28.3.2014-12Z-J3443457-Praha Libuš O3

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
killpoint

28.3.2014-12Z-J3443457-Praha Libuš O3

Príspevok od užívateľa killpoint » 28. Marca 2014, 21:16

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD + ECC O3 senzor
HW kód : J3443457
Frekvence : 403.800 MHz
Datum a čas vypuštění : 28.03.2013 11:15z
Místo vypuštění : Praha Libuš
Místo nálezu : N50.2209906, E14.1252569

Při pohledu na predikci se mi moc do terénu nechtělo a vypadalo to, že by se O3 mohla i oběsit, proto jsem se rozhodl vše monitorovat z domova pro případ, že by někdo potřeboval data. Ale jak už se ukázalo ve středu 26.3.14, tak i dnes nefungovala predikce přesně. Po burstu dle vytrvalého přepočítávání ROOTa to vypadalo, že nastane zásadní změna přistání na Kladno, kam to mám co by kamenem dohodil. Vzhledem k tomu, že do poslední chvíle dle informací Pazara nebylo jasné, zda exkurzisti pro vypuštěnou sondu pojedou jsem se rozhodl, že nakonec vyjedu. V ten moment se objevila hláška od Pazara, že kluci jedou směr Mořina, což už v tuto chvíli byla chybná predikce. Sedl jsem do auta a vyjel směr Kladno. Už to doopravdy vypadalo na přistání, ale opak byl pravdou. Po třech kolečkách kolem Kladna, kdy se sonda nemohla rozhodnout kam poletí, jsem nakonec vyrazil severně na Brandýsek, Pchery, Jemníky, Knovíz a nakonec až na okraj Slaného, kde mi den před byla sebrána před nosem SGP z Libuše .-)

Dle SM jsem si nadjel na místo, kde se předpokládalo, že sonda dopadne a čekal na rozcestí (číslo 1 na mapě). Je zvláštní, že SM ukazoval, že mě sonda přelítla, což mě trochu zmátlo a proto jsem vystoupil z auta a zahleděl se na oblohu. Jaké bylo překvapení, když jsem ji zahlédl na obloze se snášet poměrně daleko od místa, co ukazoval SM!
Dnešní den nemohl dopadnout lépe. První O3 (KONEČNĚ) a ještě jsem si vychutnal její fázi přiblížení a finálního přistání. Modlil jsem se, aby nespadla do jednoho z desítek oplocených ovocných sadů, které objížděla ochranka v terénních autech. Byl jsem vyslyšen!

Sedl jsem do auta a sjej níže. Místo dopadu bylo holé oplocené pole. Evidentně byla ale brána otevřená a tak jsem s připravenou výmluvou vjel na cestu a přijel skoro až k sondě. Sonda nádherně a měkce dosedla bez poškození. Popoběhnul jsem pár desítek metrů na pole a sondu sebral (číslo 2 na mapě), naložil a vyjel ven z pozemku na rozcestí, kde jsem jí vyndal z auta a čekal na případný příjezd dalších sonderů, což se asi za 5 minut stalo. Pokecali jsme a vzhledem k tomu, že jsme moc nikdo nejedl, tak jsem nabídnul, že výtěžek ze sondy projíme v nedaleké vyhlášené Pizzerii. Nakonec jsme termín odložili a věřím, že se na nějakém náhradním termínu domluvíme klucí .-) Prosím TETRIXE o případnou fotodokumentaci. Díky všem.
Prílohy
O3L.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 28.3.2014-12Z-J3443457-Praha Libuš O3

Príspevok od užívateľa Pazar » 28. Marca 2014, 22:31

Mám vzácnou příležitost doplnit LOG děním před startem ještě před jistě zajímavou fotodokumentací z lovení a nálezu.
Sonderská delegace nám přivezla 4 nalezené ozonovky a mohli sledovat poslední fázi předstartovní přípravy ozonovky i balonu.
Nakonec přišlo pózování u balonu a start. Než se načetl dostatek dat na monitoru PC u DC III jsme stihli i krátkou návštěvu
bývalé radarové věže a již uháněli na místo predikovaného dopadu. Že to bude někde jinde jsem jim průběžně podával zprávy
mobilem, ale killpoint je stejně předběhl.

Až vystavím video se startem na YT, ještě sem přidám odkaz. http://youtu.be/OGE5jxZ5_ks
Prílohy
01.jpg
U DigiCORY
02.jpg
Tak tahle to dnes bude
03.jpg
Zapózování s balonem
04.jpg
Už poletí, ale přes veškerou snahu, opět se zaseklým odvíječem
05.jpg
Antény DigiCORY

Užívateľov profilový obrázok
r00t
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 27. Augusta 2013, 16:22
Bydlisko: Praha 9
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.3.2014-12Z-J3443457-Praha Libuš O3

Príspevok od užívateľa r00t » 28. Marca 2014, 23:12

Pekne se proletela.
Pridavam KMZ drahy sondy a srovnani s predikci - rozdil mezi predpokladanym dopadem a realitou byl 30.6km !
Prílohy
J3443457.kmz
(293.06 KiB) 239 stiahnutí

Napísať odpoveď