17.11.2018 - M4353129 - Prostejov - 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

17.11.2018 - M4353129 - Prostejov - 00UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 20. Novembra 2018, 04:27

Typ sondy: RS92-SGP
HW: M4353129
Frekvencia: 402.1 MHz
Miesto vypustenia: Prostejov (WMOID:11747)
Dátum a časvypustenia: 17.11.2018 0:15
Dátum a čas nálezu: 17.11.2018 10:36
Posledné súradnice LAT LON: 49.042668 15.774292 ALT: 880m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.04213 15.77224 Google maps

Predikce v posledních dnech naznačovaly, že by sobotní prostějovské sondy mohly přistát poblíž Moravských Budějovic. Později ta polední už měla predikce s dopadem podstatně jinde, noční ale stále vypadala nadějně. S napětím jsem sledoval, jak bude po burstu plachtit či padat a nakonec u Moravských Budějovic skutečně dopadla.
Nasedl jsem na první spoj a za svítání se vydal na cestu za sondou. Zhruba v 7:45 jsem před Budějovicemi zkusil rádio, jestli náhodou ještě nehraje, ale v šumu nebyl ani náznak.
Když jsem se blížil do míst, kde jsem odhadoval dopad, tak mě čekalo nepříjemné překvapení. Všude okolo pole s rašícím obilím, oranice, louky. Sonda ale musela jako naschvál dopadnout někam doprostřed pole s dost povyrostlou řepkou. Jinovatka na listech se v slunečním svitu nádherně leskla, silně ale klamala, jestli náhodou nevidím nějaký odraz od pásku či šňůrky. Skoro 1,5 hodiny jsem tam šmejdil křížem krážem a pořád nic. Začínal jsem uvažovat o tom, jestli ji nesebral nějaký nájezdník zpoza jižní hranice. Boty už jsem měl pořádně rozmáčené a chtěl jsem to vzdát když jsem v dáli zahlédl něco, co připomínalo stéblo trávy. Pro jistotu jsem to šel obhlédnout, když jsem po pár krocích zahlédl hrdlo z balónu. To stéblo nakonec nebyla tráva, ale kousek šňůrky. Vydal jsem se podle ní a po chvíli pak našel i sondu.
Po úspěšném nálezu jsem se vydal k Litohoři. Měl jsem v plánu odsud autobusem popojet do Lesné, vystoupat zase jednou na rozhlednu Mařenku a kdyby náhodou dopadla poblíž polední prostějovská, tak se vydat pro ni.
Věděl jsem, že někde poblíž má brácha už zhruba rok chatu, tak jsem mu zkusil volat, jestli tam náhodou není. Nikdy jsem tam nebyl, takže bych ho navštívil. Po několika neúspěšných pokusech se mu dovolat se mi nakonec podařilo zjistit, že tam je, kde to je a že se mám stavit. Takže jsem skončil tam. Polední prostějovská nakonec doplachtila k Urbanovu u Telče, tam jsem se ale v sobotu nevydal.

1.jpg
Tady někde by měla být
2.jpg
Tohle jsem zrovna nehledal
3.jpg
Konečně! N49.04205 E15.77204
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Napísať odpoveď