18.10.2016 - 11z - L3544327 - Hradiště - RS92-DL

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
r00t
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 27. Augusta 2013, 16:22
Bydlisko: Praha 9
Kontaktovať užívateľa:

18.10.2016 - 11z - L3544327 - Hradiště - RS92-DL

Príspevok od užívateľa r00t » 23. Októbra 2016, 16:32

Typ sondy : RS92-DL
HW kód : L3544327
Frekvence : 1680 MHz
Datum a čas vypuštění : 18.10.2016 11z
Místo vypuštění : Voj. prostor Hradiště
Místo nálezu: 50.221472° 13.488288°

<< Předchozí LOG

Na kopci mezi Podbořany a Blšany jsme čekali co dalšího poletí a za chvíli už byl slyšet signál na 1680MHz. Sonda měla dopadnou někde blízko a tak jsme nikam nejeli a jenom čekali na burst. Sondu jsme měli přímo nad hlavou a po burstu bylo jasné že už nás přeletěla. Přesunuli jsme se dál na východ, na místo u silnice mezi Stachov a Soběchlapy. Tam jsme monitorovali signál, stále sílil, elevace se snižovala a najednou ticho. Směr ukazoval na Blšany, tak jsme tím směrem jeli. Ale už za chvíli se sonda opět ozvala, docela silně v autě ještě před Blšany. Zastavili jsme u chmelnice a po zaměření bylo jasné, že už jsme jí přejeli, tedy přesněji že musí být někde na kopci nad silnicí.
Na kopci byla louka ale sonda tam nebyla. Signál nás táhnul dál, směrem na vrcholek zarostlý keři. Samé akáty, šípky, růže, všechno propletené dohromady. Chodili jsme okolo a zaměřovali, dokud nebylo 100% jasné že tam opravdu sonda je. Nezbylo tedy nic jiného než do té džungle vyrazit.
Posledních 20m k sondě mi trvalo hodinu. Kam se hrabe řepka, ta alespoň nemá trny a ostny. Tohle byla hrůza, plazit se těsně nad zemí pod větvemi s anténou v ruce. Ale signál pomalu ale jistě sílil, až jsem konečně uviděl něco v křoví přede mnou. Byl to odvíječ se zbytkem balonu, ležel na vrcholku keře. Asi 2 metry dál byla sonda, propadla až na zem. Když jsem se k ní konečně dostal, překvapilo mě že čidla ten pád skrz křoví přežila.
Sondu se mi tedy podařilo získat, ale byl jsem úplně zpocený a poškrábaný, až ze mě tekla krev... Kožak na tom nebyl o moc líp, zkoušel se k ní dostat z druhé strany a ty keře byly všude. U auta jsme si konečně mohli vydechnout. A za chvíli letěla další sonda...

Čekání na burst, sonda přímo nad námi
DSC07515.jpg
Signál šel z toho kopečku za loukou. Takhle z dálky ještě tak hrozně nevypadal...
DSC07520.jpg
Nahoru vedla cesta, ale signál šel z neprostupných keřů na pravé straně
DSC07516.jpg
Odvíječ s balonem byl chycený na keři
DSC07517.jpg
Sonda propadla až na zem, ale bez poškození čidel. Plast má ale po dopadu naprasklý...
DSC07518.jpg
Pokračování >>



Napísať odpoveď