30.3.2012 - C2816626 - obedna Prostejov

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Radim_OM2AMR
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31. Októbra 2011, 17:18
Bydlisko: Vrbove, Brunovce
Kontaktovať užívateľa:

30.3.2012 - C2816626 - obedna Prostejov

Príspevok od užívateľa Radim_OM2AMR » 30. Marca 2012, 20:11

HW Code: C2816626
Freq: 402.1 MHz
RS92-SGPW

Miesto nalezu/dopadu - okraj obce Chtelnica

Latitude 48.577399° N
Longitude 17.622676° E
http://maps.google.com/maps?q=48.577399 ... 3&t=h&z=16

Tak dnesny lov bol absolutne neplanovany. Co lov, on to bol len zber. Posledny tyzden som nemal cas ani len pozriet na predikciu, tak som zil v sladkej nevedomosti. Fukal vacsinou severny vietor, tak som ani netusil, ze cosi prileti.

Hlavnu zasluhu na dnesnom ulovku ma Peter a Dano. Oni dosledovali sondu az do dopadu, ja som im ju len bol zobrat ;-)

Ked som kopal okolo stavby vykopy na odpady, v tom mi zazvoni telefon - Peter: "Padla ti tam sonda !!" :-) Ked mi Peter popisal, kde padla - http://maps.google.sk/maps?q=48.57793+1 ... 1&t=h&z=18, nevahal som a sadol do sondemobilu. Nalepil som magnetku na strechu, naladil 402.1, otvoril Google Maps, aby som si pozrel polohu, a podme. V tom mi este zavolal Dano, aby mi upresnil polohu. Predpokladal, ze bude napravo od cesty. Posledna poloha ale bola nalavo a fukal narazovy prizemny severovychodny vietor...

Ako som sa blizil k miestu dopadu, sonda zacala hrat. Obaval som sa, ze padla niekomu do zahradky a zneskodni ju. Kedze ale hrala, bola sanca na ulovok.

Odparkoval som auto na snad jedinom rozsirenom mieste cesticky, kde som mal zaroven najsilnejsi signal. Mapa ukazovala poslednu polohu nalavo od cesty, tak som smerovkou zameriaval lavu stranu. Aby som mal lepsi vyhlad na miniudolicko so zahradkami, vysiel som na val napravo (!!!) cesty. Sonda hrala na vsetky smery, zdalo sa mi, ze bude dole. Siel som teda nalavo cesty. Prezrel som vizualne vsetky zahradky z jedneho miesta, po nicom bielom ani stopy. Domorodci maju vzorne upratane zahradky :-) Smerovka ukazovala naspat k ceste. Presiel som este par desiatok metrov popri zahradkach a opat zameranie. Priesecnik - rovno kde som odparkoval auto ! No to snad nie, hadam mi nevisi nad autom v krovi...

Navrat k autu, pri aute opat smerovka a podme na pravu stranu cesty. No a v tej chvili som mohol smerovku s radiom nechat kludne aj v aute. Sondu som videl zhruba z toho miesta, kde som predtym meral lavy kraj cesty... Keby som sa hned porozhliadol aj opacnym smerom, mohla to byt sonda ultra-easy :-)

Obrázok

Sonda bezpadakovka pristala tvrdsie, ale prezila. GPS antena bez skrabancov, senzorovy pasik KAPUT. Napravo je vidiet odtlacok v hline:

Obrázok

Torzo balona s odvijacom v pozadi:

Obrázok

No, uznajte, asi som bol slepy, vzadu je moje auto :-)

Obrázok

Termocidlo neprezilo:

Obrázok

Odvijac s hrdlom z balona:

Obrázok

Zaujimave uviazanie - toto som este nevidel, mozno aj preto, ze to je moja prva Prostejovska sonda:

Obrázok

Odtlacok po sonde - chrobaciky asi utrpeli sok :-)

Obrázok

Moja prva vodnobaterkova :-)

Obrázok

Po naleze som sa vratil k povodnej cinnosti a naradiu. Vymenil som smerovku s radiom za lopatu a ryl ;-) V kazdom pripade DAKUJEM VELMI PEKNE chalanom, za prijemnu prestavku v praci :-)


Update:
Foto vo full rozliseni tu -> https://picasaweb.google.com/1175725950 ... 0196527490
Naposledy upravil/-a Radim_OM2AMR v 31. Marca 2012, 06:41, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Dano_OM1ATS
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 22:17
Bydlisko: Bratislava

Re: 30.3.2012 - C2816626 - obedna Prostejov

Príspevok od užívateľa Dano_OM1ATS » 30. Marca 2012, 22:32

Gratulujem Radim a ako by Peter povedal, neplanovane akcie su najlepsie. Naozaj ma hlavnu zasluhu na sonde Peter, pretoze on ju sledoval a posielal do trackera, nakoniec mi poslal raw-ko a ja som ho prehnal cez aktualne efemeridy a to co mi vyslo som poslal cez sms Radimovi. Nejako som tusil, ze sonda preleti ponad cestu na pravu stranu co som aj Radimovi v telefone nesmelo spomenul. Este pre zaujimavost uvediem, ze poloha od Petra ziskana z almanachov sa od skutocnej polohy z efemerid lisila o 770m. Pri poslednej polohe sondy bola vyska 350m nad terenom a do dopadu uletela v silnom narazovom vetre este 100m co je dobre vidiet na mape z GE.

1. Posledna poloha od Petra z almanachu
2. Posledna poloha z efemerid
3. miesto dopadu (nalezu)
Prílohy
mapa.jpg

Napísať odpoveď