11.9.2019 - P5040149 - Praha - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
sonar40MB
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 3. Februára 2018, 04:19
Bydlisko: Mladá Boleslav

11.9.2019 - P5040149 - Praha - 12UTC

Príspevok od užívateľa sonar40MB » 11. Septembra 2019, 22:03

Typ sondy: RS41
HW: P5040149
Frekvencia: 404.2 MHz
Miesto vypustenia: Praha (WMOID:11520)
Dátum a časvypustenia: 11.9.2019 13:15
Dátum a čas nálezu: 11.9.2019 16:05
Posledné súradnice LAT LON: 50.278553 14.927759 ALT: 268m
Súradnice nájdenia LAT LON: Google maps

Cestou k tejto sonde došlo k nepríjemnej zámene vlakového spoja za iný a dobre som sa načmuchal čerstvých fekálii.
Vracial som sa od Hrubého Jeseníku k obci Veleliby, kde som mal v pláne nastúpiť na vlak v smere na Ml. Boleslav.
Nepredpokladal som, že vlak stihnem, veď nemá meškanie a za desať minút z Oskořínka, to určite nedám. Ale čo ak áno, prípadne naskočí meškanie a ja sa pohodlne dostanem bližšie k ešte letiacej poludňajšej a získam drahocenný čas.
Na križovatke hlavnej trasy Nymburk - Ml. Boleslav pozorujem pomali blížiaci sa vlak a tak neváham zobudiť driemajúcich tisíc koní, spiacich vo mne, šlapnem do pedálu.
Človek má pocit, že trošku prekrocil rýchlosť zvuku. Vidí jasno len pred seba, všetko na okolo je jeden velký, rozmazaný flak.
Pri železničnom prejazde sme skoro rovnako, len ešte tých 250 metrov zvládnuť bez toho, aby som vzal nejakú dieru v ceste.
V stanici zastavujeme rovnako, ešte pár metrov k vlaku, otvoriť dvere, naskočiť aj s bajkom doň, dvere sa zatvoria a vlak sa pomali rozbieha.
Kokso, ja som to fakt stihol, neverím vlastnym ociam, fakt som tých cca 750metrov preletel na bajku namiesto dvoch minút, za asi dvadsaťpäť sekúnd.
Mám radosť :-) ale len dovtedy, pokial sa z reproduktoru neozve hláška " příští stanice Jíkev, zastávka na znamení ".
Asi som špatne počul, srdce mi z toho výkomu ešte bije tak hlasno, že počujem, jak sa mi valí krv v hlave.
Keď sa na infopanelu objavil napis nasledujúcej zastávky, srdco sa zastavilo a ja som myslel, že ma porazí.
V stanici Veleliby sa trať rozdeluje na Mladú Boleslav a na Městec Králové, Jíčin.
Kurňa, veď odtial idem, ..... Jíkev, Oskořínek, Městec Králové!
Tak nič, tam vystúpim, a budem pokračovať ďalej, po miestnych poných cestách. Prâve na takéto situacie sa trénujem, zvladanie stresových situácii, pri nečakaných komplikáciach v cestovaní.
Po vystúpení z vlaku bola najdená skratka na hlavnú cestu v smere na Boleslav pomerne rýchlo a cesta k sonde prebiehala v klude.
Len pred Zavadilkou ma napadla myšlienka, čo ak tam bude jazdiť nejaký traktor, obrabajúci pole, kam dopadla, medzi časom.
Čo ak tam bude jazdiť traktor s fekálnym vozom, tak jak vćil, okolo ktorého práve prechádzam, ktorý jazdí po poli a ..... prší za ním splašky z nedalekého kravína s velmi výraznou arómou.
Sonda ležeala na poli, s ílovitou pôdou, ešte neupravenom poli.
Na susediacom pozemku už nejaký traktor jazdil a upravoval pole na novú sadbu.
Potom prebehol štandardný postup. Nafotiť, zbaliť zapísať a vypadnúť.
Prílohy
P_20190911_153357.jpg
Sakra, to je puch...
P_20190911_155325.jpg
V Lipníku majú ešte takúto cestu?
P_20190911_155754.jpg
Takže tu je
P_20190911_161333.jpg
Slušný kus latexu
P_20190911_161137.jpg
Štandardný chuchvalec

Napísať odpoveď