8.10.2019 - P2310305 - Amberg - 18UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

8.10.2019 - P2310305 - Amberg - 18UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 9. Októbra 2019, 23:42

Typ sondy: RS41
HW: P2310305
Frekvencia: 402.7 MHz
Miesto vypustenia: Amberg (WMOID:10771)
Dátum a časvypustenia: 8.10.2019 18:50
Dátum a čas nálezu: 9.10.2019 1:50
Posledné súradnice LAT LON: 49.357266 15.647307 ALT: 597m
Súradnice nájdenia LAT LON: Google maps

Opět trpím na druhou a budu diktovat za jízdy.

Na sondu jsem se rozhodl až velmi pozdě potom po čem jsem věděl že stejně nebudu celou noc spát jelikož zubař se na mě opět vyřádil.

Po konzultaci s Matějem jsme se shodli na tom že já pojedu terénním vozem vezmu nějakou techniku za což Bohu díky a sejdeme se na místě. Již po cestě jsem zjistil že nějaké vesnice jako Luka nad Jihlavou a podobně jsou zavřené takže suverénně jsem vzal diferenciály A bral jsem to po poli.

Nakonec jsme se dobře sešli na místě dopadu stará mapa ukazovala nějaký rybník nová mapa a ortofoto ukazovalo sucho pravda byla taková že sonda dopadla do Vysokého rákosu který byl již zhruba 10 m 15 cm bahno. Gumáky jsem neměl a tudíž jsem vytáhl z on the Killer našel provázek a sondu jsem opatrně vytáhl za Kosu aniž bych poškodil nějaké čidla úspěch číslo 1

Matěj zkoušel tahat za provázek s tím že zjistíme minimálně kde visí padák. Podařilo se při přechodu na druhou stranu jsem zaslechl nějakých šelest v v znova nějaký šelest ve větvích které byly na druhé straně cesty za plotem který spatřil k jednotnému zemědělskému družstvu tam jsme se sice nedostali ale potom co Matěj hodně napnu provázek který prasknul latex stáhl trošku padáku dolů a pomocí Sandru A háku jsme byli schopni tuto sestavu sundat dolů. K našemu velkému překvapení a opět začal pouštět velké padáky tudíž se máme možnost těšit na nějaké dlouhé lety až na Moravu až k tomu budou dobré podmínky Předem děkuji Matějovi za fotky a v první řadě Děkuji za příjemné společný odlov Takhle nějak si to představuji Jirka
Prílohy
Screenshot_20191009-002812.jpg
Screenshot_20191009-002825.jpg
Screenshot_20191009-013352.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

Re: 8.10.2019 - P2310305 - Amberg - 18UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 11. Októbra 2019, 09:22

Dnes celé odpoledne pršelo a ani podle predikcí nemělo nic poblíž dopadnout. Pro zajímavost jsem ale před půlnocí nakouknul, co kam přistálo a zjistil, že večerní z Ambergu doplachtila až k Puklicím. V notifikátoru se na ni hlásil Jan Fox a 2IT, status Neaktuální. Zjistil jsem že už neprší a podle radaru to ani na nějaký déšť v dohledné době nevypadalo, tak jsem se rozhodl osedlat kolo a zajet ji odlovit. Najednou se status změnil na Hledá se, tipoval jsem to na Jirku. Ve fóru se neozval, tak jsem mu zkusil zavolat a domluvili jsme se, že se tam setkáme.
Dopad jsem odhadoval kousek za plot rozsáhlého areálu, pokud by u země foukalo méně tak do rybníka.
Když jsem přijel na místo tak Jirka zrovna z auta vyndával sondekiller s tím, že je někde v rybníce ve vysokém rákosí. Společnými silami (já se snažil svítit a navádět, Jirka se snažil zachytit šňůrku) se podařilo nepoškozenou sondu vyprostit. S padákem a latexem už to bylo horší. Šňůrka vedla do koruny vysokého stromu a přes cestu stromovím pokračovala za plot areálu. Já tahal a uvolňoval šňůrku, Jirka sledoval, kde by mohly být. Šňůrka se nakonec o větev předřela, Jirka na mě volal, že se padák s latexem snesl někam dolů. Obhlíželi jsme okolní plot, jestli někde není díra, samozřejmě nebyla. Jirka chtěl dojet k odbočce, jestli tam není nějaká branka. Na to nedošlo, na rádiu mu někdo volal, já mezitím obhlížel areál za plotem. Mezi listím a větvemi stromu jsem zahlédl kousek latexu a červené šňůry. Nebylo to sice nějak daleko, dosáhnout se tam ale nedalo. Se sondekilerem to ale nebyl problém, Jirkovi se po pár pokusech podařilo vše přitáhnout.

Několik momentek z odlovu:

1.jpg
Latex objeven
2.jpg
Namotán
3.jpg
A už je dole
4.jpg
5.jpg
Důvod dalekého doletu

Napísať odpoveď