28.9.2012 12UTC H1923773 W

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Radim_OM2AMR
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31. Októbra 2011, 17:18
Bydlisko: Vrbove, Brunovce
Kontaktovať užívateľa:

28.9.2012 12UTC H1923773 W

Príspevok od užívateľa Radim_OM2AMR » 15. Októbra 2012, 19:39

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kod : H1923773
Frekvencia : ? MHz
Datum a cas vypustenia : 28.9.2012, 12:00 UTC
Miesto vypustenia : Wien
Miesto dopadu : lesik pri dialnici D1 (nedaleko pumpy Cervernik)
GPS poloha: https://maps.google.com/?q=48.482443333 ... &om=1&z=14

Hmm. Opat leti sonda do reviru, ked som v praci... tuto vetu si casto opakuje aj Brano. No a teraz som si to povedal aj ja. Nastastie mam vyhodu, ze Andrej moze lovit a nenechat drahocenny kus elektroniky z finska len tak zozrat divym sviniam ;-)
IMAG1063.jpg
Opat vypomoc Sondetrackera, odfotene este v praci.
Telefonat s Andrejom - sonda padla, ale pocujem ju v praci na SDR-ko. To nevestilo nic dobre. No jasne, podla posledneho smeru a suradnic sa sonda obesila ! Rozhodol som sa, ze ju po ceste z prace, ked pojdem okolo po dialnici popocuvam. Brano klasika v praci. Sondu sledoval aj jeho dedo v Leopoldove. Rozmyslal, ze by siel pre nu, ale bez radia a smerovky a pripadne Sondekillera by to bolo snad aj nemozne.

Ako som sa priblizoval do vzdialenosti, kde by normalne obesena sonda hrala aj na gumu na rucke, sonda bola ticho. Zdesene som zavolal Andrejovi, ci ju este stale pocuje. Hovoril, ze pred 15-timi minutami mu v praci este hrala. Bol uz doma.

No ale teraz nehra, takze sa nieco stalo. Urcite ju niekto vyfukol ! Zeby Mitu alebo nejaka ina skodna ??? :-) No casovo to mohol z BA stihat. No pocas telefonatu som sa priblizil k miestu dopadu a sonda zacala slabo hrat. Hned som to povedal Andrejovi. Je nadej, ze obesenec padol na zem - sonda dozrela a je na zemi. Lesik je kusok od dialnice, ale nie je tam kde normalne odparkovat, takze som rozmyslal, ako sa tam dostat z opacnej strany - od obce Pecenady.

Andrej mal vecerne povinnosti doma (nie to, co myslite), stretli sme sa opat az za tmy okolo 20.00 v Borovciach. Nalozil som ho a podme na lov.

Bol spln, alebo skoro spln a Andrej ako polovnik vedel, ze za splnu sa moze strielat. Cela oblast dopadu je polovny revir. Andrej si este pamatal casy, ked tam bola oplotena obora. Ako sme odbocili na panelovu cestu k lesiku, oproti isiel polovnik na Lada Niva. Zastavil, my tiez a nechapavo na nas pozeral, co zazeral. Vystupil som z auta (mimochodom este stale oblepeneho reklamou - Stratospheric Balloon Project). Slusne som sa opytal, ci sa da prejst na miesto, kde "nam" dopadla meteo sonda, ktoru hladame. Ze kolega je poovnik a pamata si, ze tu bola oplotena obora. Ukazal som mu mapu na mobile. Prestal sa mracit a poradil nam, ze sa tam da prejst aj autom az k lesiku. A ze este pojdu dalsi polovnici na dvoch autach. Povedal som, ze dame si vesty, aby nas bolo vidiet pre istotu.

Dalsie auta naozaj isli, pozerali rovnako nechapavo - kam sa tito s tym autom sem ser..u nam do reviru ? Uz sme ale nezastavovali a nevysvetlovali. Ved si to o par minut v krcme aj tak povedia.

Prechadzali sme okolo poli s kukuricou az sme dosli na miesto teoreticky najblizsie k predpokladanemu miestu dopadu. Andrej ma nastrasil, ze diviak dokaze cloveka aj dobre rozparat. No aj tak som sa nezlakol, nahodil vestu, celovku a podme do lesa. Po predoslom love, kedy Andrej nemal smerovku som sa rozhodol, ze ho naucim dohladavat sondy aj so smerovkou :-)

Daroval som mu moju vychyrenu YAGI - "klincekovku". Po par metrov predierania sa tmavym lesom sme dosli na miesto, kde sonda hrala naplno aj pri ATT a odladeniach. Svietili sme dookola az sme sondu zbadali lezat, ako som predpokladal, na zemi.

Padak a latex ostali vysoko na strome, pokusal som sa ho stiahnut, ale snura nevydrzala. Skoda, ze Helmut tentokrat ponechal original odvijac a nedal tam snuru z hajzloveho splachovaca.
IMAG1064.jpg
Je cas zberu, tak som padla z konarov na zem ! Berte ma, kym ma nezoberie niekto iny !
IMAG1065.jpg
Taka som unavena z toho letu, ze si tu chvilu polezim...
IMAG1066.jpg
tradicna poza...
Cestou z lesa sa nam este podarilo trosicku zabludit. Vysli sme na inej strane lesa a ja som kusok stratil orientaciu. Esteze som mal Andreja. Nakoniec me auto po chvilke nasli.

Napísať odpoveď