19.4.2014 - 12UTC - J3413576 - Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
vlada-striz
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23. Novembra 2013, 03:17
Bydlisko: Praha 9 - Střížkov

19.4.2014 - 12UTC - J3413576 - Praha Libuš

Príspevok od užívateľa vlada-striz » 24. Apríla 2014, 02:18

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kód : J3413576
Frekvence : 403.8 MHz
Datum a čas vypuštění : 19.4.2014 1315SELČ
Místo vypuštění : Praha Libuš
Místo přistání : N50.072342 E013.327017 - okraj lesního průseku západně od rekreační osady Sklárna, jihozápadně od obce Tis u Blatna.

Po překvapivě snadném úlovku ranní sondy jsem zaparkoval u kostela Nejsvětější Trojice ve Valči, podal jsem zprávu do chatu, a chystal jsem se na další cestu. Na okénko mi nečekaně zaklepal pár turistů, kteří jeli za nějakými vzácnými minerály a všimli si, že sedím u notebooku. Hledání cesty s pomocí internetové mapy jim chvíli trvalo, takže jsem se zdržel, a vzdal jsem plán čekat na nějakém kopci poblíž předpokládaného místa dopadu, abych zachytil polohu co nejblíž zemi. Přesunul jsem se jen o kousek jižněji za obec Vrbice, kde bylo příhodné místo k zastavení s výhledem na jihovýchod. Po dopadu sondy jsem si v chatu přečetl r00tův odhad místa dopadu (50.071599° 13.325783°), a vydal jsem se na cestu přes Lubenec a Tis u Blatna do osady Sklárna. Přestože jde, podobně jako v případě poddoupovska, o oblast tak trochu "middle of nowhere", byl zde znát značný turistický ruch - potkal jsem mnoho cyklistů, běžců, čtyřkolku a dokonce probíhal i závod v orientačním (zřejmě nikoli rádiovém) běhu. Po osadě z neznámých důvodů volně pobíhalo několik domácích králíků. Z osady jsem se vydal na západ po asfaltové cestě podle navigace, a právě v okamžiku, kdy jsem si říkal, že je čas odbočit vlevo do lesa, uviděl jsem na okraji lesa viset sondu. Na cestě byl opravdu velký provoz, ale dobře viditelné sondě naštěstí nikdo nevěnoval pozornost. Visela přesně v takové výšce, že jsem ji mohl za konec anténky stáhnout dolů. Balon visel vysoko a nepodařilo se mi ho vyprostit.

Během okružní cesty jsem ujel asi 90km, což není na dva úspěšné odlovy zas tak moc. Navštívil jsem celkem čtyři kraje (Ústecký, Karlovarský, Plzeňský a Středočeský), obě sondy přistály shodou okolností nedaleko od krajských hranic.
P1010080m.JPG
P1010081m.JPG
P1010083m.JPG

Napísať odpoveď