G2954115 obedna Wien 12.05.2012

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matus
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 3. Marca 2012, 18:18
Bydlisko: Bratislava

G2954115 obedna Wien 12.05.2012

Príspevok od užívateľa Matus » 13. Mája 2012, 22:47

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kod : G2954115
Frekvencia : 405.100 MHz
Datum a cas vypustenia : 12.5.2012, 12:00
Miesto vypustenia : Wien
Miesto dopadu : Pole pri ceste smer Stupava (smer od Volkswagenu)
GPS poloha: cca N48.2566 E17.0002
Spolocna akcia: Mitu a Matus s manzelkou


Moja druha spolocna akcia.
Od rana ma silno lakala predikcia, ktora bola ale este velmi zamiesatelna prechadzajucim studenym frontom cez nase uzemie. Predpokladany dopad podla predikcie mal byt okolo Marianky co ale studeny front mohol zmenit. Na radiosondofore sme sa s Mituom predbezne dohodli na spolocnej akcii. Vypustenu sondu som sledoval z domu a Mitu z terenu. Rychlo som vybavil doma co bolo treba, pobalil "sondo werkzeuge" a davaj za sondou do terenu. Po niekolkych telefonatoch s Mituom a nejakom tom kilometri v aute som zrazu zbadal z cesty do Stupavy na polnej ceste Mituove biele nablyskane auto :mrgreen: ,takze nasledovala odbocka na polnu cestu uistovaci telefonat ze je to naozaj Mitu a stretnutie s nim.Padak zo sondy lezal pekne na poli cca 20m od nasich aut. Len po chvilke sme prisli na to ze to nebude take jednoduche, lebo v ceste nam stal zavlazovaci kanal, ktory ale nastastie nebol nejako extra siroky.Mitu preskakoval prvy, potom ja aj ked pri preskakovani som mal chvilku pocit ze sa okupem pretoze brehy boli celkom strme. Na druhej strane kanala bolo pekne vidiet snurku od padaka smerujucu do krikov rastucich na brehu kanala kde bola sonda obesena. To bolo celkom stastie ze sa tam obesila lebo keby padla o par metrov dalej mohla skoncit v zavlazovacom kanali. Ale sondy si zjavne niekedy vedia vybrat miesto pristatia :lol: . Ale uz nebudem tolko kecat nech napise aj Mitu
Prílohy
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Krmič
Príspevky: 1111
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: G2954115 obedna Wien 12.05.2012

Príspevok od užívateľa Miro » 14. Mája 2012, 07:43

Zase jedna podarená akcia. Gratulujem.

Napísať odpoveď