29.8.2012 H0833693 W

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
viking
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13. Augusta 2012, 10:19
Bydlisko: Pezinok

29.8.2012 H0833693 W

Príspevok od užívateľa viking » 29. Augusta 2012, 20:01

Lat. 48.37663
Lon. 17.28012
Frekv. 405 MHz

Po prichode na Zochovu Chatu som zisiel k vodnej nadrzi kde uz behal s antenou Mitu. Zachvilu prisiel aj Peter tak sme vsetci spolocne isli hladat.
Po chvile hladania po lese som zbadal na strome padak.
Ked sme prisli na miesto (cca 140m od poslednej polohy zo sondetrackera co som si doma ulozil do GPS) tak sme zistili ze padak je dost vysoko a sonda podla napnuteho spagatu pravdepodobne v korunach druheho stromu a stale vysielala.
Po marnych pokusoch hadzania konarov a kamenov priviazanych na spagate isiel Peter na parkovisko do auta pre udicu s ktorou sa mu nakoniec podarilo zachytit balon a stiahnut aj s padakom dole nasledkom coho z druheho stromu padla sonda dole. Zadny kryt aj baterky to neprezili, hlavna cast sondy so senzormi prezila. Doma po zapojeni na baterky z druhej sondy aj vysielala.
Kedze nemam vlastne fotky ani nadanie pisat slohy tak ocakavam ze Peter a Mitu doplnia log aj fotky ;)
Spoluhladacom zaroven dakujem za spolupracu.
p.s. Doma som zistil ze som stratil slnecne okuliare... :(
H0833693.png
H0833693 mapa

Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

Re: 29.8.2012 H0833693 W

Príspevok od užívateľa Peter » 3. Septembra 2012, 22:22

Akcia zacala v uplnej pohode pri degustacii grilovaneho lososa v nemenovanom signal-friendly podniku v severozapadnom predmesti Bratislavy. Miesto a cas burstu a spociatku aj predpovedana draha letu boli v rozumnej tolerancii, tak som nestresoval, ale kym sme dopili kafe a zaplatili, sonda sa stihla prepadnut do 12 tisic metrov a sialenou rychlostou uhanala do Malych Karpat. Svihol som do koni a zacala nahanacka, ktoru som vzhladom na obrovsky naskok letiacej bielej skatule nemal sancu vyhrat. Cestou som v poli zbadal odstaveneho bieleho sarkana s dvojclennou posadkou, co ma celkom potesilo, pretoze uz som nebol jediny vol, ktory striehol na sondu na opacnej strane hor. Nestihol som ani zatrubit na pozdrav a upaloval dalej v snahe zaujat co najvyhodnejsiu polohu na prijem signalu. Posledne data som dekodoval na vrchole horskeho prechodu Baba, ked bola sonda nizko nad malou vodnou nadrzou v lesoch pri Zochovej chate. Cestou dole sa pripojil biely sarkan a spolocne sme prisli do cielovej lokality, kde sa ku nam zanedlho pripojil aj Viking.

Miesto pristatia sme nasli lahko, o to dlhsie trval boj s obesenou sondou, ktora bola po cely cas zamaskovana niekde vysoko v hustej korune stromu a zbadali sme ju, az ked letela dole po nasilnom pretrhnuti silonu.

Vybornu akciu sme zakoncili debatou pri kofole.
Prílohy
IMG_3923.JPG
ciel na dohlad
IMG_3924.JPG
kde len moze byt?
IMG_3926.JPG
prilis vysoko
IMG_3928.JPG
hladame sondu
IMG_3931.JPG
a je nasa!

Užívateľov profilový obrázok
Mitu
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5. Decembra 2011, 13:56
Bydlisko: Bratislava, Podbrezova
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.8.2012 H0833693 W

Príspevok od užívateľa Mitu » 16. Novembra 2012, 18:15

Prijemna akcia s Petom a Vikingom, konecne som mal moznost spoznat Vikinga aj osobne :D ... Po dlhom case prikladam aj ja foto co sa mi podarilo nafotit, v hlavnej ulohe peter a jeho spartakiada s udicou.
Prílohy
100_3849.JPG
Podaj mo ten papek nech tu skalu zahodim !
100_3850.JPG
Hmmm... ani tento papek neni dost dlhy !
100_3852.JPG
Priprava...
100_3853.JPG
... a hop...
100_3854.JPG
...a pod uz konecne dole !
100_3856.JPG
A je to padak dole, ale... kde padla ta sonda ?
100_3858.JPG
Spokojnost Petra po dobre vykonanej praci :D
Lovu zdar !

Napísať odpoveď