25.9.2019 - P2140232 - Amberg - 11 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Lemon
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 7. Októbra 2015, 19:08
Bydlisko: Klatovy, brána šumavy
Kontaktovať užívateľa:

25.9.2019 - P2140232 - Amberg - 11 UTC

Príspevok od užívateľa Lemon » 25. Septembra 2019, 19:56

typ sondy: RS41-SGP
HW: P2140232
Frekvencia: 402,7 MHz
Miesto vypustenia: Amberg (WMOID:10771)
Dátum a časvypustenia: UTC 25.9.2019 11 10:47:43
Dátum a čas nálezu: UTC 25.9.2019 13:27:00
Místo nálezu: Přeštice
LAT: 49.5782761
LON: 13.3395675

baterie 1,67V 1,54V

Sonda spadla na kraj Přeštic. Bohužel jsem nestihl na místě být včas při pádu sondy a zmeškal tím pěknou možnost natočení pádu. Protože jsem jel narychlo a nestudoval místo dopadu, nechal jsem auto asi 30m od předpokládaného místa pádu.
Dopadla na chodníček vedle soukromého domu, padák se zbytkem balonu byl ale v zahradě. Ležela tam volně, než jsem k ní došel prošlo bez povšimnutí pár lidí, dětí. Na nic jsem nečekal a padák i balon na šňůře stáhnul k sobě ze zahrady. V tom spěchu jsem ale zapomněl v autě mobil, takže jsem neudělal žádné fotografie z místa nálezu. Sbalil jsem všechno a při cestě k autu mi napadlo, že se na místo dopadu vrátím a fotodokumentaci dodělám. Samozřejmě že padák s balonem už jsem nemínil házet zpět do zahrady - na foto je vyznačeno, kde padák s balonem byl.
Asi to tak mělo být, protože když jsem se vrátil na místo činu a dělal onu fotodokumentaci, najednou se objevil další sonder: Luděk z Holýšova alias Laazn. Prý mě ještě zahlédl za rohem, jak odcházím. Otázka cca 5 minut. Takže jsme chvíli postáli a pokecali. A zjistili jsme , že už jsme se u jednoho oběšence na Domažlicku potkali - sice jen auto-auto , ale oba jsme jeli za stejnou sondou. Tenkrát jsem to ale vzdal před cílem a sondu ulovil Luděk prý po komplikovanějším strhnutí ze stromu.
Pak jsme nastavili Luďkův tracker v telefonu, abychom se vzájemně viděli a nejezdili zbytečně oba na jedno místo.
Bylo to zajímavé setkání, které umocnilo tenhle úlovek...jen škoda, že jsme nemohli zapadnout někam do knajpy a dát si jedno :-(



Tracker:

Přeštice_Tracker.jpg
Nález:

Přeštice_nález.jpg

nález_plot.jpg

sonda.jpg

Stačí to na ověření?
5x.jpg
5x.jpg (37.34 KiB) 912 zobrazení
... a pak jsem vzal kladivo a už to nešlo vůbec.

Napísať odpoveď