2.10.2013 - 15u - 312535 - Zahorie - DFM-09 #2

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

2.10.2013 - 15u - 312535 - Zahorie - DFM-09 #2

Príspevok od užívateľa Peter » 5. Októbra 2013, 13:50

Typ sondy : Graw DFM-09
HW kod : 312535
Frekvencia : 402,01 MHz
Datum a cas vypustenia : 02.10.2013 15UTC
Miesto vypustenia : V.T.S.U. Zahorie (?)
Miesto pristatia : N47.79448 E18.04955, na zemi v kukuricnom poli, Hadovce (okres Komarno)
Najdena 2.10.2013, 20:22L

Dlhoocakavany den D prisiel. Po DFM-kach slintam, odkedy ich zacali pravidelne vypustat z Budapesti, ale nadej na ukoristenie niektorej z nich so silnejucim zapadnym prudenim postupne klesala. Ale vcerajsie neocakavane vypustenie sondy niekde zo Zahoria sposobilo rozruch na fore a hoci sonda nakoniec pristala v sondermi nepokrytom uzemi, ozila iskricka nadeje, ze sa meranie bude opakovat. Pri predikovanom JV prudeni by sa tak naskytla skvela prilezitost na uspesny lov.

A sondu naozaj vypustili. Zial, kvoli istej neprijemnej rodinnej udalosti sa pripravy na lov aj samotny vyjazd oneskorili a dalsie zdrzanie sposobila dopravna spicka na vyjazde z mesta (od Slovnaftu po Samorin by som presiel rychlejsie na bicykli :x ). Do ciela som prisiel az okolo 18:00L, cize dve hodiny po dopade. Sonda stale pekne hrala, ale uprostred pokoseneho pola stalo nezname osobne vozidlo a volakto pobehoval okolo a nieco natahoval a fotil. Bolo mi jasne, ze som prisiel neskoro. Po priblizeni sa z neznameho vyklul Vlado OM5KV, ktoreho som poznal este zo stretnutia v Borovciach. Bol prekvapeny, zo som za sondou prisiel az z Bratislavy a dokonca sa vzdal naroku na cennu trofej. Nakoniec sme sa dohodli, ze si sondu poziciam do najblizsieho stretnutia (na testovanie a zdokumentovanie).

Tymto by cely pribeh mohol skoncit, keby mi este pocas rozhovoru s Vladom nezazvonil telefon. "Leti dalsia DFM a padne ti niekde pri ceste domov" zvestoval Dano. Tiez prislubil, ze sondu odsleduje az do konca a posle poslednu polohu. Ale do pristatia ostavalo este vela casu, tak sme sa presunuli na nedaleke radioamaterske pracovisko OM5KV, kde sme sondu odsledovali az do pristatia. Sadla necele 4 kilometre od nas a signal bol nadalej dekodovatelny aj po dopade. Samozrejme, isli sme pre nu.

Po pociatocnych problemoch pri hladani optimalneho pristupu sme nakoniec nechali auto na polnej ceste a dalej isli peso cez poorane pole, dalej vysokou burinou a poslednych 330 metrov vo vysokej kukurici. Navigovala nas iba mala LogPer antenka, ale doviedla nas takmer presne k sonde. Nasli sme ju lezat na zemi, po spagate sme preruckovali dalsich asi 30 metrov k ostatkom balona. Sonda mala iba ohnuty snimac teploty, vaznejsie poskodenie sme neobjavili.

Dnesna akcia skoncila uz podruhykrat uspesne a tak nam obom zostala na pamiatku vzacna trofej. Dakujem OM5KV za milu spolocnost a ustretovy pristup, Danovi za priamu podporu z prijimacieho centra a vsetkym, ktori nam drzali paste.

Lovu 2x zdar
Prílohy
dfm_mapa.JPG
Dnesne dva lety. Druha sonda letela juznejsie.
dfm_mapa2.JPG
IMG_9480.JPG
IMG_9484.JPG
IMG_9483.JPG
IMG_9486.JPG
GE_a.JPG

Napísať odpoveď