12.12.2019 - M10-906-2-11860 - Vieden - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
om4tn
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18. Októbra 2019, 17:22
Bydlisko: SK Trencin JN98AU
Kontaktovať užívateľa:

12.12.2019 - M10-906-2-11860 - Vieden - 12UTC

Príspevok od užívateľa om4tn » 15. Decembra 2019, 20:58

Typ sondy: M10
HW: M10-906-2-11860
Frekvencia: 401 MHz
Miesto vypustenia: Vieden (WMOID:11035)
Dátum a časvypustenia: 12.12.2019 12:32
Dátum a čas nálezu: 13.12.2019 0:25
Posledné súradnice LAT LON: 49.10638 18.194693 ALT: 1335m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.113285 18.195253 Google maps


om4tn
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18. Októbra 2019, 17:22
Bydlisko: SK Trencin JN98AU
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.12.2019 - M10-906-2-11860 - Vieden - 12UTC

Príspevok od užívateľa om4tn » 15. Decembra 2019, 22:26

Vo stvrtok popoludni sme tu v Trencine boli plni ocakavani ci nam to sem padne, alebo nie. Nakoniec to dopadlo celkom dobre, tato "obedna Vieden" pristala v 27km vzdialenej obci Lednica, nedaleko OK/OM hranice, na konci horskeho masivu Bielych Karpat. Bohuzial s padajucou tmou, horsiacou sa predpovedou pocasia, mrholenim prechadzajucim do snezenia a vystrahou pred tvoriacou sa poladovicou sa elan ist sondu aspon lokalizovat akosi zacal rozplyvat :-). Uz sa len hladali moznosti ako sondu lokalizovat (kym vysiela) bez nutnosti ist 2x 45km do Lednice a spat... Nakoniec sa nasiel HAM byvajuci v nedalekom mestecku Lednicke Rovne s antenou na vyssom poschodi, sondu udajne pocul, ale zaznam z toho nebol takze nic... Nakoniec som sa rozhodol, ze tam cestou z prace skocim (aj ked je to presne opacnym smerom), dekodujem cez TTGO suradnice a pojdem domov s tym, ze na druhy den to OM4AIK pojde dohladat. Nakoniec sa ku mne pridal @IvanS co bolo moc fajn a o 22:25 sme vyrazili z TN. O hodinu neskor sme uz boli v Lednici, vsade bielo, nikde nikto, len poulicne lampy, my a sonda, ktoru bolo dobre pocut aj dole v dedine.

Tu musim povedat, ze mam TTGO modul v.1.6 (vtedy este s verziou fw dl9rdz/rdz_ttgo_sonde/devel20191110-B1-full.bin). Tento modul ma iba tlacitko reset - neviem akym sposobom sa vlastne maju prepinat jednotlive obrazovky, ale mne to len cyklicky scanuje tych par frekvencii pre sondy, ktore tam mam ulozene, ked nieco zachyti tak tam postoji, ale dalsiu obrazovku kde su dekodovane data neukaze. Preto som tie data pozeral na tom webservri co tam bezi, bohuzial tie 3 linky mi moc nefungovali tak to bol celkom porod odkopirovat tie suradnice, ked sa ta page kazdu chvilu refreshuje a sledovana sonda poskakuje v ramci tabuliek hore dole. (medzicasom som tam dal uz MySondyGO140.bin a to vyzera byt velmi komfortne).
Bohuzial sa ukazalo, ze jedna suradnica nie je urcite dekodovana spravne nakolko poloha sondy vychadzala 25km daleko co v tom udoli nebolo vobec realne....
ttgo nespravne.jpg
nespravne dekodovana poloha sondy
Vyriesila to zmena nasej polohy o par desiatok metrov a vypnutie/zapnutie modulu a uz to dekodovalo spravne. Sonda sa mala nachadzat nad dedinou na rozsiahlych lukach, sice to povodne v plane nebolo, ale rozhodli sme sa ju dohladat. Snezilo len mierne, hmla este nebola, baterky sme mali a nalada bola dobra tak sme sa dali do toho. Bohuzial sa coskoro ukazalo, ze je problem vymotat sa vobec z obce pretoze cesty, ktore mapy ukazuju su bud slepe, zahatane plotmi, obydliami, alebo tam v skutocnosti vobec nie su. Nakoniec sa nam to podarilo a boli sme na lukach, miestami prudke, miestami trocha terasovite, zrejme tam v minulosti bolo velke mnozstvo malych policok. V pravidelnych aj nepravidelnych rozostupoch su tie luky predelene "medzami", su to nepriechodne pasy pichlavych krikov, drevin a uz aj stromov, ktore treba obchadzat. Dufali sme, ze sonda nas bude cakat niekde pekne na trave, ale ak to uz chodi nebolo to tak :-). I tak sme mali velke stastie pretoze bola uplne na konci jednej zarastenej sekcie a pristup bol relativne dobry. Chvilku pred nalezom sme sa rozdelili a postupovali kazdy zvlast ked tu IvanS prichadzajuci zprava zakrical, ze vidi na strome cerveny padak a na to som ja prichadzajuci odspodu zbadal na zemi blikajucu sondu. Bolo ze to radosti :-) Padak sa nam stiahnut nepodarilo, bohuzial tie kriky a strom boli silnejsie ako lanko :-). Cestou spat sa pridala hmla a trocha to na ceste mrzlo, ale tak to v zime chodi...

73 Rasto
IvanS a sonda.jpg
M10 blik.jpg
M10 detail.jpg
padak na strome.jpg
Prílohy
spravna poloha.png
spravne dekodovana poloha sondy

IvanS
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 5. Decembra 2019, 09:03
Bydlisko: Trenčín

Re: 12.12.2019 - M10-906-2-11860 - Vieden - 12UTC

Príspevok od užívateľa IvanS » 17. Decembra 2019, 12:31

prijemne straveny cas polnocny = mrznuci dazd az snezenie, cca 3°C , cca 3cm snehu v neznamom svahovitom terene , tma ako v ...hrnci
zaujimave zistenie je , ze suradnice , ktore sme po nejakych tych pokusoch dekodovali boli na chlp presne = TTGO dostane od OM4TN novy firmware a verim , ze nabuduce uz to bude bez drobnych problemov pri prekopirivavani suradnic
dalsia skusenost je ze analogove dohladavanie v uvedenych podmienkach by bolo mrzute = nechame to na leto :-)
IvanS

Napísať odpoveď