18.10.2013 12UTC Meiningen H3134583

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
chlebík
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12. Marca 2013, 23:04
Bydlisko: Kyšice u Plzně

18.10.2013 12UTC Meiningen H3134583

Príspevok od užívateľa chlebík » 18. Októbra 2013, 20:16

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPA
HW kód : H3134583
Frekvence : 402.3 MHz
Datum a čas vypuštění : 18.10.2013 12UTC
Místo vypuštění: Meiningen
Místo a čas nálezu: Okraj pole jižně od obce Letiny na souřadnicích: N49.529902 E13.461149 v 16:40

Dnes se mě vydařil lov řekl bych méně obvyklého kusu na našem území. Zkoušel jsem chytat i včerejší polední a dnešní noční. Ta včerejší polení však po dopadu nejevila nejmenší známky života. Hledání bylo po pár neúspěších odovoláno díky vysoké členitosti terénu a zástavbě. U té dnešní půlnoční byla vysoká pravděpodobnost srážky s autem, jelikož v poslední chvíli kopírovala jednu místní komunikaci. Její hledání jsem se nezůčastil kvůli velké vzdálenosti.

Zpět k té dnešní polednici. Trackoval jsem ji od nás z balkónu na yagi, kterou běžně používám pro zaměřování, a RTL SDR. První souřadnice jsem začal pobírat z výšky okolo 9km a poslední z 867m, což bylo jen pár set metrů nad okolním terénem. Cestu tam mě malinko znepříjemnila asi 3km dlouhá kolona, ve které jsem uvízl na více jak 20minut. Samotný odlov již probíhal ideálně - nález během několika málo minut. Bílý padák byl na zoraném poli krásně vidět. Jen místní chataři se na mě dívali poněkud zvláštně, když jsem se z čista jasna vyřítil po jejich pečlivě uježděné polní cestě, vyskočil z auta ven a začal s čímsi máchat okolo sebe.

Na padáku mě překvapil materiál, ze kterého byl vyroben. Vzdáleně připomíná papír na pečení. Při explozi balónu se do lanek padáku zamotal poměrně velký hrozen latexu, který padáku bránil v úplném rozvinutí. Funkce zelené LED je pro mě též záhadou. Snad jen zkracuje výdrž baterie, nebo slouží jako vábnička pro nespavce bloudící krajinou?
Intenzita latexového zápachu by se dala ohodnotit 9 body z 10. Vážně, tak smrdutý balón jsem ještě v ruce nedržel, během 25minut v autě mě načichl interiér, oblečení, prakticky vše. Než jsem celou sestavu stihl nafotit a přenést k sobě do kumbálu, (pokojem to nazývat nelze) stihl balón navonět i celý byt. Náš kocour, který přišel obhlédnout, co pěkného jsem mu to přinesl na hraní, při přičichnutí k balónu na chvíli zcepeněl a poté s viditelným nezájmem kamsi odběhl. Při vyprošťování padáku se mě žaudek dával na útěk a hlava mě bolela jak po práci se syntetickou barvou a ředidlem. Zkrátka nic příjemného.

A jak už to tak bývá, opět jsem si vzal foťák bez paměťové karty. To, že ona karta byla v notebooku, který jsem měl s sebou jsem zjitil až po příjezdu domů :?
Takže fotky z terénu opět budou z telefonu...
SM.jpg
mapa.jpg
A) poslední souřadnice B) místo nálezu
DSC_0339.jpg
DSC_0340.jpg
DSC_0341.jpg
DSC_0342.jpg
IMG_4149.JPG
Chlupatý záškodník
IMG_4152.JPG
IMG_4153.JPG

Napísať odpoveď