před burstem pokles teploty pod 5°C a následné zvýšení teploty po
zapnutí vyhřívací baterie.
Prílohy
baterie.jpg
Měřící senzor teploty O3 boxu, vpravo je už baterie připojená
baterie2.JPG
Přípojka na interface s možností použití baterií 2 x 9V
20012212f.jpg
Hokejka na teplotě boxu

Napísať odpoveď