23.12.2014 K1733254 12UTC Meiningen

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

23.12.2014 K1733254 12UTC Meiningen

Príspevok od užívateľa Zaky » 23. Decembra 2014, 17:38

Typ sondy : Vaisala RS92SGPA
HW kód : K1733254
Frekvence : 402.3 MHz
Datum a čas vypuštění: 23.12.2014 12UTC
Místo vypuštění: Meiningen
Místo nálezu: pole u obce Hodkovice 49.974703, 14.489024. Pád sondy z Meiningenu jsem sledoval v předvánočním shonu, predikce vycházela docela příznivě a realita kupodivu vyšla. Po příjezdu na místo sonda hrála, v místě dopadu byla suchá louka s posekanou trávou, takže vše nasvědčovalo pohodovému odlovu. Ještě z auta jsem se po sondě rozhlédl při přejíždění mostu nad dálnicí, odkud byl dobrý rozhled. Sondu, respektive padák jsem ale neviděl. Protože jsem už hodně dlouho nenašel žádnou vysílající sondu, jen tak aby se neřeklo jsem vytáhl směrovku a vyrazil do předpokládaného místa dopadu. Signál šel ale celkem výrazně zešikma ze strany po větru a za chvíli jsem již uviděl padák zamotaný v malých stromkách až u náspu u dálnice. Sonda na mě hezky zeleně svítila z oranice, skočila ale s ulomenou a pěkně zohýbanou GPS anténou a rozlámanou tyčkou, za kterou je zavěšená. Podle místa posledního signálu ji padák v silném větru vláčel ještě asi 60 m po zemi, po louce, skrz docela hluboký příkop a ještě kus oranicí. Vláčení ustalo až po zamotání padáku do stromků na náspu. Nalezená sonda neměla štítek s číslem, ani žlutou přelepku s informacemi pro nálezce. Přelepku jsem našel kus zpátky proti větru u výše zmíněného příkopu na malém keříku, štítek s číslem je příliš malý, takže se jej nalézt nepodařilo.
Prílohy
misto nalezu.jpg
padak1.jpg
padak2.jpg
sonda.jpg

Napísať odpoveď