25.09.2014-J4353080-Wien-00:00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Dusan
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 29. Februára 2012, 11:31
Bydlisko: Kostoliste

25.09.2014-J4353080-Wien-00:00UTC

Príspevok od užívateľa Dusan » 25. Septembra 2014, 17:09

typ:RS92SGPD
HW:J4353080
F:403Mhz
nalez:25.09.2014-08:00UTC pri M.Levaroch -48.488687N 16.966925E

Po telefonate od Jozefa ze blizko mojho QTH (3,8km)padla sonda z Viedne som si pozrel na nete teren a vyrazil.Po prijazde na suradnice od Jozefa som sondu pocul slabo ale hlavne z velkeho lanu kukurice,samozrejme vsade dookola su len luky a pokosene polia ale sonda si vie vybrat to spravne miesto.Moc sa mi nechcelo vliezt do mokrej kukurice lebo prsalo, tak som si z cesty zameral dva body a vychadzalo to na cca 200m co bolo prijatelne.Zabava zacala uz po par metroch v kukurici sama voda,jamy od diviakov,lepkave cierne blato ale ale sonda hrala tak tuzba bola silnejsia ako zdravy rozum.Sondu som zameriaval z hrizontalnou polarizaciou anteny co znamenalo ze asi lezi na zemi.Teraz sa ukazali vyhody mojej tzv. kukuricovej anteny(vid. rubrika Anteny) pri zameriavani za pochodu kukuricou nic nezavadzalo len sa ohlo a narovnalo.Signal sondy silnel a po par metroch som ju zbadal na vylamanej a rozrytej cistine o ktoru sa postarali diviaky.Sonda sedela na antene a samozrejme vtom najhlbsom blate(preto ten slaby signal).Padak nebolo vidiet tak som isiel po spagate ten bol naplno odmotany a na konci hrca gumy a igelitu cize padak nefungoval.Ostatne uz bola hracka najkratsim smerom k autu a blato neblato.Vyplasil som asi zo dvadsat diviakov a po prichode k atu som bol zaje...ny od blata ako tie dive svine.Richlo domov pod sprchu a ked ma zbadala zena mala poznamky ze som asi na pecen a ukazovala si na hlavu.Takto to dopadne vzdy ked si clovek povie super-bude papuckova.
Prílohy
DSCN0188.JPG
DSCN0187.JPG

Napísať odpoveď