11.12.2014 - K3323392 - Viedeň - 12 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
om5ja
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 22. Februára 2014, 19:13
Bydlisko: home: Rišňovce, JN88WI, portable: Šurany, JN98CC
Kontaktovať užívateľa:

11.12.2014 - K3323392 - Viedeň - 12 UTC

Príspevok od užívateľa om5ja » 14. Decembra 2014, 19:21

Typ sondy: RS92-SGPD
HW: K3323392
Frekvencia: 403.000 MHz
Miesto vypustenia: Viedeň
Dátum a čas štartu: 11.12.2014 12:15 UT
Miesto nálezu: Ovocny sad pri obci Krásno 48.601970 18.304746

Kedze sa mi na fore nepodarilo nikoho vyprovokovat, aby sa vybral zobrat sondu zdanlivo podliehajucu papuckovemu zberu, samozrejme ked si odmyslime aktualny stav terenu, a moja ochota tulat sa po chotaroch aj potme zvitazila nad mojou lenivostou, tak som sa vydal smerom na zochare sam. Prvy signal som zachytil hned po opusteni obce Nedanovce. Po prichode do Krasna a po zamerani z troch bodov sa mi potvrdila obava, ze sonda to mohla dotiahnut az do oploteneho ovocneho sadu. Asi tristvrte hodinu mi trvalo, lez som po tme nasiel v ohrade otvor, ktory po velmi jemnej kozmetickej uprave umoznil vniknutiu nezvanej navstevy, teda mne, do objektu kde cvrlikala hladana krabicka. Pohyb medzi riadkami bol velmi obtiazny, nakolko stromy boli povysadzane asi meter jeden od druheho a vedenie na ktorom boli povyvazone tvorili 4 draty. Aby som sa dostal k sonde, musel som prekonat 9 riadkov. K padaku, ktory suchotal este dobrych sedem riadkov dovnutra sadu a za ocasek pritiahnut nesiel, som sa radsej ani nesnazil dostat, lebo by to trvalo pomerne dlho. Nakolko som tam bol nezvany host, sanzil som sa cim skorej vypadnut tou istou dierou ako som vosiel dnu. No a na zaver ako to byva, ked som dorazik k autu a zacal som sa cistit a prezuvat, pristalo pri mne auto s otazkou sofera ze koho hladam. Nakoniec vysvitlo, ze je to majitel palenice, z ktorej sa niesli vsakovake vabive aromy, ktora hned susedila so sadom. Tak som mu patricne povysvetloval vsetky veci okolo sond a zberania sond a nakoniec som ho oklamal, ze som sondu nasiel na susednom pooranom poli...xiiii
Prílohy
K3323392.jpg
DSC_0655.jpg

Napísať odpoveď