06.12.2014 - 06UTC - K1833537 - Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Marty
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 30. Marca 2014, 08:56
Bydlisko: Ondřejov

06.12.2014 - 06UTC - K1833537 - Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Marty » 7. Decembra 2014, 00:24

Typ sondy: RS92-SGPL
HW: K1833537
Frekvence: 403.800 MHz
Místo vypuštění: Praha Libuš
Čas vypuštění: 06.12.2014 06:30 CET
Čas nálezu: 06.12.2014 11:55 CET
Místo nálezu: Pole mezi pražskými částmi Kolovraty a Uhříněves
LAT: 50.0224333
LON: 14.6162017

Přistání ranní Libuše jsem zaspal, ale na trackeru byla trasa k dispozici a končila na poli u Kolovrat. Mně se docela hodilo zajet na nákup do nedalekého Tesca a přitom si zpříjemnit tuto otravnou nutnost nálezem sondy. Nahlásil jsem zájem na chatu a začal se v klidu chystat. Trochu pršelo a vypadalo to na notně bahnitou taškařici, takže by mi ani moc nevadilo, kdyby se našel někdo někdo rychlejší. Vyrazil jsem až kolem desáté a na konci Kolovrat zaparkoval asi v 10:30. Sonda tam vesele bzučela, ale ve skutečnosti jsem stál zbytečně daleko (u sousedního pole). Na omyl jsem přišel až po ujití pár set metrů a s pořádně zablácenými holinkami. Bylo už jednodušší nechat auto na místě a smířit se s delší procházkou. Zaskočil mě i problém s GPS v telefonu - navigační SW neviděl (najednou po 2,5 letech??) GPS přijímač - tedy další zdržení.
Ve správné oblasti jsem začal hledat až před jedenáctou hodinou. Na poli už zase rostla řepka, navíc s poměrně velikými lupeny, místy až ke kolenům. Na to už byly moje holinky krátké - kalhoty se mi celkem rychle nacucaly vodou a zacákaly kousky bláta, které lupeny dovedně sbíraly z holinek a vyhazovaly do výšky. Sonda pochopitelně nebyla vůbec vidět. Zaměřoval jsem usilovně, ale dlouho se mi nedařilo. Tak dokonale schovanou sondu jsem hledal poprvé a celkem dobře mě vyškolila. Vyzkoušel jsem si útlumy, S-metr, odlaďování i finální dohledávání "na konektor". Nakonec, skoro po hodině čvachtání v řepce, se mi ukázala šňůra a bylo vyhráno.
Sonda se posadila mezi lupení ve vertikální poloze, anténu pěkně pod sebou a přitom se ani neumazala (to fakt nechápu). Čidla i plastové kryty bez poškození. Udělal jsem pár fotek, sbalil všechny dary nebes a chtěl vyrazit k autu s tím, že sondu vypnu později (až bude kam co položit). Pak mi ale došlo, že za 15 minut startuje další kousek a na Libuš je to celkem blízko. Honem jsem tedy krabičku rozpáčil a baterky odpojil bez otálení. To jsem ani netušil, že Zaky měl celou dobu sondu na příjmu a už se na chatu strachoval o osud poledního měření. Odpojení pak ale nezaznamenal, protože příjem od Kolovrat zrovna začala mazat polední sonda v předstartovním stádiu.
Ve finále jsem ještě řešil, jestli se mám jet domů převléknout nebo jít nakupovat jako čuně. Suché botky čekaly v autě, ale z nohavic jsem měl čisté jen kousky původně zastrčené do holinek (jinak bláto až po zadek). Nakonec jsem tu ostudu risknul. Přišlo mi to přijatelnější než ztráta času a 30km navíc.
Prílohy
Mapa.JPG
DSCN6402.JPG
DSCN6404.JPG
DSCN6406.JPG
DSCN6410.JPG
Naposledy upravil/-a Marty v 8. Decembra 2014, 23:35, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď