9.4.2014 - 00u - J3443930 - Wien

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

9.4.2014 - 00u - J3443930 - Wien

Príspevok od užívateľa Peter » 17. Mája 2014, 18:51

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kod : J3443930
Frekvencia : 404.30 MHz
Datum a cas vypustenia : 9.4.2014 00 UTC
Miesto vypustenia : Wien
Nalez : 9.4.2014 04:52L, Lassee, AT N48.21239 E16.87711

Tato sonda mala doletiet do rajonu, preto som ju sledoval este pocas letu, ale kvoli nefunkcnemu padaku isla dole rychlo a pristala dost daleko. Lokalita vsak vyzerala pristupne a tiez ma zlakal novy kmitocet do zbierky, tak som sa obliekol a vyrazil do tmy.

Zaparkoval som na konci osady, zameral smer a pokracoval za signalom peso polnou cestou az k malemu mociaru, kde bol signal najsilnejsi. Spociatku sa zdalo, ze sonda pristala niekde v rakosi, ale zameranie zo severneho cipu jazierka ukazalo na protilahly breh potoka. Po objaveni lavky na druhy breh a prejdeni necelych 100 metrov som na sondu bezmala stupil. Lezala na kraji pola, pre zvysok zostavy stacilo prejst asi 5 metrov po makkej ornici.

Pozbieral som stratoodpad a spokojne zamieril nazad k vozidlu, uzivajuc si uplne ticho nocnej krajiny, len obcas prerusovane zvukmi miestnej fauny. Zrazu zbadam svetla automobilu pristaveneho pri mojom aute. Len co ma vodic zbadal, pomaly sa priblizil ku mne a cez otovrene okno zacal nieco mumlat miestnym narecim. Snazil som sa mu vysvetlit, ze som bol pre radiosondu, ktoru vypustili z Viedne a pristala na padaku tuto nedaleko a zamaval som mu pred nosom velkou cervenou-bezovou gucou. Chlap bol ale neodbytny a vyzvedal dalej. Az na slovo "wetterballon" sa chytil a konecne odisiel. Iba pre istotu ma prisiel este raz skontrolovat, ked som sa pri aute prezuval.

Takze, ak sem niekedy pojdete pre sondu, davajte bacha. Potuluju sa tu po nociach divne individua :)

Lovu zdar
Prílohy
GE.jpg
Modra = posledna poloha, Cervena = nalez, Zelena = prejdena trasa
IMG_1301.JPG
IMG_1306.JPG
IMG_1307.JPG

Napísať odpoveď