13.10.2014 00UTC J2253741 Kümmerbruck

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Tabovl

13.10.2014 00UTC J2253741 Kümmerbruck

Príspevok od užívateľa Tabovl » 2. Novembra 2014, 19:26

Typ sondy: RS92-SGPD
HW: J2253741
Frekvence: 402,7MHz
Místo vypuštění: Kümmersbruck
Datum a čas vypuštění: 13.10.2014 00UTC
Datum a čas nálezu: 14.10.2014 15:00 SELČ
LAT: 49.90697°N
LON: 13.57265°E

Dnes jsem se o ní také dozvěděl od kolegy Chlebíka, respektive večer před odlovem mi psal že leží od půlnoci na poli, že se mu pro ní nechce a ať ji zkusím až pojedu z práce (mám to s několika kilometrovou zajížďkou skoro po cestě).

Vydal jsem se tedy z práce jenom se svojí starou GPSkou na pole kousek od obce Bujesily. Říkal jsem si že mrtvolu nemá moc cenu na rozbahněném poli dohledávat, buď ji uvidím nebo neuvidím. Po cestě se objevily komplikace s GPSkou, která se záhadně resetovala do základního nastavení a nedařilo se jí zachytit satelity. Naštěstí jsme cestu znal a poslední pozici sondy jsme si pamatoval z předešlého večra z mapy.

Po příjezdové cestě do Bujesyl jsem jel téměř krokem a z auta jsme se rozhlížel po zmáčeném poli, protože předchozí dva dni celkem vydatně pršelo. Bohužel sondu jsme neviděl. Rozhodl jsme se zastavit na kraji obce a projít se kousek podél polní cesty. Po několika minutách jsem hledání vzdal a rozhodl se jet domů.

Cestou zpátky jsem po obecní příjezdové cestě jel už přece jen trochu rychleji ale stále jsme se rozhlížel. A v tu mi na hraně pole už téměř za obzorem blýskla do oka známá červená igelitová barva německého padáku. Na nejbližší křižovatce jsem se otočil a hledal jsme sjezd do pole. V této chvíli taky konečně GPSka chytila signál z družic a jala se zobrazovat souřadnice. Pozdě ale přece. Sondu jsme rychle nabral a vydal se s ní směrem k domovu.
Sonda i padák bez viditelného poškození, akorát na sondě chyběl identifikační štítek s číslem a HW kódem.
mapa2.png

Napísať odpoveď