14.9.2012 H1923804 (aj 13.09.2012)

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
klepko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Augusta 2012, 21:28
Bydlisko: Bratislava, mc Rusovce

14.9.2012 H1923804 (aj 13.09.2012)

Príspevok od užívateľa klepko » 14. Septembra 2012, 21:13

14.09.2012 Viedeň 402.8 MHz RS92-SGPD
Typ sondy: RS92-SGPD
HW: H1923804
Frekvencia: 404.4 MHz
Miesto vypustenia: Viedeň
Čas vypustenia: 14.09.2012
Čas nálezu: 18:30
LAT: 48.1972
LON: 16.7992
Po vcerajsom nezdare na Zahori dnes Uplne easy (SK:jednoducho lahko bezproblemov).
.......
Ale musim sa vratit aj k vcerajsku.
Uz mi chybal pohyb v prirode a aj za nejakym ucelom. Ked som pozeral tracker a videl som ze padla niekde pri Plaveckom Mikulasi pomyslel som si daleko, ale ten optimista vo mne mi povedal nie az tak daleko, ked pojdes po dialnci pojde to rychlejsie.
Padla niekde do lesa, optimista oponoval ze su tam aj nejake luky a mozno sa nezavesi vysoko.
Ked som vyrazil bolo 17:00 (musim aj pracovat) a dost sa zamracilo a vyzeralo to na slusne zrazky (poloha Lamac), optimista oponoval vsak tam nemusi prsat.
A potom to zacalo: presvihol som odbocku Malacky na dialnici - 35 min navrch.
Vymlatene baterky v GPS - na miesto som zle odbocil a skoro som zodral spodok auta na poli.
Signal uz zdaleka - visela zarucene vysoko.
Na ceste k sonde slusny potok - skoro mi tam ostali cizmy v blate.
Cez les som stretol dost zveriny + neboli to diviaky.
Signal zo vsetkych stran, odladenie o 10KHz nestacilo - treba konecne urobit atenuator.
Zacalo prsat a riadne fukat a zacinala aj tma + nasiel som cestu k autu, + netrafil ma ziadny padajuci konar, +nvypichol som si konarom oko, +nepadol som do vody.
Sondu som nenasiel , pocitac som si nezobral (mohol som si aspon nahrat pristavaciu polohu).
Aspon som sa poucil kedy sa mam na to vykaslat .
..........
Dnes to bolo lahucke: prijazd na posledne suradnice a hned po vystupeni na mieste najsilnejsieho signalu som ju zbadal na poli cca 150 m (vietor pekne nafukoval padak).
Sonda uviazana na dlhom originalom spagatiku, aj so stabilizacnym papierom. Sonda mala pokrcenu GPS antenu a odlomene cidla. Z balona ostalo iba hrdlo a nejake minimalne zvysky.
Prekvapenie az doma po odbaleni lepiacej pasky som nasiel vytlaceny papierik so spravou pre nalezcu po nemecky, madarsky, cesky, slovensky - Rakusania pochopili (alebo si precitali na radiosonda.sk?) kam ich sondy padaju.
Prílohy
a2.jpg
Tu bola
IMAG0148.jpg
vertom nfuknuty padak viditelny uz z dialky
IMAG0149.jpg
gps antena pokrcena, cidla odlomene
IMAG0150.jpg
vzorne uviazana
IMAG0151.jpg
at(de), hu, cz, sk

Napísať odpoveď