2.1.2019 - P2620695 - Lindenberg - 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

2.1.2019 - P2620695 - Lindenberg - 00UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 6. Januára 2019, 19:23

Typ sondy: RS41-SGP
HW: P2620695
Frekvencia: 405.1 MHz
Miesto vypustenia: Lindenberg (WMOID:10393)
Dátum a časvypustenia: 2.1.2019 23:50
Dátum a čas nálezu: 3.1.2019 6:49
Posledné súradnice LAT LON: 49.266799 15.657718 ALT: 766m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.25895 15.66636 Google maps mapy.cz


Podle predikcí to nevypadalo, že by někde v okolí měla přistát nějaká sonda. Pro zajímavost jsem se ale v noci podíval, co zrovna letí a zaujala mě sonda z Lindenbergu. Byla už po burstu a aktuální predikce naznačovaly, že by mohla doplachtit někam k Želetavě. S napětím jsem sledoval její let, jestli nebude padat moc rychle či pomalu. Nepadala. Když byla u Havlíčkova Brodu, tak jednu chvíli to vypadalo, že by mohla dopadnout u Rančířova. Nad Jihlavou ale moc neklesala, jednu chvíli dokonce i mírně stoupala, hodně foukalo i u země, takže se nakonec proletěla ke Kněžicím. Našel jsem spoje tam i zpět, časově to bylo dost na doraz, ale risknul jsem to a zapsal se do notifikátoru, že ji zkusím. Řešil jsem ještě dilema, jestli nejet až do Brodců, nakonec jsem se rozhodl, že vystoupím v Kněžicích u zámku.
Ráno mi psal Jirka 2IT, jestli jedu, případně že by mě tam i vzal. Domluvil jsem se s ním, že bude moje záloha pro případ, že bych se tam z nějakého důvodu nemohl dostat.

Cestou jsem ji zkoušel poslouchat, ozývat se začala až na kopci nad Kněžicemi, dole ve vesnici signál nebyl, objevil se až nahoře na konci vesnice, když jsem se blížil k prvnímu z dvojice vysílačů. Tam jsem za buňkou částečně kryt před silným ledovým větrem vybalil notebook a odměřil souřadnice. Sonda byla přibližně 400m daleko, vydal jsem se za ní nejkratší cestou přes několik různých polí a strmých remízků.
Když jsem byl téměř u sondy, tak mi volal Jirka, jak jsem na tom. Ještě jsem ji neměl, už ale hrála na konektor. Doma ji slabě viděl na vodopádu, ale nedekódoval. Po telefonátu jsem ji po pár krocích zahlédl.

Sonda byla zjevně podle šrámů na obalu ještě nějaký kus vlečená po zemi. Šňůrka byla úplně našponovaná. Padák byl zachycen ve větvích břízy, podařilo se mi ho bez poškození uvolnit. V silném větru jsem měl co dělat, abych ho udržel a neodletěl mi o kus dál.
Když jsem se vracel k sondě a namotával šňůrku, tak z vedlejšího domu se za mnou vypravil mladý pár zjistit co tam dělám. Setkání proběhlo v úplné pohodě, ukázal jsem jim sondu a zhruba vysvětlil k čemu slouží. Rozloučili jsme se a vydali se každý svou cestou. Oni domů, já do Kněžic na autobus, který mi ale ujel. Nechtělo se mi tam stepovat na místě, tak jsem se vydal do Brtnice. Tam měl autobus přes 10 minut zpoždění a cestou ještě dalších 5 minut nabral.

Co k tomu dodat. Odlovil jsem svoji první sondu z Lindenbergu. Do práce jsem dorazil s dvouhodinovým zpožděním. Ač byl silný vítr, tak převážně foukal z boku či do zad takže se to dalo snést, asi nejhorší bylo čekání na autobus v Brtnici na náměstí kde se k silnému větru přidalo i sněžení.

mapa.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Napísať odpoveď