11.11.2019 - P3330418 - Amberg - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Lemon
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 7. Októbra 2015, 19:08
Bydlisko: Klatovy, brána šumavy
Kontaktovať užívateľa:

11.11.2019 - P3330418 - Amberg - 12UTC

Príspevok od užívateľa Lemon » 11. Novembra 2019, 17:29

Typ sondy: RS41
HW: P3330418
Frekvencia: 404.9 MHz
Miesto vypustenia: Amberg (WMOID:10771)
Dátum a časvypustenia: 11.11.2019 11:55
Dátum a čas nálezu: 11.11.2019 15:03
Posledné súradnice LAT LON: 49.261387 13.117265 ALT: 7118m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.40943 13.29549 Google maps

Napětí baterií 1,65 a 1,64V

Tahle sonda na záložním kmitočtu měla původní predikci na APRS někde u Kolince. Nakonec se změnilo místo dopadu na Nýrsko a následně na moje rodné Klatovy.
Byl to perfektní předpoklad k tomu, natočit pád, takže jsem se 2x přesouval v místě dle predikce. Nakonec jsem stejně nic nenatočil, byla trochu mlha a i 100m relativně vzdálený objekt na obloze se špatně hledá.
Mezitím mi psali i kluci z jihu, že ji mám skoro doma. :mrgreen: Nestává se tak často, aby sonda padla v místě bydliště :lol:
Po pádu sonda sice byla slyšet, ale neměl jsem nic, čím bych ji přesně zaměřil. Na nové TTgo čekám a ručka se směrovkou a útlumákem, která nikdy nezklamala při hledání měla vybitou baterii. Měsíc zapomenutá baterie v TRXu a čínské ručky mají malinký odběr i když jsou vypnuté, takže vycucaná baterie.
Tak jsem alespoň odmontoval anténu z mobilního TRXu, aby se dalo hledat dle síly signálu. To mě přivedlo do areálu blízko benzínky, kde je to samá hala.
Sonda v jednom místě hrála i na konektor, tak jsem tam zastavil. Vizuálně jsem nic neviděl, vše vypadalo, že zůstala na někde střeše. Pak jsem ještě poslal do skupiny audio nahrávku jak sonda řve v očekávání,
že mi někdo pošle přesné souřadnice. Amunet se o to opravdu snažil, ale Whatsup nejspíš audio zprávu nějak komprimuje, nebo jsem to přeřval - zdekódovat to nešlo.
Tak jsem ještě chvíli obcházel po místě, v hlavě se zrodila myšlenka, že zajedu domů pro NTB abych věděl, kde sonda je, na které střeše. :x
Jenomže jsem mezitím objevil známý silonový provázek, jak vlaje ve větru ze střechy blízké haly dolů.
Tentokrát nemám žádné foto, jen video:

https://youtu.be/K156sfC6m_w

Byl tam pěkný bordel, ale sondu jsem našel :mrgreen: :mrgreen:

Padák a zbytky balónu byly na střeše haly a zůstaly tam, protože při pokusu stáhnou je jsem přetrhnul provázek. Takže se nedozvím, jaký padák tentokrát Němci poslali.. :(

Protože přišel nějaký hlídač, začal jsem se pakovat pryč. Hlídač pak uviděl moje tričko s nápisem ******* a po krátkém rozhovoru pochopil, že nejsem žádný zloděj a v pohodě odešel.
Nakonec areál nebyl zavřený.

Dík klukům z jihu za podporu, člověk je bezradný - taky jít na sondu do města naslepo není uplně dobrej nápad. A ještě když jí člověk slyší a nevidí - úplná zoufalost :roll:

mapa.jpg
... a pak jsem vzal kladivo a už to nešlo vůbec.

Napísať odpoveď