5.10.2013 - 12u - J0623389 - W

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

5.10.2013 - 12u - J0623389 - W

Príspevok od užívateľa Peter » 7. Októbra 2013, 21:27

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kod : J0623389
Frekvencia : 405.00 MHz
Datum a cas vypustenia : 05.10.2013 12UTC
Miesto vypustenia : Wien
Miesto pristatia : asi N48.11410 E17.10823, travnik na sidlisku Petrzalka
Najdena 05.10.2013 asi 15:50L

Akcia BLESK.

Balon praskol predcasne a tak sonda namiesto do poli zamierila rovno do mesta. Nemal som nervy sledovat tu dramu az do konca: schmatol som radio s antenou a hybaj plnou parou do cielovej oblasti uprostred Petrzalky, este skor nez sonda pristala.

Signal som zachytil uz na konci dostihovej drahy a pri Chorvatskom ramene bol S-meter nadoraz. Rychlo som zaparkoval na prvom moznom fleku a poklusom zamieril za signalom. Padak som zbadal uz zdaleka. Sklanala sa nad nim volaka panicka, ale zblizka sa ukazalo, ze sa len zohyba k svojmu vreckovemu psikovi, ktoreho nebolo za nafuknutym padakom vidno :). Sonda lezala na druhej strany vyslapaneho chodnicka nepovsimnuta okolim. Dokonca ani pocas namotavania silonu spat na odvijac som neuputal pozornost okoloiducich. Az neskor sa pristavil jeden psickar s otazkou, ci som pustal sarkana.

Nalezny stav:

Sonda bola bez viditelneho vonkajsieho mechanickeho poskodenia, voda z nadrziek vypustena, na silone typicky viedensky uzol 20cm od zavesu sondy. Prekvapenim dnesnej zostavy bol papierovy stabilizator, ktory po specialnom tuningu pripominal kadeco insie, nez stabilizator :twisted:. Nasledujucich 5m hrubeho spagatu priviazali k padaku tak nesikovne, ze dve snurky padaka ostali vyrazne kratsie. Spagat medzi padakom a balonom mal v polovici obrovsky uzol (2,5 x 1 cm), na ktorom sa zachytilo najviac ostatkov balona (spolu 573g).

Ale sonda odmerala, doletela a nikoho nezranila. A hlavne: Mam ju 8-).

Lovu zdar
Prílohy
mapa-of2.JPG
zaznam letu a miesto nalezu
IMG_9505.JPG
IMG_9504.JPG
IMG_9507.JPG
tuning stabilizatora
IMG_9508.JPG
mapa3.jpg
data z trackera vs miesto nalezu
mapa1.jpg

Napísať odpoveď