9.10.2013 WIEN 12.OO UTC J0614530 Bobria sonda

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
robo

9.10.2013 WIEN 12.OO UTC J0614530 Bobria sonda

Príspevok od užívateľa robo » 9. Októbra 2013, 21:29

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kod : J0614530
Frekvencia : 402.80 MHz
Datum a cas vypustenia : 9.10.2013 12UTC
Miesto vypustenia : Wien
Miesto pristatia : N48.370159 E16.595396 (170 metrov vychodne od poslednej znamej pozicie ), vo vode strkovne Mlaky
Najdena 9.10.2013 18:30L

Volal mi Dano, že mi letí sonda do rajónu , akurát so išiel z práce, tak som sa potešil,že pôjdem po ňu. Zbehol som domov zobrať ručku , gps a foťák. Zachvílku mi písal Miro, že mi padla sonda za humno. Tak som
naťukal pozíciu pre istotu, aj keď som vedel skoro presne kde padla podľa opisu terénu čo mi povedal Dano. Zapol som vozidlovú rádiostanicu ešte doma ale nič,ani záber, žiaden signál. Myslel som, že som asi ešte ďaleko,mimo dosah. Tak som išiel na miesto, ale ani na mieste nebol ani náznak.Hmmm , asi ma niekto predbehol, alebo zhasla po dopade... Ale miesto dopadu malo byť na nekosenej lúke kde bola vysoká tráva a miestami hustá burina vyše pása. Predieral som sa v okruhu dopadu, krížom krážom a stále nič...... Už sa začalo stmievať, okruhy a pátranie som rozširoval a nič. Pozerám aj na stromy , nikde nič, tak asi ju už niekto zobral, keďže vedľa je polná cesta a jazerá, kde chodia ľudia na vychádzky. Idem teda k autu a napadlo ma , že by mohla byť teoreticky ešte na brehu jazera alebo vo vode ak ju tam pred dopadom zanieslo prúdenie. Tak som to išiel obzrieť. Na brehu som si všimol , že vo vode na protilahlom poloostrove pláve niečo ako cigaretová škatuľka a vidím aj potrhaný rybársky silón alebo chumáče pavučín babieho leta :-) ...tak to vyzeralo. Rozhodol som sa , že to musím pozrieť z blízka, keď už svitla malá nádej. Tak som sa vybral na ten zarastený poloostrov. Lenže ten bol celý prekopaný od bobrov.Naokolo všetky stromy poválané, zožraté. Už tam nebola ani zem,len podmočené trsy trávy ,samé konáre a rákosie.Ako v 68-mom vo Vietnaskej ďžungli. Po pár krokoch som sa prepadol bobrom do obývačky a namočil si nohu. Zanadával,vytiahol som sa z nory von a hľadal nejakú lepšiu cestu. Podarilo sa preskákať po rozhraní vody a brehu, kde bola aspoň pevná zem. konečne som sa dostal k cigaretovej škatuľke a s radosťou videl vlastne plávajúcu sondu a roztrapkaný zauzlovaný špagát. Pozerám, kde je padák a balón a nikde nič nevidím. Zbadal som bobrí hrad, vyšiel na jeho vrchol a padák s balónom uvidel ležať vedľa , akoby si ho už bobor chystal schovať. Neviem, možno ten latex bobrovi niečo pripomína, možno chcel len starú bobricu prekvapiť v latexovom oblečení dnes večer...ale nič nebude, lebo to mám už ja :-) Pofotil som a zase skackajúc, padajúc som sa prebrodil bobrím prepadliskom naspäť k autu a skoro za tmy domov.
Prílohy
IMG_3218_resize.JPG
IMG_3217_resize.JPG
IMG_3216_resize.JPG
IMG_3215_resize.JPG
IMG_3214_resize.JPG
IMG_3213_resize.JPG
IMG_3212_resize.JPG
IMG_3211_resize.JPG
mapka dopadu.jpg

Napísať odpoveď