7.10.2014 12UTC J2333238 Kümmerbruck

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Tabovl

7.10.2014 12UTC J2333238 Kümmerbruck

Príspevok od užívateľa Tabovl » 2. Novembra 2014, 19:25

Typ sondy: RS92-SGPD
HW: J2333238
Frekvence: 402,7MHz
Místo vypuštění: Kümmersbruck
Datum a čas vypuštění: 7.10.2014 12UTC
Datum a čas nálezu: 7.10.2014 18:30 SELČ
LAT: 49.783813°N
LON: 13.877070°E

Toho dne mi v odpoledních hodinách přišla od kolegy Chlebíka zpráva: „sonda na poli: 49.785727° 13.875944° “ Načež jsme se domluvily že o ní nemá zájem a ať jí tady zkusím já. Že ty souřadnice jsou naprosto přesné +-10m z dobře ověřeného zdroje a určitě bude ležet uprostřed pole, nelze minout.

Chvíli jsem váhal, protože po minulé zkušenosti s také naprosto ověřenými souřadnicemi a údajnou sondou také uprostřed posečené louky, kdy jsem jí na otevřené planině hledal snad 3 hodiny, bombardován přitom SMSkami od Chlebíka že jsem lama a že po ní musím určitě šlapat a následném návratu s prázdnou, se mi moc nechtělo.

Nakonec jsem se rozhoupal a se skenerem, pendrekem místo yaginy a mojí stoletou nemapovou GPSkou jsem se tedy vydal hledat pole za obcí Chaloupky u Komárova na Hořovicku. Cestu jsem jel po zpaměti a povedlo se mi přejet jenom jednu (tu poslední) odbočku, takže jsme si udělal asi 15-20minut zajížďku.

Po příjezdu na místo sonda stále vysílala ale na poli po ní vidu nebylo. Tu náhle zahlédl jsem asi 300m od údajných souřadnic na stromě známou kombinaci bílé a červené barvy německého padáku se zbytky balonu. Sondu ale vidět nebylo ani po důkladném prozkoumání koruny listnatého stromu.

Když se mi konečně podařilo pomocí klacků strhnout ze stromu balon s padákem, zjistil jsem že provázek odvíječe je přetržený. Co teď? Sonda stále vysílá, S-metr je za rohem, přede mnou husté trnité křoví, železný plot a dráty vysokého napětí, které se postaraly o spoustu odrazů při pokusu sondu dohledat alespoň na BNC skeneru se zapnutým vnitřním ATT.

Když už jsem chtěl celý zoufalý, pobodaný a požahaný hledání vzdát, zakopl jsem doslova, při poslední obchůzce toho křoví, o sondu volně ležící, přikrytou jen trsem trávy.

Protože se už začínalo stmívat a kolem se to začalo hemžit myslivci a pobíhající vysokou, rozhodl jsem se na nic nečekat a jet rychle domu, dokud je alespoň drobet vidět. Cestu zpět jsem stejně absolvoval z většiny za vojenským náklaďákem, jedoucím rychlostí sotva 50km/h mimo obec.

Sonda i padák jsou bez viditelného poškození.
mapa.png
DSC_0650.jpg

Napísať odpoveď