11.9.2018 - M4546114 - Prostejov - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
ladam
Lovič
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 7. Augusta 2014, 08:32
Bydlisko: Popovice

11.9.2018 - M4546114 - Prostejov - 12UTC

Príspevok od užívateľa ladam » 22. Septembra 2018, 08:15

Typ sondy: RS92-SGP
HW: M4546114
Frekvencia: 402.1 MHz
Miesto vypustenia: Prostejov (WMOID:11747)
Dátum a časvypustenia: 11.9.2018 13:15
Dátum a čas nálezu: 11.9.2018 18:47
Posledné súradnice LAT LON: 48.849215 17.665617 ALT: 1100m
Súradnice nájdenia LAT LON: 48.8494656 17.6663144 Google maps

to byl tedy den.
Ráno jel kolega pracovně do Valmezu tak jsem neodolal a jel taky. Tiše jsem doufal že na poli pod vedením VN seberu
http://sondetracker.radiosonda.sk/vikin ... w=M4423284
radiosondu. Bohužel na přehledném poli již nebyla. Tím jsem se ovšem dostal v zaměstnání do časového zkluzu a když molinesp řekl že polední PV padla na Velké Javořině se mě chtělo plakat cha chááá
A tady začaly velké amatérské chyby.
1. ani jsem sa pořádně nepodívál kam to padlo
2. vůbec jsem si neprovedl kontrolní propočet místa dopadu
3. požádal jsem molinesp aby napsal GPS souřadnice než sa umyju a převleču

když už jsme jeli tak jsem chtěl souřadnice zadat do GPSky
1.problém ( souřadnice jsme neměli. prý nevadí cestou na benzince bude WIFI)
2.problém WIFI bylo ale nebyl prý čas u pumpařky zjišťovat heslo prý to cestou pořešíme

v Korytné se molinesp připojil na wIFI a nadiktoval mě souřadnice 48.8492147N, 17.6556167
zadal jsem cestou po okresce tedy souřadnice a na kopci nad Stráním
1.uklidňující zpráva GPSka ukazovala směr na Javořinu kterou jsme viděli na protějším kopci a vzdálenost 7.5km


2. uklidňující zpráva po ujetí dalších 25kilometrů a po projetí dvou cedulí "XXXX mimo zásobování" jsme stáli na kraji lesa a GPSka ukazovala 900metrů
3. uklidňující zpráva sluníčko bylo ještě dost vysoko
molinesp tvrdý odpůrce pohybu po vlastních nohách rozhodl že ještě popojedeme do lesa za zatáčku že pak to už bude kousek

3. problém v lese v autě GPSka ztratila polohu
po zastavení ( tady by to mělo být) jsme vysedli do tmavého lesa . molinesp povídá: kdybych věděl jak to tu vypadá tak nejedeme.

GPSka pod hustýma stromama né a né sa chytnůt. Vytahuji tedy MOXONa a cestou směrem kde by radiosonda měla být šroubuji na rádio. Šermuji statečně kolem sebe plno odrazů signál silný jako prase (musíme být skutečně blízko)
po ujítí asi 100metrů po lesní cestičce se GPSka zase chytla a ukázala 700m směrem z kopce.
1. pochybnost (mělo to být kousek) odlaďuji a hledám ostré Minimum na zadek MOXONa
2. pochybnost mám dvě minima jedno ve směru GPSky a druhé opačným směrem
rozhodujeme se pro sestup ve směru GPSky
3. pochybnost signál ne a ne sílit našel jsem si místo kde byly trošku řidší větve a čekám a GPSka ukáže přesnost polohy pod 10metrů ( marné nejlepší bylo 11) a vzdálenost 600metrů
4. pochybnost že jsem se přepsal v poskakujícím autě vytahuji papír z kapsy a chci zkontrolovat ( tma jako v lese číselka na displeji jako mravenečci ) to asi nedám na 100 procent jak potřebuji v takové situaci
ani když jsem zapl podsvícení. Zadávám tedy vše znovu výsledek stejný...600 metrů
molinesp hlásí že už vidí latex. než k němu dojdu poplach odvolává.
5.pochybnost sám velký molinesp říká že už jsme daleko od cesty, že to bylo kousek (sedí na pařezu žere houbu co našel a prosí mě abych příště až padne radiosonda do lesa mu řekl slovo Javořina že to bude stačit.

čas letí jako fotony od sluníčka, bezmocně se včíl už skoro v úplné tmě rozhlížíme po korunách kdyby náhodou...
drápeme sa přidržujíce se vrstevnic které tu sů jedna vedle druhé zpět do kopce tentokrát ve směru druhého minima.
pomalu se rozhodujeme že pokud sa nám podaří najít auto tak jedeme domů aj bez radiosondy.
najednou pod jedním stromem je něco bílého ( že by to byl kryt baterek? ) molinesp se rozbíhá jako medvěd a hlásí že je to nejenom kryt baterek ale že je tam i radiosonda.
včíl už je to klasika vyfotit pokus o stáhnutí odvíječe skoro vyšel (kdybych byl šikovnější ) bohužel zůstal vysoko v koruně.
Pobalit nasednout otočit sa na cestě a hurá k domovu. Sakra někdo přijíždí z druhé strany že by celnící policie? pomalu jedeme auto za námi zastavuje přibližně v místě kde byla radiosonda. Je to sonder? Rozjíždí se. V zatáčce je rozšířená cesta zastavujeme a čekáme až nás dojede.
Projíždí kolem nás a nezdá se že by řidič chtěl komunikovat. Slečna vedle něho je lepčejčí objekt jako dva chlapé...

Pomalu přijíždíme k vysílači oba jsou venku a dívají se na červánky zapadajícího sluníčka. Nedá nám to co kdyby to byl sonder a byl jen (introvert) cha chááá
Zastavujeme molinesp si hned zapaluje a snažíme se vyzvědět opatrně jestli přijeli jen na vyhlídku ...
po pár slovech slečna nasraně prohlásí " je mě zima " a zaleze do auta

pochopili jsme že večer nás tam nečekali a odjíždíme ....
Prílohy
IMG_3686.JPG
IMG_3687_r.jpg
IMG_3688_r.jpg

Napísať odpoveď