30.12.2013-00UTC-J3443175 RS92-SGPD

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
om4amc
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 7. Apríla 2013, 22:16
Bydlisko: TRENCIN DLHE HONY

30.12.2013-00UTC-J3443175 RS92-SGPD

Príspevok od užívateľa om4amc » 31. Decembra 2013, 22:34

Typ sondy : RS 92 –SGPD
Hw kod : J3443175
Frekvencia: 402,800mHz
Dátum a čas vypustenia 30.12.2013 00UTC
Miesto vypustenia: Wien
Nález: polia nad obcou Brodzany(okres Partizánske) N48,61216 E018,36121
Ranný prieskum Trackera prezradil Viedenskú sondu nad obcou Brodzany pri Partizánskom. Hoci je to od Trenčína trochu od ruky, rozhodol som sa zistiť najbližší možný spoj. Bolo 7:30 a internet vyzistil diaľkovú linku 8:20 odchod stanica TN, príchod do Partizánskeho 9:20 .Hned som začal baliť sonderskú výbavu, opísal posledné 3 údaje polohy a rýchlosti, kontrola či sa niečo nezabudlo.8:05 autobusom MHD na stanicu, kde už bol pristavený diaľkový medzinárodný autobus Zlín-Banská Bystrica .Našťastie nebolo treba miestenku, autobus bol poloprázdny a tak sme už o malú chvíľku vyrazili z Trenčína. Vonku sa ukazoval celkom pekný deň, čo znížilo moje pochybnosti o tom či má táto výprava zmysel. Po príchode do Partizánskeho som hned zapol GPS a nechal som sa navigovať na žltú turistickú značku ktorá ma vyviedla z centra mesta okolo záhradkárskej osady, dalej cez les až na okraj poľa kde sa mala nachádzať sonda. Po prejdení asi 300m po poli som v diaľke zbadal niečo červené a tak som pridal do kroku v nádeji že to bude jednoduchšie ako predošlá akcia pri Dolných Našticiach .No ked som prišiel bližšie opäť zrada! Nebudem rozpisovať foto hovorí za všetko. Zdokumentoval som nástrahu, ktorá tam vlastne tiež odniekiaľ doletela a zostala napospas osudu. Hned ako som dofotil ,som sa rozhliadol po okolí a asi 200m odo mňa som uvidel na horizonte niečo červené(červeno-biele) ale už som bol obozretnejší lebo som sa nechcel znova nechať dobehnúť. Nebolo však treba, tentokrát to naozaj bola sonda. Ked som prišiel tak na 15m , z prijímača sa ozvala známa muzika, čo znamenalo že koncový vf zosilovač už nevysielal, inak by som sondu počul ešte dolu v meste. Sonda ležala len 196m od posledných zdekodovaných súradníc. Pofotil som nález,uložil súradnice GPS a len tak bokom pozrel na hodinky. Bolo práve 10:00, takže to bola dosť rýchlo nájdená sonda. Ešte som sa trochu obzrel po okolí a vyrazil som na spiatočnú cestu, lebo o 10:55 mi išiel autobus do Bánoviec a odtiaľ další 12:05 do TN. Počas tejto akcie som absolvoval aj rýchlokurz , ako očistiť obuv od dobre priľnutého blata za pochodu bez zastavenia. Autobus som stihol a kedže išiel cez dediny, cesta viedla okolo nástrahy z predošlého dňa. Ešte stále tam ležala a čakala na svoju dalšiu obeť. Ale ja to už nebudem...
Prílohy
DSCN3565.JPG
toto by mali zakázať(aspoň tú farbu)
DSCN3567.JPG
že by to už bola sonda?
DSCN3569.JPG
DSCN3570.JPG
nepoškodená
DSCN3572.JPG
ešte hrá...
DSCN3575.JPG
DSCN3577.JPG
opäť úspech

majicek

Re: 30.12.2013-00UTC-J3443175 RS92-SGPD

Príspevok od užívateľa majicek » 1. Januára 2014, 11:28

No teda, ty si sa nejako rozbehol :D ! Uspesna a rychla akcia za pekneho pocasia, to sa mi paci, len tak dalej.
Snad uz budem nabuduce moct ist sa zablatit (pripadne zablatit auto) s tebou a ked ju najdeme, nebude visiet 17 metrov nad zemou.
PS:PF2014 ;)

Napísať odpoveď