10.1.2015 J0733165 00UTC Bergen

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

10.1.2015 J0733165 00UTC Bergen

Príspevok od užívateľa Zaky » 7. Februára 2015, 20:44

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : J0733165
Frekvence : 405.7 MHz
Datum a čas vypuštění: 10.1.2015 00UTC
Místo vypuštění: Bergen
Místo nálezu: pole u Terezína 50.522148, 14.127129. Tato exotika přiletěla díky silnému proudění na naše území hned několikrát po sobě. Vzhledem k volnému dopoledni jsme vyrazili na tento ne úplně krátký výlet, Bergen jsem totiž v minulosti přiletět do ČR ještě neviděl. Po příjezdu na místo krátce před polednem byla noční sonda již mrtvolka, brzké vstávání o víkendu není moje siná stránka :-) Navíc foukal silný vítr a poslední signál byl z dost velké výšky, je to zkrátka už dost daleko. Protože v místě dopadu byla pole, předpokládal jsem, že je i tak dobrá šance sondu najít. Po příjezdu na místo jsem jen tak pro pořádek zkontroloval, že sonda už nehraje, což se potvrdilo :-) Vyrazili jsme do oranice okolo místního hnojiště a začali si obalovat boty vrstvami bláta. K sondě to bylo cca 400m zoraným polem, hamtání v blátě tak docela trvalo. Červený padák sondy byl zanedlouho spatřen v dáli, čímž se to hamtání stalo výrazně radostnějším. Dále to již byl jen běžný úklid exotického stratosmetí. Sonda z Bergenu je běžná SGPD s červeným padákem, u sondy je přilepen růžový leták podobně, jako u sond z Kuemmersbrucku, tady ale není ve fólii z obalu sondy, ale čirou izolepou přímo přilepený zezadu na krabičku baterek a neobsahuje onu neumělou češtinou psanou pasáž pro české nálezce. Dopad Bergenu do ČR se zjevně nepředpokládá. Nos odvíječe a hrdlo balónu jsou kromě zavázání klasickou červenou šňůrou (jako Kuemmersbruck) ještě přelepeny proužkem černé Powertape pásky.
Prílohy
padak2.jpg
padak1.jpg
sonda1.jpg

Napísať odpoveď