10.9.2014 - 00u - J4133161 - Wien (Rendez-vous)

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

10.9.2014 - 00u - J4133161 - Wien (Rendez-vous)

Príspevok od užívateľa Peter » 13. Septembra 2014, 20:59

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kod : J4133161
Frekvencia : 403.00 MHz
Datum a cas vypustenia : 10.9.2014 00UTC
Miesto vypustenia : Wien
Nalez : 10.9.2014 :10L N48.19450, E17.18650

Tato sonda mala podla predpovede pristat v rozumnom dosahu od bydliska, preto som si naplanoval nocny lov. Ale sonda padala prilis rychlo a budik zazvonil davno po jej dopade, preto som uz nestihol preladit prijimac. Nastastie, v ST data boli - posledna poloha od OM5KV ukazovala doprostred kolajiska najvacsieho zeleznicneho prekladiska v BA, na Rendezi.

Vedel som, ze stanica je oplotena, ale aj to, ze plot sa neudrziava a je v nom mnozstvo dier. Na kolajisko som sa teda dostal bez namahy, ale v priamociarej ceste k sonde prekazali odstavene supravy nakladnych vagonov. Ta prva sa dala lahko obist, dalsie dve nemali konca, musel som teda preliezat cez ne. Nebolo to nijak namahave, len som trpol, aby ma tu niekto nevymakol. Asi by som dlho vysvetloval, preco sa v noci sapem po vagonoch ;) . Sondu som dohladaval bez smerovej anteny, iba na konektor. Ked uz bol signal extremne silny, pozrel som pod vagon a zbadal padak na druhej strane. Sonda lezala neposkodena na volnej kolaji iba zopar metrov opodial. Padak bol najdeny neroztvoreny, omotany zvyskami balona.

Nocne randevu zavrsilo blizke stretnutie so strazcami zakona. Kracal som k zaparkovanemu vozidlu po krajnici statnej cesty s masou stratoodpadu v rukach, ked pri mne pribrzdilo vozidlo s napisom "pomahat a chranit". Chvilu ma pozorovali na kratku vzdialenost, ale po chvili stratili zaujem a tak som mohol bez dalsieho zdrzania ist domov. A o dve hodky hura do prace. :x

Lovu zdar
Prílohy
GE2.jpg
IMG_3141.JPG

Napísať odpoveď