15.09.2012 H1743144

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Dano_OM1ATS
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 22:17
Bydlisko: Bratislava

15.09.2012 H1743144

Príspevok od užívateľa Dano_OM1ATS » 15. Septembra 2012, 20:26

Typ sondy : VAISALA RS92-SGPD
HW kod : H1743144
Frekvencia : 403.500 MHz
Datum a cas vypustenia : 15.09.2012, 00:00
Miesto vypustenia : Vieden
Miesto dopadu : Vinice pri obci Hubice 48.09160 17.38963

Poznamka : Predpoved ukazovala, ze bud bude mat vyjazd Klepko, alebo ja. Predpoved sa postupne stacala na juh, takze bolo riziko, ze si sonda zaplave v Dunaji. Cakal som teda pripraveny na vyjazd, ale sonda letela trocha inak ako ukazovala predpoved a vyzeralo to nadejne, no po vyskom burste (cez 37km) pribrzdila klesanie a padala rychlostou od 2.5 do 3.5m/s. Nakoniec po poslednej otocke skoncila v znamom vinohrade pri Hubiciach, kde casto koncia sondy. Kedze to mam vzdusnou ciarou domov cca 5km, bola sanca ze ju budem pocut aj po dopade. Sonda po dopade na zem stichla a po par sekundach zacala opat hrat, signal bol vyborny S7 az S9, bolo mi to divne, ze sa odmlcala a opat zacala hrat a vsimol som si, ze ked sa ozvala tak teplomer ukazoval -19807 °C, bolo teda jasne, ze pasik snimacov nieco poskodilo, ostatne udaje vratane polohy boli stabilne, bolo teda jasne ze uz zakotvila definitivne. Kedze je teraz cas zberu hrozna nemal som odvahu ist do vinohradu potme, isiel som teda spat a ked som sa zobudil, stale hrala a na pocitadle framov v SM uz bolo cislo cez 31 tisic, kratko nato stichla. Poobede som sa rozhodol, ze si urobim teda lov na nocnu mrtvolu, po prichode pred branu vinohradu som zbadal, ze brana je otvorena, ale z vinohradu sa ozyvala strelba. Nechcel som to riskovat a podarilo sa mi vypatrat spravcu tychto pozemkov Po vysvetleni situacie mi dal instrukcie kadial ist, popripade co povedat ludom, ak by som nejakych stetol vo vinohrade. Sonda samozrejme na mieste GPS suradnic nebola, tak som zacal dalekohladom prehladavat vinohrad, az sa mi o par uliciek dalej podarilo zbadat cerveny padak a hned aj sondu, rozdiel GPS a skutocnej polohy bol cez 100m smerom na juhovychod. Nakoniec som zistil preco prestala hrat a opat zacala relativne silno. V noci bol prizemny vietor a sondu po dopade na zem padak tahal v ulicke vinohradu, az sa silon zachytil o ocelovu konstrukciu a padak vytiahol sondu na vrch konstrukcie, zrejme pri tahani sondy po zemi alebo po ocelovej konstrukcii vinohradu sa niekde zachytil pasik snimacov a odnieslo to teplotne cidlo.
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Odvijac, zvysok balona a padak.
5.jpg
Nasponovany silon a sonda medzi listami vinica
Dopad H1743144.mp3
Nahravka dopadu sondy
(129.23 KiB) 333 stiahnutí

Napísať odpoveď