2012-07-14 ranná W

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
om7aqa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29. Októbra 2011, 12:02
Bydlisko: Valaská

2012-07-14 ranná W

Príspevok od užívateľa om7aqa » 15. Júla 2012, 11:40

Ako sonda na poli ostala.

Piatok večer:
V: Ideš zajtra do TO?
Ja: ... noo...
V: ... tak ti to padne do 10km okolo TO
.....
... a chrobák bol v hlave.

Nič však nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Veľká rodinná oslava, ja ako fotograf, extémne málo času (aj napriek otmu, že som sa nútene zobudil už o 5:30) vďaka veľkému sklzi spôsobenému nešpecifikovanými okolnosťami vďaka ktorým sa odchod z domu posunul na 9:15 ...

Jenda mi poslal SMS s GPS miesta dopadu - teda posleného počutia, Vlado to ešte trochu upresnil a mne ostalo už len zmeniť trochu časový rozvrh (ne)plánovaného príchodu na oslavu.
Zapínam TRX, ladím 404,9 prechádzam popri Topoľčanoch smerom na Chrabrany - pôvodne až Ludanice, ale Vlado prepočítal, že ak sonda je vo výške „V“ a padá rýchlosťou „R“ a sila vetra ne „F“ v danom smere tak mi to padlo na miesto „X“. Prepočet približne skoroúplne presný. V Chrabranoch mi začala anténa narážať na signál. Potešil som sa. Smerujem na určené miesto a signál zrazi začal slabnúť. Brzda, výstražné svetlá, TRX do jednej ruky, anténa do druhej a hybáááj zameriavať. Prešiel som ju. Otočka o 180° a daváája asi 800m nazad. Zameranie sa opakuje, smer sa mení. Už mám dva smery. Volám Vlada že ako to vyzerá podľa GOOGLE mapy. Družstvo sme našli, odbočku tiež no rampu na fotke vidno nebolo. Ako veľká voda som sa dohrnul k rampe, „oslovil“ okolostojaceho že kto má kľúče, či je tam možné ísť a či ma nezamknú ... nechápavý pohľad a skôr ako sa ozvala odpoveď so mňa vyletelo „ĎAKUJEM“ a zvrtol som sa k autu. Za mnou sa ozvalo že „v pohode ... kľúče máme a ...“ ďalej som už nepočul - nebolo kedy počúvať. S gumovaným odpichom som vyrazil na druhú stranu „kopca“. V tieni jedného stromu odstavujem auto, beriem TRX a zameriavam. Smer je dobrý ... vo vhodnom oblečení a obutí (biele nohavice, biela košeľa a svetlokrémové lakovky) vyrážam pomedzi kukuričné pole a les na kopec. Smer signálu sa zrazu zľahka zmenil - smer les. Trochu som sa potešil, no to ma rýchlo prešlo naraziac na plot a z hrmotom a fučaním sa ku mne približujúceho poľovníka. „Čotuchceš?!!“ boli prvé jeho slová na privítanie. Ešte som nestihol odpovedať už z neho vyletelo že ak nechem schytať nejaké olovo tak nech sa z tade pakujem čo najrýchlejšie preč. Nejako ma nenapadlo protestovať proti cca 150kg živej váhy s rúrou obalenou drevenou pažbou v ruke. „OK, pohoda, idem preč ...“ a tak som aj spravil. A dobre som spravil. Signál z lesa bol len odraz. Predomnou ostalo „kus“ kukuričného poľa. Šialenstvo sa začalo. Obchádzajúc ho dookola a dedukujúc smer signálu som sa nevdojak ocitol vhodne oblečený v kukurici. Okruh sa pekne zmenšoval, časový stres zväčšoval (rodina akosi nechápe niektoré moje počiny - jedine manželka čakajúca v aute strážiac tortňu, syna a vybavujúca nervózne telefonáty typu „kde ste??“ mala pre mňa aké - také pochopenie) až napokon zazvonil telefón a oznámil mi že by bolo naozaj načase z tadeto vypadnúť. Žiaľ, musel som poslúchnuť.
Na dohľadanie sondy by bolo treba okrem vhodnejšieho odevu ešte cca 2 hodinky času, trochu šťastia a aspoň jedno lepšie rádio s obsluhou ako som mal. Okruh možného miesta dopadu sa zmenšil na cca 150x150m, no vtej kukurici to bol ešte veľmi veľký kusisko, pretože vďaka jej a mojej výške som videl na vzdialenosť nie väčšiu ako 2m. Po červenom padáku ani stopa, takže vizuálne dohľadanie sa nekonalo.
Čo sa dá robiť. Prišiel som, počul som no nezvíťazil som.
Možno na budúce. ;)
Prílohy
Chrabrany 2012-07-14 ranna W.JPG

Napísať odpoveď