15.5.2014 12UTC J3434279 Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
chlebík
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12. Marca 2013, 23:04
Bydlisko: Kyšice u Plzně

15.5.2014 12UTC J3434279 Libuš

Príspevok od užívateľa chlebík » 16. Mája 2014, 21:29

Typ sondy: RS92-SGPD
HW kód : J3434279
Frekvence : 403,8 MHz
Datum a čas vypuštění : 15.5.2014 12UTC
Místo vypuštění: Libuš
Místo a čas nálezu: Kdesi hluboko v Broumovském pralese; N49.967777 E13.828888; 17:30UTC

Tato sonda byla za mou krátkou loveckou kariéru nejvíce obtížná hned z několika hledisek: Nebyla blízko a už vůbec nebyla běžně dostupná. Vzhledem k tomu, že zbožňuju "hurá akce" jsem tradičně opomenul prostudovat si členitost místního terénu a příjezdovou cestu. Takže jsem odbočil na jakousi pevnější lesní cestu, která byla asi 3km dlouhá a ošklivě klikatá. Což nevadilo, jelikož mě dostala k sondě na slyšitelnou vzdálenost - nějakých 800m. Zaparkoval jsem před nějakým vesnickým, nebo spíše lesnickým stavením, sbalil yagi, ručku a šel. Těch 800m bylo ovšem neskutečně náročných, jelikož jsem 3/4 celé cesty jsem pomalu sestupoval asi 45°srázu s převýšením
circa 50m, složeného výhradně z hlíny a kamení, bez travního porostu. Hlavou se mi honilo: "Ty blbečku, jestli ti ujede noha, tak se tu rozbiješ na kaši!" Což, se u konce cesty málem stalo, jako bych to neříkal, že? Noha mi podjela a já jel asi 15m po zadku jak namydlený blesk. A aby toho nebylo, gravitace a pohybová energie mě donutily skočit z 2,5 metrové výšky. Ve finále to odneslo jen pohmožděné koleno, takže jsem celý zbytek cesty a ještě dnes ráno pajdal. Při sestupu jsem vyplašil stádo divných terénních koz se zatočenými rohy. Nejsem zoolog, proto omluvte moji neznalost.
Jakmile jsem sondu zaměřil, zjistil jsem, že leží na protilehlé straně kopce a navíc za potokem. Ten byl díky malé dešťové nadílce téměř suchý. Hned co jsem sondu objevil rozlousklou vedví pod jedním stromem, napadlo mě: "Ty čoveče, tohle nebude SGPL, ta by se nejspíš takhle nerozkřápla... " O sekundu později se ozvalo přes celý les jisté velice neslušné slovo a následovalo uvědomění si, že SGPL létají jen ráno. Zachoval jsem tedy chladnou hlavu, vše jak se patří vyprostil, smotal a vydal se zpět k autu a domovu.

Na závěr jedno poučení: Broumov není pro lidi, ale pro kamzíky . Nelezte po stráni, když víte, že v okolí není signál GSM, ani nikdo, kdo by vám případně přišel na pomoc!
15-5-14.jpg
20140515_183059.jpg

Užívateľov profilový obrázok
r00t
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 27. Augusta 2013, 16:22
Bydlisko: Praha 9
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.5.2014 12UTC J3434279 Libuš

Príspevok od užívateľa r00t » 16. Mája 2014, 22:01

Pritom na te mape to vypada, ze vede cesta podel potoka skoro az k sonde? To jsi musel jit z nejake strany, kam lezou jenom "terenni kozy"...
Jinak najit normalni baterky kdyz jsi se tesil na SGPL, to nastve. Ale stale lepsi nez najit jenom zbytek balonu bez sondy a uslapane listi kolem.
V takovem pripade uz jsem si taky parkrat v lese nejake to sproste slovo zakricel :)

Napísať odpoveď