16.9.2013 06UTC Praha Libuš J1543824

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Petr VEN
Lovič
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 1. Decembra 2012, 22:13
Bydlisko: Záryby, Kostelec nad Labem, ČR

16.9.2013 06UTC Praha Libuš J1543824

Príspevok od užívateľa Petr VEN » 16. Septembra 2013, 23:16

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : J1543824
Frekvence : 403.8 MHz
Datum a čas vypuštění : 16.9.2013 06UTC
Místo vypuštění: Praha Libuš
Místo a čas nálezu: Kobylnice – sever, 50.014910, 15.378971 (Nález 09:25 UTC)

Cestou z Mikulova domů do Čech jsem doufal, že zaslechnu noční sondu, co spadla někde u Třebětína, ale bylo už dost pozdě (9:49 LČ, když jsem dorazil na místo dopadu). Sonda spadla nejspíš do lesa, protože na poli za lesem neležela. Les byl plný aut a houbařů. Sice tam nebyl žádný zákaz vjezdu, ale neměl jsem z toho dobrý pocit, když jsem úzkou lesní cestou jel několik km. Moc šancí jsem bez signálu neměl a raději jsem zmizel. Mudlové se ne vždy dívají přívětivě, navíc když se lesem prohání pražské auto.

Pracovně jsem byl nucen se stavit v Zenitu Čáslav a v podniku Pinelli Svobodná Ves. Zde se vyráběl známý Semtex. (-Ale ne ta světoznámá třaskavina, energetický nápoj!) -Tak to už neplatí... Podnik byl nedobrovolně koupen jistou větší nápojovou firmou, částečně převezen do Krnova, ale hlavně zlikvidován. Bohužel i s mým na dobré slovo zapůjčeným strojem za bratru 50.000 Kč... No, to sem nepatří.

Když jsem zjistil, že v bývalém areálu firmy není už ani myš a celkem mě to ... nepotěšilo , podíval jsem se v autě, kam spadla aspoň ranní sonda, když noční už jsem nestihl.
Myslel jsem tak Hradec Králové. Před tím jsem viděl predikci asi před 4 dny a navíc jsem se v Mikulově zaměřil spíše na Vídeň. Sonda byla, věřte-nevěřte, podle mého výpočtu a GPS v autě 6.8 km ode mne!

Zapnul jsem rádio a popojel západním směrem a občas už si cestou chroustla. Pak jsem zaparkoval na kopci u ohromného pole kedluben. Signálu bylo na rozdávání a tak jsem nechal počítač volně na sedadle, nic neschovával, a vyrazil jsem nalehko, však auto budu mít na dohled. Jen boty jsem si po zkušenostech vzal staré.

Signál, jak jsem scházel níž a níž, slábl a slábl. Shora to vypadalo, že sonda bude kousek v poli, ale já šlapal opět dobře kilometr mokrým porostem a boty těžkly a nohavice byly během chvilky mokré po kolena.

Sonda byla podle mé predikce v linii, jen spadla o asi 350 metrů dříve, těsně u kukuřičného pole. Na to, že poslední souřadnice byly z výšky 4146 m, předpoklad vyšel pěkně.

Nález jednoduchý, sonda neporušená, kalhoty vyprané a boty oloupu až někdy zjara.
Prílohy
Trebetin.JPG
Ta noční skončila v lese...
Trebetin.JPG (32.71 KiB) 1683 zobrazení
Les1.jpg
Samý mudla a sonda nikde.
Les2.jpg
V tomto porostu a bez signálu?! - Bez šance.
Jabloň.jpg
U obce Svobodná Ves mě zaujala pěkná jabloň. Těžké plody jako by levitovaly na relativně tenkých větvičkách.
mapka.JPG
Situace Kobylnice - Bernardov
kukuřice.jpg
Ještě kousek a byla by v kukuřici.
Tady_je_me_auto_.JPG
Tak to se ještě projdu. A do kopce!

Napísať odpoveď