17.9.2018 - P0940555 - Vieden - 12 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
klepko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Augusta 2012, 21:28
Bydlisko: Bratislava, mc Rusovce

17.9.2018 - P0940555 - Vieden - 12 UTC

Príspevok od užívateľa klepko » 17. Septembra 2018, 20:02

Typ sondy:RS41-SG
HW:P0940555
Frekvencia:403.5 MHz
Miesto vypustenia:Vieden
Dátum a časvypustenia: 12UTC
Dátum a čas nálezu: 17:30 UTC
LAT:48.016700
LON:17.106247

Info:V kukurici.

Story:
pridem si tak v klude domov z roboty , a ze pozriem ci nahodou sonda nie je nablizku. Ajhla ozaj hned za rohom par km od domu pri Deutsch Jahrndorf. Pozeram rychle odkazy a OM5JA ze ide po Vieden (nevsimol som si ze po nocnu). Pzrem na hodinky 17:15 , rozhodnutie -sadam na bicykel a slapem ako o dusu.
Uz pri prichode k miestu pozeram ze tam stoji nejake svetle auto a nejaki ludia idu z kukurica a sadaju, a odchadzaju .
Nedobehol som ich, ani som nevidel znacku. Reku: no sonda je v minuse , uz ju maju.
Nieco ma oslovilo, skusim zapnut radio - a signal , stale ukazuje do kukurice na miesto mozneho dopadu. Bicykel ide do travy (aby mi tu moju staru skladacku nahodou nejaky Rakusan neodniesol do srotu) a ja smerujem k okraju kukurice.
Zrazu sa znova ukaze to iste auto zastavi asi 150m od mna a panko vstupi do kukurice , panicka podupkava pred kukuricou s papierom v ruke.
Ked pridem k nej pozdravim , skusim slovensky, nemecky -dostanem nemecku odpoved, a pochopim ze iba odisli hladat cestu z boku do kukurice.
Nakolko signal stale ide , vnorujem sa do kukurice aj ja. Signal ma vedie cez jeden pas kukurice , potom volne pole a dalsi pas kukurice.
V nej minam "konkurenta" asi na 10 m, ale sa mi hned strati. Antena ma neuprosne vedie, ked uz ide signal zo vsetkych stran nachadzam spagatik, balon, padak a sondu.
Vsetko balim a predieram sa spat k von z kukurice.
Vonku ukazujem partnerke konkurenta nalez. Ta ho hned zvolava spat.
Ked sa zvitame ja po anglicky on po nemecky , nejako si vzajomne vysvetlime ze kto sme. Pochopil aj ze mu hovorim ,ze mi vyfukol nejake sondy z minuleho tyzdna.
Priznal sa ze ma videl ist na motorke s antenou trciacou z ruksku oproti na polnej ceste.
Takze uz viem pricinu niekolkych nenajdenych sond z posledneho obdobia.
Je to Erwin OE4EUA
https://www.qsl.net/oe1ffs/Sondenpage/o ... seite.html
Sondu som nasiel skor lebo on nema este smerovu antenu a hladal iba s rucnym radiom -asi podla sily signalu.
Byva v Andau co je dedinka na hraniciach s Madarskom oproti Janossomorja - takze znacne blizko mojho posobiska.
No v buducnosti sa s nim stretnem asi viackrat, ale je to dochodca, takze tazka konkurencia.

Napísať odpoveď