11.01.2015 - 12Z – K1743492 – Prostejov

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Vlado
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 29. Októbra 2011, 16:17
Bydlisko: Brezno

11.01.2015 - 12Z – K1743492 – Prostejov

Príspevok od užívateľa Vlado » 11. Januára 2015, 22:20

Typ sondy: RS92-SGPL
HW: K1743492
Frekvencia: 404.100 MHz
Miesto vypustenia: Prostejov
Dátum a čas vypustenia: 11.01.2015 12Z
Dátum a čas nálezu: 11.01.2015
LAT: 48.89041
LON: 19.55233
ALT: 1170 m


Táto sonda mala očakávaný dopad skôr na Liptov, alebo kdesi okolo Šumiaca. Za priaznivých okolností mal v pláne lov Rišo(funsat), prípadne spoločne. No po burste sa situácia vyvinula úplne inač a sonda skončila na svahoch Baby, severne od Krpačova. V prvom momente som s lovom neuvažoval, že to ponechám na turistiku, ale po uistení či náhodou nemá záujem Tomáš (OM7AQA), a mal, sme sa dohodli a vyrazili v ústrety istej tme. Výstup sme spravili dolinou s bohatou baníckou históriou, ťažil sa tu antimón a zlato, o čom svedčia haldy a zavalené ústia štôlní. Pod hrebeňom nás prekvapil aj náučný chodník s milým názvom. Po príchode do miesta dopadu bola už tma a sondu sme hľadali rádiom. Podľa súradníc z SM mala byť pod cestou, ale anténa trvala na svojom, šiel som teda nad cestu. Po pár desiatkách metrov som sa už krútil okolo prepadnutej šachtice a okolo rastúcich jedlí, signál bol všade. Tomáš zavelil “prepni na harmonickú“, a hľa, jednoznačný smer, jedľa na okraji jamy. Po malej chvíli bola sonda zočená asi v 5m výške na zameranej jedli. Náhodný päť metrový suchárik poslúžil ako killer a Marek poľahky sondu zdolal. Zvyšky balóna sa nepodarilo dostať dolu. Toť prvá tohoročná a prvá „L“.
O fotodokumentáciu sa postaral Tomáš.

S výškou pribúdalo aj snehu.
1.jpg
Zrúcanina nejakej baníckej budovy a tabuľa náučného chodníka.
2.jpg
Náučný chodník s príznačným názvom pre túto oblasť.
3.jpg
Sonda na strome nad prepadlinou, označená šipkami.
4.jpg
Príprava sondekillera „SK5000“.
5.jpg
Sonda je zachytená!
6.jpg
...a úspešne ulovená.
7.jpg
Štítok.
8.jpg
Lítiové batérie, sonda je o poznanie ľahšia.
9.jpg

Napísať odpoveď